Skocz do zawartości

Poszukuję dobrego mmorpga F2P


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adamekksi,

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jako, że jestem gracz lubujący się w produkcjach MMO, a nie mam w co aktualnie popykać, proszę was o pomoc. Od pewnego czasu szukam odpowiedniej dla mnie gry, w którą mógłbym wsiąknąć na dłuższy czas. Do niedawna grałem w Metina2 (dłuugi czas:) ), jak również w Dark Orbit, jednak okropnie mi się te tytuły znudziły i potrzebuję czegoś nowego. Próbowałem pograć w NW Online, jednak ta gra to uosobienie ostatniego mmorpga, w jaki chciałbym zagrać (do tego gra w 720p chodziła na 15-35fps  na FX-8120 4,0@, GTX460 i 8gb ram, net 5,5mb/s,). Gra koniecznie musi być nowszą produkcją, ponieważ nie chcę znacznie odstawać poziomem od innych graczy. Czego nie lubię, to denny podział na rasy (krasnoludki, elfy itp...).

 

Mógłbym liczyć na polecenie jakiejkolwiek gierki, która spełniałaby moje wymagania? Byłoby całkiem najs, gdyby jeszcze w tą grę grało paru Polaków;).

Edytowane przez Klasik
Link to post
Share on other sites

AION, TERA :)

Polaków znajdziesz, tylko trzeba umieć szukać, choć nie polecam gry z polakami "naród piękny, tylko niektórzy ludzie..."

Co drugi polak w MMO to cham i złodziej. Zresztą strasznie kiepską opinię mamy wśród graczy MMO, nawet wśród rodaków :/

Link to post
Share on other sites

Moje pierwsze mmo to był metin2, ktoś może pomyśleć, że jestem idiotą ale wciągnąłem się w metka niesamowicie, wierna gildia i wspaniali ludzie na ts'ie + wypady na dt czy do groty to było coś świetnego, aż metin2 zalały boty i hacki, allegro... wciąż szukam gry, w której będzie można stworzyć atmosfere jaką panowała kiedyś w metinie, czy istnieje taka gra?

 

próbowałem raiderz, nuda jak cholera

Edytowane przez Buuren
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Metin to była świetna gierka, nieskomplikowana mechanika, jedna z niewielu gier, gdzie nikt nie spinał(choć ludzie, bawiący się w "klonowanie itemków" byli wszędzie, a FMS +9 to był szczyt marzeń :D)

Podobna do Metin-a jest TERA, nie ma systemu walki standardowego, tylko coś jak w metinie, choć liczą się mocno uniki i inne, warto spróbować, jedno z lepszych MMO na rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tera ma bardzo słaby end game.

Z F2P polecam Neverwinter, Path of Exile, WoW na jakimś dorbym privie, MU Rebirth ponoć ma być/jest ok oraz SWTOR (choć ograniczenia dla darmowych wkurzają)

Z B2P: Guild Wars 2, Secret World i Defiance.

Link to post
Share on other sites

AION jak i TERA to były gry płatne, które po pewnym czasie wyszły jako F2P(AION już na becie zmienił się na F2P), w sumie cieżk osię w nie gra bez kupienia czegoś w itemshopie, co daje nam status weterana, ja grałem na becie AION, to takowego dostałem, w TERA było cieżko cokolwiek zrobić bez tego statusu :/

 

B2P to w zasadzie tylko GW2. Chyba, że postrzegasz MMO, jako strzelanie z karabinów maszynowych, co dla mnie jest średnim pomysłem :D

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie mogę polecić jedynie World of Warcraft na prywatnych serwerach pokroju http://sunwell.pl/ ( wieczorkiem 3k +- online wszyscy gracze z Polski, rankiem od 1k+ ) https://www.molten-wow.com/ ( 4k online , 7 serwerów do wyboru , dużo graczy z Polski aczkolwiek nie więcej niż 35% ) . Kiedyś różnica pomiędzy globalem ( serwerami Blizzarda za które trzeba płacić ) a prywatami była ogromna ze względu na niedziałające zadania , bugi , hacki, teraz już tego nie ujrzysz ( chyba że na moltenie cataclysm, bo jeszcze nie jest dopracowany ). 6 lat z życia wywalone. Naprawdę wciągające mmo.

