Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiałem się nad Fractal Design Core 3000 albo Zalmaa Z9 U3, a może jakaś inna doradzcie mi.

 Ze względu na lepszy podział kosza na dyski i możliwość całkowitego wyciągnięcia górnego kosza, to z tych dwóch Core 3000 wydaje mi się lepszą propozycją.

 

Za około 280zł, można jeszcze zwrócić uwagę na Silentiumpc Regnum L50. To duża obudowa, mogąca pomieścić karty o długości do 330mm, (to sporo miejsca).  Ma fajne rozwiązanie z bocznym filtrem - na magnes, oczywiście od spodu, na topie i z frontu też są filtry. Górna i frontowa maskownica łatwo ściągalna (np do wyczyszczenia).   - zobacz sobie recenzję i oceń. Za tą kwotę ta obudowa jest jak najbardziej warta uwagi.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/SilentiumPC_Regnum_L50_Pure_Black_-_test%2C_cena_i_opinie-4281/strona/16216.html

Link to post
Share on other sites
Za około 280zł, można jeszcze zwrócić uwagę na Silentiumpc Regnum L50. To duża obudowa, mogąca pomieścić karty o długości do 330mm, (to sporo miejsca).  Ma fajne rozwiązanie z bocznym filtrem - na magnes, oczywiście od spodu, na topie i z frontu też są filtry. Górna i frontowa maskownica łatwo ściągalna (np do wyczyszczenia).   - zobacz sobie recenzję i oceń. Za tą kwotę ta obudowa jest jak najbardziej warta uwagi.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/SilentiumPC_Regnum_L50_Pure_Black_-_test%2C_cena_i_opinie-4281/strona/16216.html

Taki masz fajny worklog a taką obudowę polecasz - żarty.

Ona ma wszystko tylko nie jakość i solidność - sam może poczytaj i raczej nie testy tylko o problemach z nią związanych.

Link to post
Share on other sites

Teraz poczytałem co nie co o niej i może faktycznie nie jest najwyższej jakości, ale za taką kwotę jest dość bogato wyposażona. Z tego co ludzie piszą, to najczęściej pada kontroler obrotów. nie zwracałem na to uwagi, bo przeważnie teraz płyty główne to potrafią robić albo dość popularne kontrolery zewnętrzne (5,25"). 

 

Przypomniała mi się jeszcze dość tania obudowa, a mianowicie Corsair Carbide 300r - kosz na dyski nie jest połączony z zatokami 5,25" i nie tworzy w ten sposób zajmującego miejsce "słupa", na bocznej ściance miejsce na wentyle są, sporo miejsca, LC się wsadzi (chłodnica na górze i na froncie) . Jak dla mnie  jest OK.

Link to post
Share on other sites

Regnum to absolutnie nie... co prawda t.luk mówił że ostatnia rewizja zlikwidowała np. problemy z regulatorem w tej obudowie, ale dalej jest to strasznie "papierowe" + te felerne nóżki. Regnum jest na prawdę ładny, ale to niestety jedyna większa zaleta.

 

Ja bym brał Core 3000 ze względu na najwyższą chyba w tym przedziale jakość wykonania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie oszukujmy się, w Core 3000 jak i w 300r masz mało miejsca na LC, w każdej z nich upchasz maksymalnie chłodnice 3x120 (2x120 top + 1x120 front) i będzie tak ciasno, że nawet ręki nie włożysz :) Regnum jest większy i w standardzie zamontujesz chłodnice 4x120 (2x120 przed koszykami hdd/ssd i 2x120 na topie) jednak wyginające się blachy w każdą stronę czy te nieszczęsne nóżki które zaraz się odklejają pozostawiają wiele do życzenia i odstraszają klienta (choć moim zdaniem to najlepiej wyglądająca obudowa SPC)...

Link to post
Share on other sites

Naprawdę papierowe? Ja rozumiem nóżki, przyciski czy inne takie narzekania. Ale papierowa? Tam jest lepsza blacha niż w wielu obudowach w tych cenach (i tak jest lepsza niż w Core 3000) ;) Naprawdę jak ktoś przeżyje nóżki, i nie wali w przycisku  buda daje radę. Jednak fakt są inne ciekawe w tym przedziale (do 300 zł) , nad którymi warto się zastanowić. Jednak na pewno Regnum to nie jest zły wybór, i ma więcej zalet niż tylko wygląd (miejsce, chłodzenie, filtry, regulator, opcja hot-swap-a itp. itd.) .

