Skocz do zawartości

Guild Wars 2 - na tym sprzęcie.


Recommended Posts

Cześć. Piszę tutaj, ponieważ potrzebuję pomocy/porady. Chodzi o grę Guild Wars 2 i wymagania tejże gry dużo czytałem na różnych stronach czy "pójdzie" i ludzie piszą, że na różnych konfiguracjach, im płynnie gra chodzi. Jako, że ja chciałbym kupić GW 2 wolałbym najpierw  się upewnić czy gra ruszy, chociaż na najniższych detalach i najniższej roździelczości, bo nie chciałbym wydawać ponad 100 zł na grę, która mi nie będzie chodzić.

Wszedłem oczywiście na stronę "systemrequirementslab" zawszę jak chcę zobaczyć czy gra mi pójdzie i oto wyniki co mi pokazało http://oi43.tinypic.com/34yeblt.jpg oraz http://oi44.tinypic.com/rumvcl.jpg .

Mój pc:

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2CPUs), ~2.2GHz

Pamięć: 2048MB RAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 210

 

większość gier w, które grałem albo chciałem zagrać odpalałem i grałem bez porblemu ( czasem na niskich ustawieniach, ale grałem).

Link to post
Share on other sites

Na i5 3570k @4,2Ghz, GB radeon 7970, 16 gb ram w większości miast i przy niektórych animacjach FPS na poziomie 35-40, wykorzystanie procesora w tych momentach na poziomie 25% czyli de facto 1 rdzeń. Gra ma bardzo słabą optymalizacje. Na starym sprzęcie (GTS 250, 4gb ram, amd x2 5000+) nawet na najniższych nie dało się grać (nawet nie wspominam jak gra wyglądała  :rotfl: )

Link to post
Share on other sites

@up co ty pierdzielisz?!? 

 

U mnie gra na i3-530 GT220 i 3gb ram gra śmiga na średnich/wysokich (bez aa oczywiście itd.) w stałych ok 30-40 fpsach. Od czasu premiery optymalizacja poprawiła się ogromnie, na początku miałem pewne problemy ale teraz wszystko jest ok :) Z tym sprzętem na niskich powinno ci śmigać stabilnie, zależy jeszcze jaką chcesz rozdziałke bo ja śmigam na 1920x1080 ale u cb na tych mniejszych rozdziałkach powinno śmigać. Nie słuchaj się pana wyżej :P jak ktoś chce dowodu to mogę nawet filmik nakręcić i wstawić :P Jedyny problem to to że troche długo wczytują mi się mapy (od 30 sekund do minuty) ale idzie to przeboleć. No i do WWW czasami muszę rodziałke zmniejszyć na 1680x1050 jeśli jest jakaś większa zadyma. U ciebie właśnie z www może być problem ale jeśli cię to nie interesuje to bierz w ciemno, tym bardziej że możesz wypróbować grę przez okres próbny jakichś tam paru dni (nie pamiętam do końca jak musisz sobie poszukać) a jeśli ci się spodoba i będzie działać to kupujesz. Jak coś to pisz na PW w razie pytań, grę mam cały czas na kompie i mogę pomóc

Edytowane przez Wolwgang
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma się co bulwersować, ja tylko mowie jak wygladala u mnie sytuacja na starym sprzecie i teraz na nowym, moze rzeczywiscie cos tam poprawili i teraz na slabszych komputerach tez da sie grac, jednak mi w dniu premiery na Gts 250 itp co napisalem wyzej nie szlo nawet na min (fps ok 8-9) na nowym kompie juz ladnie chodzi ale jak na moje oko nie powala. Przepraszam za bledy ale pisze z komy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za tyle komentarzy. Bardziej chodzi mi aby gra chodziła i aby grać a o pvp między światami czy coś to się nie martwie. Chcę po prostu grać nawet, jeżeli to tylko PVE ładnie też nie musi wyglądać aby czcionka nie była zbytnio romazana i będzie git ;) . Szkoda, że nie ma jakiegoś "dema" albo  symulacji gry, żeby sprawdzić czy będzie płynnie :rotfl:  no, ale cóż. Mam nadzieje, że jeszcze w tym miesiącu zakupie grę :menda: .

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj gry odrazu, masz opcję przetestowania jej przez parę dni (przynajmniej była taka wprowadzana a czy jeszcze jest to nie wiem) poszukaj sobie o niej w internetach a jeśli potrzebujesz jakiegoś zaproszenia albo czegoś takiego żeby móc przetestować to pisz na priv 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć znowu :P . Atkualizacja (ok. 5gb a ściągałem gdzieś od 16 ^^ ) właśnie się zakończyła (lekko po 22). Nadszedł ten moment czy gra będzie działać czy będę mógł grać czy wydałem pieniądze w błoto. Ze zdenerwowaniem klikam play. Pokazała się lista serwerów wybrałem Blacktide (tam podobno dużo Polaków więc ten wybrałem) dalej okno ras wziąłem Norna kustomizacja (tutaj o dziwo dość szybko mi poszło choć nie wszystko wiem narazie co do czego) wczytywanie i..... postać stoi włączam opcje mniejsza roździelczość. Gra działa płynnie 30 fps  gra się nie tnie i nie muli (jestem bardzo szczęśliwy :) ) teraz defragmentuje dysk bo sporo gra waży :).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...