Skocz do zawartości

Komputer +\- 5000 zł (Gry, after effects) [Ostateczne] przemyślenia


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Pojawiałem się już tu w tej sprawie kilka razy, ale za tydzień - dwa kupuję już zestaw (ciągle się wszystko przesuwało z pewnych względów, a w tym czasie się trochę pozmieniało na rynku) i chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik :).

 

Więc tak:

  • Zastosowanie komputera: Gry, After Effects, raz na jakiś czas może nagranie jakiegoś filmiku
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +\- 5000 zł
  • Których części potrzebujesz?: Cały komputer stacjonarny
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Procek wyciągnąć do tego standardowego 4,5 GHz, może ciut więcej jak się da, grafikę też się trochę podkręci
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1440x900, ale za jakiś czas zmiana na FullHD
  • Specjalne wymagania: Brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/b8owI8/ (dołożę jeszcze ThermalRighta Macho 02 Black White, ale na razie nie jest dostępny)

     

I tutaj teraz moje głębokie przemyślenia:

1. Zasilacz: chcę mieć zapas mocy w razie jakiegoś przyszłego mocniejszego upgrade'u , więc 650W. Ale czy opłaca się brać taki drogi, czy wystarczy ten: http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-series-650w-80-plus-bronze-atx12v-v2-2-and-eps12v-ocz-zs650w-eu-413360/ ?

2. Ram: Jeśli radzilibyście wziąć tego OCZa, bądź jakiś inny tańszy 650W, to chciałbym RAM 16 GB. Doradzilibyście jaki, w miarę sensownej cenie i żeby z niczym w obudowie nie kolidował?

3. Może to dziwny ruch przy zakupie nowego komputera, ale zostaję przy Ivy. Haswell obecnie jest dla mnie za drogi. Może w przyszłości wymienię na jakąś jeszcze nowszą generację, zobaczymy.

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pod AE ramu za mało masz - na 16GB nie poszalejesz, ale to już zawsze coś lepszego niż 8GB. Reszta wygląda OK.

Od siebie polecam zestawik z ESC.pl - z Morele z czasem realizacji zamówienia różnie bywa.

 

i7 3770K + Macho120

MSi Z77A G45

16GB Crucial Ballistix 2*8GB 1600MHz Cl9

gtx770 2GB Gigabyte WF3

SSD 128GB Samsung 840pro

HDD 2x 1TB Seagate DM003 (koniecznie dwa dyski pod obróbkę video)

DVD-RW LiteOn iHAS124

PSU BQ L8 630W 

Buda SP Gladius M40

razem 5610zł (esc.pl)

 

1. Zasilacz polecam BQ L8 modularny - cicha i sprawdzona konstrukcja. Jak szukasz taniego i dobrego zasilacza to polecam XFX 550W (około 250zł) z 530W na lini 12V, certyfikat bronze i brak modularnego okablowania - za to bebechy Seasonica, bardzo niska awaryjność i atrakcyjna cena  ;)

2. Jak wyżej - tanie Cruciale Ballistix 1600MHz cl9 - są nisko profilowe więc nie ma problemu z kolizją z coolerem CPU.

3. Również brał bym IVY, lub nawet SB  ;) Haswell drogi, do tego słabe OC (ivy nie lepsza w sumie), więc jak najbardziej brać i7 3770K i nawet się nie zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte jest lepszy - 3 wentylatory vs 2 wentylatory - dlatego Asus zawsze będzie gorszy  ;)

Przy "spoczynku" jedna i druga jest niesłyszalna, podczas dużego obciążenia na gigusiu na niższych obrotach wentylatorów (czyli będzie ciszej) osiągniesz ten sam pułap temperatur, co w Asusie na maksymalnych. Realnie Giguś jest chłodniejszy, oraz cichszy - tylko do tego wskazana jest lekka modyfikacja profili pracy wentylatorów. 