Link to post
Share on other sites

Dla mnie blacha która z założenia ma 0.8mm i "składa się" jak kartka papieru to na pewno solidna nie jest (może zastosowana została po prostu grubsza warstwa lakieru, a sama blacha to coś w okolicach 0.5mm). Buda ma kilka zalet, ale te masowo psujące się regulatory również wyrobiły zdanie wśród forumowiczów, dlatego teraz każdy sceptycznie podchodzi do tego produktu :)

Gdybyście wypuścili Regnum L80 który miałby blachę 0.8mm z wytłoczeniami (lub oknem w wytłoczeniu), nóżkami takimi jak w Gladiusie M40/X80 i poprawionym regulatorem obrotów (choćby takim jak w Gladiusach) oraz troszeczkę powiększyli miejsce na kable za tacką zachowując zewnętrzny wygląd to byłby to produkt idealny.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę papierowe? Ja rozumiem nóżki, przyciski czy inne takie narzekania. Ale papierowa? Tam jest lepsza blacha niż w wielu obudowach w tych cenach (i tak jest lepsza niż w Core 3000) ;) Naprawdę jak ktoś przeżyje nóżki, i nie wali w przycisku  buda daje radę. Jednak fakt są inne ciekawe w tym przedziale (do 300 zł) , nad którymi warto się zastanowić. Jednak na pewno Regnum to nie jest zły wybór, i ma więcej zalet niż tylko wygląd (miejsce, chłodzenie, filtry, regulator, opcja hot-swap-a itp. itd.) .

Hot-swap do Regnum trzeba dokupić. Na tej samej zasadzie można sobie kupić kieszeń 5,25'' Hot-swap od Logilink, czy kogokolwiek innego i wówczas każda obudowa ma hot-swap jako zaleta? Bez sensu. Filtry to ok, ale odbieranie tego regulatora w kwestii zalety? Ten potencjometr to też szczyt tandety jest.

 

Z miejscem to też tak niekoniecznie, bo np. koszyk na 3,5'' jest nie-demontowalny + za tacką też tam szału nie ma na kable.

 

Core 3000 ma gorszą blachę od Regnuma? Nie róbmy sobie żartów... Regnuma jechałem śrubą mikrometryczną, to momentami miał na panelach 0,6mm - przy deklarowanym 0,8 to jest żart. Core 3000 nie bryluje, wiadomo to żaden high-end. Ale nie ma takich rozbieżności. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie chce się kłócić bo nie mieliśmy. Odpiszę i postarajmy zachować poziom;)

 

Jednak tak HotSwap to zaleta, bo od razu masz na 2 dyski, jest wewnętrzny (co niektórzy wymagają jak robią serwer) i kosztuje mniej niż taka kieszeń i nie zajmuje slotu 5,25 - więc jest to zaleta, ale zgadzam się niezbyt wielka. Głównie dla tych co operują dużą ilością dysków na raz jest to przydatna opcja (i dla nich to pewnie było projektowane).

 

Regulator obrotów - tandeta ?:) Jak dla mnie to użyteczna rzecz, i na pewno nie jest to tandetny dodatek. Fakt tylko na 3 wentylatory, ale praktycznie każdy teraz na tyle daje , tylko w M40 i X80 masz na więcej z tego co wiem;) Ja tam nie lubię obudów bez regulatorów - teraz dla mnie to podstawa. Jednak fakt wolę te regulatory z M40/X80.

 

No to twój pomiar mnie dziwi. Sam mierzyłem tą obudowę w wielu miejscach i nigdy poniżej 0,7 nie widziałem (może gdzieś tam było 0,72-0,75 - teraz już dokładnie nie pamiętam). Jak masz opcję zrób ten pomiar jeszcze raz i wklej photkę, w którym miejscu jest taki problem? Serio o to pytam (nie dlatego, że Ci nie wierzę) i podeślij mi na PW - był bym mega wdzięczny. jak nie masz takiej opcji, to napisz mi chociaż gdzie fizycznie tan cienka blacha była - zbadam to dokładnie.

 

Jednak na pewno jak mierzyłeś to widziałeś, że większość jest min 0.7 mm - a na pewno boki, top i stelaż na dyski. Waga Core 3000 i L50 jest bardzo podobna, więc też grubość materiału musi być w miarę zbliżona.

