Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałem stworzyć stronę www. Domenę mam od 1&1. Wrzuciłem na tą stronę WordPress'a. Wszystko działa :). Mogę szablony wrzucać i przerabiać, wtyczki, wpisy itd.. Lecz nie wiem od czego na początek się zabrać. Od początku wrzucenia na stronę WordPress'a co dalej ? 

Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić co krok po kroku robić? Strona ta nie będzie BLOG'iem, a ni nic podobnym. Będzie to strona informacyjna (oferty,kontakt,o firmie) itd.

 

Pozdrawiam :).

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

WordPress sie przyda, bo teraz malo kto pisze od zera cala strone (typu tej, ktora chcesz zrobic). Znajomosc html, PHP i CSS ma Ci pomoc zrozumiec jak edytowac WordPressa i jego szablony na wlasny uzytek.

 

Wordpress to jeden z tzw. CMS, czyli systemow zarzadzania trescia. Poczytaj o tym. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

WordPress sie przyda, bo teraz malo kto pisze od zera cala strone

 

Mało kto z zaawansowanych użytkowników używa CMS :D Ogólnie rzecz biorąc są lepsze i gorsze CMS-y ale uściślając są one... słabe. Ja osobiście polecam pouczyć się html-a oraz liznąć php. Jeżeli ma to być strona tylko informacyjna to z phpa niewiele tam będzie(no chyba że lubisz cuda wianki :P).

Link to post
Share on other sites

To tak, przeczytałem to co podałeś Battlefist .

 

Zacznij od lizniecia HTMLa, PHP i CSS.

Teraz moje pytanie jest takie, z tej  strony co po kolei mam robić? Od czego zacząć, co następnie? Proszę, oczywiście jeżeli to możliwe o naprowadzenie :).

 

 

Jak chcesz to możemy w miarę tanio wykonać ci taką stronę :)

 

Nie, dziękuję :) Sam chciałbym wykonać. Może w przyszłości przyda mi się ta wiedza... ;)

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki. Czytam tą podstawę HTML. Wybrałem do edytowania HTML program JTHTML. Mam na swojej stronie Wordpress'a, motyw (szablon) wrzucony jest na stronę i tam jest Edytor i te wszystkie kody HTML i wg.. Czy tam mam coś wpisywać? 

W tym poradniku "HTML dla zielonych" pisze o robieniu strony od nowa, bez Wordpress'a i innych podobnych rzeczy... Wyrzucić ze strony Wordpress'a i robić tak jak w tym kursie ?

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

Nie mając podstaw html'a raczej się nie zabierzesz za wordpressa. 

Ogólnie jeżeli chcesz się pouczyć to na początek go po prostu olej bo nie ogarniesz. Czyli wywal.

Albo eksperymentuj sobie w jakimś osobnym katalogu testowym.

 

A tak w ogóle polecam kursy z eduweb - co prawda nie za free ale cóż zrobić, wiedza kosztuje. Wszystko przyjemnie i wyczerpująco merytorycznie wyśpiewane wręcz. Bez porównania do suchych kursów na stronach www...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...