Link to post
Share on other sites

To jeszcze jedno pytanie i będę wszystko wiedział. Nie wiesz może, czy jeśli zamówię zestaw z opcją odbioru osobistego np. w środę i będzie on gotowy w czwartek, to mogę go odebrać np. w piątek? Bo nie wiem jeszcze jak mi będzie pasowało z podjechaniem tam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Gigabyte 770 jest naprawdę lepszy od Asusa, czy to po prostu kwestia upodobania?

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,24

 

 

 

czy jeśli zamówię zestaw z opcją odbioru osobistego np. w środę i będzie on gotowy w czwartek, to mogę go odebrać np. w piątek?

 

Wszystko zależy od sklepu w jaki będziesz kupować. W esc.pl zestaw jest gotowy do wysyłki / odbioru już następnego dnia, natomiast z innymi sklepami jest bardzo różnie. 

 

Jak będziesz brał w esc.pl to tutaj masz jeszcze kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

Link to post
Share on other sites

Wysyła bez problemu, klient ich Pan

 

Esc.pl posiada tylko jeden punkt, ale chłopaki w tym sklepie dają radę z zamówieniami lepiej niż nie jedna większa "sieciówka"

 

Nad jakością usług czuwa cały czas, szef sklepu  :]

Link to post
Share on other sites

Morele i techplanet powyżej 5000 zł za pobraniem nie wysyłają, dlatego chciałem brać na morelach i jechać do Łodzi bo niecałe 100 km mam, techplanet i ich oddział w Katowicach trochę za daleko.

Na esc nie ma żadnych cyrków, jak np. towaru jest ponad 30 szt a po zamówieniu się okazuje, że tego towaru jednak nie ma? Zależy mi trochę, aby mieć ten sprzęt już koło piątku. No i jak ze składaniem kompa? Nie składałem jeszcze nigdy, nie chciałbym czegoś schrzanić przy tak drogim zestawie, dlatego wolałbym, żeby mi to sklep złożył. Nie powinno być żadnych problemów, jak np. coś lata po obudowie bądź nie jest zdjęta folia z coolera i wszystko się smaży? Pytam, bo na morelach takie przypadki były...

Edytowane przez Endurion
Link to post
Share on other sites

Endurion większość firm ma takie ograniczenie - lepiej już przelej kaskę na ESC.pl, niż zamawiać za pobraniem w Morele. Oczywiście jak zależy Tobie na czasie - w ESC masz kompa w ciągu 3dni, w morele masz szanse na kompa w ciągu powiedzmy 5dni, ale równie dobrze może się zrobić 28dni  ;)

Link to post
Share on other sites

W Esc masz możliwy odbiór osobisty, tylko sprawdź, bo większość sklepów ma ograniczenie do 5000zł przy pobraniu. Jeżeli tak jest to zadzowń do esc i się dogadaj na wpłatę zaliczki czy coś w ten deseń - masz 5600zł do zapłaty, limit jest na 5K, więc wpłać 601zł i pozostaje 4999zł do zapłaty przy odbiorze. Po za tym esc to normalny sklep, także nikt tam nie będzie Ciebie nawet próbował w bambuko zrobić. Zadzwoń / napisz i na 100% jakoś się ugadasz  ;)

Link to post
Share on other sites

Składają normalnie - stary chwyć za ten pieprz@#$y telefon i zadzwoń do nich - wszystkiego się dowiesz z pierwszej ręki  ;) , a przez telefon nie da rady ugryźć, więc jesteś zabezpieczony  :D

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak tam wygląda składanie kompa? To jest jakaś osobna usługa, czy od razu składają?

 

 

 

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2
 
Link to post
Share on other sites

Sorry kajitsu, nie dopatrzyłem. Byłem już przygotowany do zakupu na morele, teraz weszło trochę zamieszania i się pogubiłem :D.



Napisałem maile do esc i morele. Trochę mi to wszystko nie na rękę. Obydwa sklepy spytałem się właśnie o coś w stylu zaliczki, a resztę mógłbym dopłacić kurierowi. Jeśli żaden sklep na to się nie zgodzi, to jedynie odbiór osobisty w Łodzi w netPunkcie morele. I tu się boję, że sklep się nie wyrobi przez tydzień, bo w soboty nie jest czynne, a ja później nie będę miał jak odebrać sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...