 

Przy czym w Core 3000 jak mierzyłem to widziałem 0,68 mm na kieszeni na dyski - dlatego uważam, że ma min. gorszą blachę (tak samo bok też się "gorzej" zachowuje jak go chcesz wygiąć). Realnie jednak według mnie to ta sama klasa jakościowo pod względem blachy (nic nie mówiłem o wykończeń itp, tutaj C3000 jest naprawdę fajna).

 

Ps. Gdzie ty widziałeś deklarację, że w L50 masz blachę 0,8 mm ??:D Gdzieś ja tam napisałem?? Na pewno SPC na stronie nie ma takowego info.

Link to post
Share on other sites

Wiecznie to samo.

Polecam mareczq - poszukaj w necie nr tel do jakiegoś sklepu komputronika.

Potem zadzwoń i zapytaj - chcę kupić obudowę i powiedz, że podoba Ci się Regnum L50.

Wtedy nasłuchasz się o jakości i reklamacjach z nią związanych.

 

Mógłby tu wkleić kilka linków do problemów związanych z jakością tej budy tylko po co - każdy kto trochę liznął temat to wie.

Lakier, słaba blacha, regulator obrotów, wpadający przycisk POWER, nóżki, gniazda USB, słabe jakościowo wentylatory ...............itd. 

 

A regulator obrotów to fajna rzecz w każdej budzie i chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi Gtxxor "Ten potencjometr to też szczyt tandety jest". Chodziło o ten konkretny regulator z Regnuma L50.

Link to post
Share on other sites

@2up, a kto buduje serwer w budzie pokroju Regnuma?? -.-

@up, tak samo jest z ich zasilaczami, takie polecane, po czym w Komputroniku.

 

Jakość produktów SPC wciąż pozostawia wiele do życzenia. Tak jak nei raz to pisałęm to jest w Polsce sztucznie napompowana marka, pare razy ktoś napisze że "kupując wspierasz Polską firmę" i już się ludzie na to rzucają. Choć Brutusy to porządne obudowy jak za swoją cene, ja ki Gladius M40. To i tak mogło by być lepiej :D

 

Core 3000, albo 300R, albo używka CM 690 II/Arc R2.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie jest tandetną sprawą posiadanie regulatora, lecz tandetnym urządzeniem okazał się ten stosowany w Regnumie :)

Nie Ty pisałeś, że posiada 0.8mm, ale jak obudowa wchodziła na rynek to o ile pamiętam w jednej z pierwszych recenzji była taka informacja, że obudowa posiada blachy 0.8mm (dlatego też skłoniło mnie to do zakupu).

 

@Edit:

Znalazłem recenzję, sam t.luk mówił, że blacha jest w okolicy 0.8mm

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-regnum-l50-pure-black-video-recenzja/

Edytowane przez RPS_DLR
Link to post
Share on other sites

Regulatory to była wpadka - tutaj ja tego na pewno nie ukrywam (a co robi oficjalnie SPC naprawdę nie zawsze wiem - to że jestem powiązany z firmą, nie znaczy że decyduję o czymkolwiek w niej ;) ) .

 

Teraz jest poprawiony i z tego co wiem gdzieś było nawet to pokazane na zdjęciu.

 

Przyciski, lakier i nóżki też były poprawione. Nóżki jednak nadal przy mocnym przesuwaniu potrafią się odkleić, a przyciski nadal są wrażliwie (ale już nie aż tak).

 

Co do jakości USB i Wentylatorów - to nie słyszałem i na pewno dużo takich zgłoszeń nie było na serwisie SPC. To już więcej Zalmanów czy korsarzy się zdarza z uszkodzonymi USB (ale też relatywnie mało) ;)

 

Ja nie mówię, że to super wybór bez wad. Jednak pisanie, że to papierowa obudowa i tragiczna to troszkę przesada ;P I nigdzie nie napisałem, też, że to lepszy wybór od Core 3000 ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wentylator w Regnumie były głośne (ale i wydajniejsze) i pod względem kultury pracy na pewno Fractal wygrywa :)

 

Nie ma obudowy bez wad i to jest pewne, np. Core 3000 nie ma dedykowanego otworu na wiązkę 4/8pin nad procesorem co jest pewnym mankamentem.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Ja tam zawsze na żywo prezentuję pomiary grubości blach ale też bez przesady, papierowa blacha to jest w okolicy 0,4-0,5 mm a nie 0,8 mm ;) Co do regulatora obrotów wentylatorów w Regnum L50 to jak pisałem już od dawna jest jego nowa rewizja. Co do ewentualnej lepszej jakości lakieru w Regnumie L50 to postaram się to sprawdzić ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...