Skocz do zawartości

Toshiba Regza - problem z myszką


Recommended Posts

Witam,
ostatnimi czasy postanowiłem przenieść się na większy "monitor" - mianowicie na Toshibe Regze.
Wszystko było ok, do czasu, gdy poruszyłem myszką. Ciężko to określić, ale kursor .. jakby się zacina, "zamula" i opóźnia się. Dodatkowo, obraz w niektórych miejscach miga (np. po nagłym pojawieniu się białego tła)

Czytałem wiele tematów opisujących ten problem, jednak żaden nie usatysfakcjonował mnie wystarczająco ... .

Myszka to: Razer Imperator 4G
Karta: EVGA GTX580
TV: j/w

Kartę z TV podłączyłem kablem HDMI-miniHDMI (próbowałem też DVI-DVI ale obraz był zielony i zniekształcony).

Za każdą sugestie byłbym bardzo wdzięczny, ;)

Link to post
Share on other sites

Gdyby TV miało wszystkie zalety monitorów, to nikt by nie kupował tych drugich. Teraz sam osobiście się o tym przekonałeś.

Moim zdaniem problem leży w input-lag'u telewizora (opóźnienie wyświetlanego obrazu).

Link to post
Share on other sites

Twój TV powinien mieć gdzieś w ustawieniach obrazu tryb GRY. Poszukaj i uaktywnij gdy korzystasz z TV jako monitora(np. grasz). Lagi występują ponieważ działa cała elektronika poprawiajaca obraz w TV. Jeśli jej nie wyłączysz opóźnienia są zbyt duże, żeby grać czy korzystać z TV jako monitora. (głównym sprawcą tego opóźnienia jest układ przetwarzania 100Hz itp.). Jeśli Tv nie ma trybu gry spróbuj sam wyłączyć wszystkie ustawienia poprawiające obraz w TV gdy korzystasz z niego jako monitora. 

Link to post
Share on other sites

Tryb "gry" - jakkolwiek by to nie nazwać - zmienia u mnie tylko i wyłącznie intensywność podświetlenia, i niestety tylko to, myszka nadal ma niewielkie 'lagi'. Tak samo ze wszystkimi innymi trybami.

Cacek, ludzie nie kupują tv jako monitorów do pc, myślę, z dwóch powodów: ceny oraz wielkości (nie każdy ma pokój 300m2).

Nie można jakoś inaczej zmniejszyć input lag ?

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze poszukać oprogramowania(firmware) do swojego TV. Może producent wprowadził jakieś poprawki, do oprogramowania. Bo na pewno nie jesteś jedyną osobą, która ma taki odbiornik. Co do przewodu HDMI. Jego wymiana raczej nie wiele pomoże. Choć nie zaszkodzi spróbować. Chińskie kable no name(najtańsze) czasami mogą stwarzać problemy. Kup sprawdzony kabel o jak najwyższej specyfikacji HDMI 1.4. Długość nie może przekroczyć 16m. Jeśli możesz kup taki, który ma dławiki przeciwzakłóceniowe(jeśli będzie dłuższy niż 10m). Sam mam przewód z allegro za 50zł bez dławików i jest ok. Najlepiej dogadać się z jakimś sprzedawcą, że gdyby kabel nie pomógł, będzie można go wrócić. Lagi, które Ci tak przeszkadzają są wynikiem działania procesora obrazu w twoim TV i opóźnienia na kablu HDMI. Wszystkie kable HDMI i miniHDMI mają takie samo opóźnienie, które normalnie nie przeszkadza w graniu na TV, bo opóźnienie jest minimalne i nie zauważalne. Problem stanowi elektronika TV. Musi zostać wyłączona w trakcie używania TV jako monitora. Głównie chodzi o rozwiązania poprawiające obraz jak 100HZ AMR, Resolution +, Redukcja szumów, aktywna kontrola podświetlania. Wypróbuj sam, które wprowadzają lagi, bo wszystkie TV mają input lag. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie tryb gry w ustawieniach TV. Ale co producent to inne rozwiązanie tego problemu. 

Link to post
Share on other sites

Co do tych 'sterowników' - poszukam, może rzeczywiście coś się znajdzie.

Kabel mam raczej sprawny (ma owe dławiki), chociaż myślę, że rzadko używa się miniHDMI-HDMI (los chciał, że moja karta ma tylko DVI i miniHDMI) więc kto wie.

Moja Toshiba Regza jest już dość starym TV, więc rodzaji opcji obrazu jest dość mizerna ilość. Męczyłem się dobre 2 dni z prawidłowym ustawieniem pod PC (zanim nie napisałem na forum), ale żadne nie skutkowało usunięciem opóźnienia.

Mam jeszcze mały problemik w związku z samym TV. Kolor czerwony jest jakby .. zamazany (wszystkie inne sprawują się dobrze). Można to jakoś skorygować ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...