Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną ?


Recommended Posts

Cześć wszystkim bardzo bym chciał abyście mi pomogli w wyborze nowej karty graficznej więc do rzeczy :roll:

 

1. Karta graficzna musi być w cenie od 350zł do 420zł.

2. Musi być lepsza od mojej, którą teraz posiadam.

3. Musi być taka karta graficzna abym nie zmieniał swojego zasilacza.

4. W przyszłości kupie sobie monitor LCD'24 cale FULL HD ze złączem HDMI i możliwe że będę pracował przy rozdziałce 1980x1080 czyli FULL HD.

5. musi mieć pamięć ram GDDR3 lub lepszą z pamięcią 512MB lub 1GB (w sumie nie wiem czy będzie jakaś różnica między 512MB a 1GB ale monitor 24 calowy więc ?) i szynę 256 bit lub 512 bit

6. karta graficzna będzie przeznaczona głównie do pracy, internetu, filmów głównie FULL HD i do gier typu NBA 2K10,2K11 i StarCraft 2. Karta musi być jakby uniwersalna do wszystkiego w przystępnej cenie

7. Interesują mnie tylko GeForce. Żadnych radków nie chcę.

 

Oto zestaw mojego kompa:

Płyta główna - ABIT AB9 Pro

Procesor - Intel Core 2 Duo E4300 1.80GHz -> 3.02GHz ( po OC )

Pamięć RAM - DDR2 2x2 GB OCZ Technology Reaper

Karta Graficzna - Gigabyte GeForce 8600GT 256MB GGDR3 128 bit

Dyski twarde - 1. 1TB Samsung 2. 250GB WD Caviar

Monitor - Samsung SyncMaster 931BW 19"LCD ( będzie zmiana na 24"FULL HD )

Zasilacz - Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

Bardzo proszę o pomoc

z góry dziękuje...

Link to post
Share on other sites

a co myślicie o 9600GT lub 9800GT ? ponieważ wiem że jak będe miał monitor 24 calowy 1980x1080 będę musiał rozdziałki pewnie na mniejsze dawać podczas grania np. na 1440x900, ale przy pracy,internet,filmy i normalna praca będzie śmigało przy 1980x1080 ?

Link to post
Share on other sites

no rozdzielczosc full hd to szczeze nawet ten gts250 jest zacienki

tym bardziej cos pokroju 9800gt...

a 9600gt to juz wogole do grania na takiej rozdzialce sie nie nadaje

na twoim miejscu dozbieral bym do gtx-a 260 alebo hd5770 :roll:

tak apropo czego nie ati?ten radek byl by git :P

tak wogole ty juz masz ten monitor???jezeli masz zamiar kupic dopiero to wolal bym kupic mniejszy monitor (np22")i dolozyc do karty

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiem ze nie lubisz radków ale tutaj 5770 byłby idealny wydajność nieco niższa od gtx260 i bardzo niski pobór prądu wiec o zasilacz nie masz się co martwic a gts 250 to odgrzewany kotlet liczy się stosunek wydajności do ceny wiec sie zastanów :roll:

Link to post
Share on other sites

Tak Geforce 9600GT by sobie poradził w rozdziałce 1980x1080 to zalezy w jakiej grze i przy jakich detalach nba 2k10 jest bardzo wymagająca na ful hd i ful detalach do płynnej gry potrzeba 60 fps sam gram obecnie p[osiadam ge forca gtx 260 i to zapewnia płynność na w ful hd na max detalach czyli w moim przypadku jakieś około 80 -100 fps dla mnie nie liczy się firma tylko opłacalność to tak jak by kupić pentium 4 w cenie core 2 duo np 6600 w tym przedziale cenowym śą bezkonkurencyjne radki 4870 i 5770 :roll: albo dołóż trochę do gtx 260 nba w rozdziałce 1980x1080 i na ful detalach wygląda naprawdę super :P

Link to post
Share on other sites

ostatnio dowiedzialem sie od znajomego ze on woli GeForce bo to lepiej brzmi jak sie ktos pyta jaka ma karte graficzna :P

Ja mu tylko odpowiedzialem zeby kupil sobie jakiegos z dopiskiem GTX... bo wtedy fani samochodow beda mysleli ze jest wypas :roll:

Link to post
Share on other sites

Szczerze to ja mało gram jedynie gram tak od czasu do czasu. Chodzi mi o to czy GeForce 9600GT lub 9800GT by sobie poradził przy monitorze 24 calowym przy rozdziałce full HD - 1980x1080 do normalnej pracy,muzyki,filmów HD, internetu zdjęć itd... ?

Przy takich zastosowaniach bez problemu sobie poradzi, nawet z nieco mniej wymagającymi grami :roll: .

Choć mam wrażenie czytając temat że od początku narzucasz sobie tego GF, i czekasz na to aby ktoś cię utwierdził w tym przekonaniu.

Oczywiście 9800gt nie będzie złą kartą ale w tej cenie najlepszy w tej chwili jest GTS250(nie wliczając Radeonów) :P , mimo wszystko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...