Skocz do zawartości

Problem Asus HD 7790 OC DirectCU II


Recommended Posts

Witajcie,

mam problem ze swoją kartą graficzną już od 2 miechów. Najpierw gdy korzystałem sobie normalnie z systemu miałem chwilowy czarny ekran i po chwili komunikat"Sterownik ekranu przestał działać ale już odzyskał sprawność".

Teraz zmieniłem całe mobo, procka, ram, zasilacz, i już takiego czegoś nie mam, mój PC:

Mobo: MSI B75a-g43

PCU: Intel i5 3570 3,40GHz

RAM: Kingston XyperX 4GB 1600MHz CL9

GPU: Asus HD 7790 OC DirectCU II
Zasilacz: Silentium PC Deus G1 500W

 

Mam teraz zaś problemy z grą SimCity oraz prędkościami wentylatorów na karcie,

na początku pokaże wam filmik z przypadłością w SimCity:

W grach typu Battlefield 3, Most Wanted(2012) nic się nie dzieje! Wszystko chodzi płynnie na Ultra i FULL HD. Taki sam przypadek jaki widzicie na filmiku mam też gdy dam 100% prędkości obrotowej na wentylatorach i gdy wrócę z powrotem do 20% to wtedy znów robi się czarny ekran, co najlepsze odkryłem że monitor wykrywa sygnał, ale nie ma żadnego odzewu ze strony karty graficznej. Sterowniki zmieniałem na najstarsze jakie są do mojej karty, na pośrednie i na najnowsze, a teraz siedzę na najnowszej Becie. I wszędzie jest to samo.

 

Co może być przyczyną? Może problem ze sterownikami na Windows 7 64 bit?



 

Tutaj filmik z opisanym wyżej problemem przy prędkościach wentylatora.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

w MSI Afterburner wszystko w porządku, a co z SimCIty? Czemu dzieje mi się tam coś takiego?



Jak myślicie, rozpatrzą ją jeśli ją wyślę do serwisu? Nie chce płacić za ekspertyzę, ale to musi być wina karty graficznej. Czekam na jakąś opinię.

Link to post
Share on other sites

Tak oryginalna, z chęcią chciałem pograć z moimi kumplami z forum ale ... black screen ;) Zaraz sprawdzę HWMonitorem

Trochę nie rozumiesz, czarny ekran jest i kropka, restart kompa nic nie pomaga :)



//Edit - w Sumie to troszkę będzie problem zrobić screena ponieważ gdy robi się czarny ekran to w ogóle już nie ma obrazu i muszę restartować komputer ;)

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...