 

NIE CZYTAĆ TEGO NA GÓRZE ! POST DO USUNIĘCIA. NIE DOCZYTAŁEM , ŻE CHCESZ NOWSZEJ PRODUKCJI.

Edytowane przez adamekksi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Blizzard to firma, która po tylu latach nie potrafi odpuścić i ciągnie kase z tego WoW-a, któy jest już dziadkiem wśród nowych MMO, nie jest dużo gorszy, ale już widocznie odbiega od zaawansowanej mechaniki gier jak TERA.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Sam/a grasz w TERA ? Jeżeli tak to może opiszesz co Ci się tam podoba, nie podoba, bo sam bym chętnie pograł w coś innego niż League of Legends, gdyż to taki zapychacz pustki po WOW-ie właśnie ^^ Btw. Ostatnio wyszło jakieś mmo f2p na cry engine 3 więc grafika pewnie nieziemska jak na nasze klimaty... ahh mam http://mmo24.pl/artykuly/07.2013/panzar-kwintesencja-akcji!-arena-mmo-od-panzar-studios!.html tylko, że jest to gra stworzona typowo pod PVP więc jak dla mnie to kicha.

Edytowane przez adamekksi
Link to post
Share on other sites

Na CryEngine w pierwszej jego wersji ukazał sie AION, i grafika jest na dość wysokim poziomie, choć mi osobicie bajkowe klimaty TERA podobały się bardziej.

A więc w TERA masz dość prosty i wygodny interfejs, świetny naprawdę dopracowany system walki, wspaniałe widoczki, kolorowy świat, który jest naprawdę olbrzymi, system gildijny jest miodnie rozwinięty, wszystkie skille jak kowalstwo i inne rozwija się dość łatwo, choć trzeba włożyć w to kupe czasy i zbierać kaskę i każdy itemek po kolei. Każdy quest/insta, jest możliwa do przejścia samemu, co udowadniają niektórzy gracze, tylko umiejętności unikania ciosów, jak i dobierania skilli po kolei musi być perfekcyjnie opanowana. Choć zabiera to sporo więcej czasu. Dość szybko dostajesz też Mounta, który umila podróże, musisz tylko questa zrobić na bodajże 10 lub 15 lvl-u.

 

Na pewno nie podobało mi się fakt, że itemki tak do mniej więcej 25lvl-a wyglądały bardzo podobnie, lub nawet tak samo. Choć 25 lvl wbijasz stosunkowo szybko, i dopiero po nim zaczyna się takie prawdziwe granie. Oczywiście mogłeś zmieniać wyglądy itemków.

 

PVP w TERA nigdy nie testowałem, bo jestm graczem PvE, i wole się bawić, niż nawet iść na solo z kolegami, ale wygląda to fajnie, zapewne wygrywa nie ten kto ma 5 lvl i w przód(choć ma łatwiej), lecz ten kto ma sporo większe umiejętności walki, unikania ciosów.

 

W TERA grałem początkowo sam, po czym pogadałem z kolegą, który również gra w MMO, okazało się ze też gra, jeszcze drugi kolega grał, na tym samym serwerze, a że to był początek gry, to graliśmy już potem razem :D Jeśli znasz angielski nie będziesz miał problemu aby kogoś poznać, ludzie czesto robią grupy, gdyż dużo questów jest bardzo ciężkich samemu, i idą w 30 osób.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, oczywiście przeczytałem lekturkę i plusik wpada, mam nadzieję, że autorowi tematu też pomoże ten post. Zostawię na noc komputer do ściągania, tymczasem poczytam sobie trochę o samej grze, itemach, instach itd. Dobrze, że mount od 15, bo w WOW-ie na starszym dodatku miałem z tym problem jak robiłem alty.Pozdrawiam Adamekksi

Edytowane przez adamekksi
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...