Skocz do zawartości

Czy wymieniać płyte + procek?


Recommended Posts

Konfiguracja mojego kompa to : Msi H61M p20, Intel G860 dual core 2x3.0 Ghz, Nvidia GT 430 1GB, dysk 1TB seagate, zasilacz 420W Tracer ( do wymiany na 500W Logic) oraz 2x2GB ram DDR3, Win 7 64bit, . Probilem polega na tym, że komputer podczas gier się nie zawiesza a normalnie pracuje, natomast gdy wejde w pulpit i on sobie troszeczke ,,poodpoczywa'' to się zawiesza. Myślałem, że to problem z dyskiem, ale nie bo zmieniłem 3 dni temu, zasilacz też był zmieniany ale niedawno się spalił ( był to logic 500W), na szczęście reszty kompa nie ruszyło. Zastanawiam się nad wywaleniem płyty razem z prockiem i zakupu jakiegoś zestawy AMD 4 rdzeniowego + nowej płyty pod jego socket i 4GB ram, są w zestawie po +/- 600zł. Może ktoś z was miał taki problem z taką konfiguracją?. Niby wszystko się zgadza, a jednak nie. Dodam, że komputer wiesza się nawet przy starcie systemu w ekranie powitalnym, tak samo jak przy korzystaniu z internetu, natomiast przy grach go nawet nie ruszy ;]. Temperatury rdzeni i podzespołów są w porzadku. Osobiście myślałem nad wymianą procka na phenoma lub jakiegoś FX z płytą Asrock, są na allegro w zestawach tak jak pisałem juz wcześniej. Co o tym sądzicie?

 



Może coś takiego? http://allegro.pl/amd-740-x4-turbo-4x3-8ghz-asrock-a55-4gb-1600-i3366463615.html

Link to post
Share on other sites

Podczas testu obojętne będzie czy jest obciążony ( korzystam z przeglądarki steama w grze obecnie ) czy zostawic w pulpicie? 



Aa sory dobra już wiem, musze poczytać i się doedukować jak to zrobić xd ;D 



Zrobie ten z poziomu uruchomionego systemu

Link to post
Share on other sites

Z powodu tego, że posiadam obecnie Tracerka, który to posiada niezłe miejsce na czarnej liście zdecyduję się nic nie ruszać. Niedługo kupie nowy myślę nad Chieftekiem, be quiet, ew. Oczem. Wtedy zobaczymy. Masz może jakiś inny pomysł co można by zrobić bez zmieniania ustawień biosu?

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza. Moja siostra na podobnej kofiguracji miała własnie zasilacz Logic 500W i nic jej się nie zacina, a płyte ma podobną ( 20zł droższą), 8gb ram i procek intel i3. Ja miałem Logica 500W, ale poszło spięcie bo burza była niedaleko i piorun uderzył w słup, na szczęście poszedł jedynie zasilacz, dlatego znowu mam tego Tracera. Kupie sobie OCZ'a 500W na allegro za 130zł widziałem całkiem dobry i tani ;]

Link to post
Share on other sites

To jak na razie wymienie zasilacz Ocz 500W za 130 zł widziałem ;]. Jak to nie pomoże to wtedy kupie w zestawie na allegro Płyte + amd 4-6 rdzeni i RAM.



Hmm spróbuje uruchomić go na przemian na jednej kości ram. Podobno tak też można sprawdzić ew. uszkodzone wejście lub kośc

Link to post
Share on other sites

Komp jak na razie 2,5h w pulpicie przy ściąganiu na jednej kości ram 2gb bez zacięcia. Potestuje go jeszcze dzisiaj i jutro, co do zasilacza to muszę jeszcze poczytać opinie na innych forach na ich temat. Jeżeli problemem są ramy to nie wymieniam procesorka i płyty.

Link to post
Share on other sites

OCZ nie jest wart tych pieniędzy.

ocz 500w nie jest wart 130zł ? ;) hmmmmmmmmmm, aha

 

później spróbuj na 2 kości i  wszystko się wyjaśni , co do procka/mobo , to pewnie skoro ci taki odpowiada ,nie ma sęsu pakowować się w niepotrzebne koszta 

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad tymi zasilaczami i jestem bardziej skłonny kupić ocza. Komp chodzi już ponad 5,5 godziny i jest ustawione tylko ściąganie i bez zawiech ;]. Zobaczymy co będzie jutro ale skoro do tej pory się nie zawiesił to chyba już raczej się nie zawiesi, na wszelki wypadek jutro zrobie jeszcze test i kupie 4gb ram w 1 kości i wepne w miejsce tej co mam teraz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...