Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Obecnie mam telefon samsung galaxy mini 2 na którym często korzystam z Facebook i ogólnie z internetu oraz innych aplikacji. Niestety telefon zaczął ostatnio strasznie przymulać co jest denerwujące. Ekran tez nie należy do wielkich i postanowiłem go wymienić na coś innego. Na telefon mam do przeznaczenia max 950 zł. Moja mama ma LG L9 i podoba mi się w nim ekran oraz jakość obrazu. Wiem że ma ekran IPS. I tu jest moje pytanie czy jest jakiś telefon do 950 zł który jest lepszy od LG L9 czy ten będzie dobry. Zależy mi na szybkośći telefonu i jak najlepszym obrazie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Xperia T akurat ma słaby ekran, mimo wyższej rozdzielczości. Bebechy za to całkiem przyzwoite.

Może LG 4X HD w tej cenie znajdziesz nówkę, a telefon to jest po prostu lepszy LG L9 z 4 rdzeniową tegrą 3 i ekranem ips 1280x720.

Jeżeli mogą być używane  to bym się za HTC One X jeszcze rozejrzał.

Link to post
Share on other sites

No LG 4X HD mi się podoba. Tylko ciężko jest dostać jakiś w cenie 950 zł. Naraziej nie mam wiecej. Może poczekam troszkę i nazbieram z 1100 i wtedy go kupie. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na telefon dla mnie?

 

PS: Jest ktoś chętny do kupna samsunga galaxy mini 2. ??

Link to post
Share on other sites

Szkoda że licytacje już skończone. Ten LG 4X HD ma taki sam wyświetlacz i aparat jak L9. Jakoś mi bardzo na aparacie nie zależy bo praktycznie wogle z niego nie korzystam ale jeśli jest taki jak w L9 to nie jest zły i żeby pstryknać raz fotke wystarczy

Link to post
Share on other sites

Nie prawda, 4x ma dużo większą rozdzielczość ekranu (1280x720 vs 960x540) oraz robi lepsze zdjęcia (5mpix w L9tce daje słabe rezultaty)

To prawda, ale zdjęcia, a szczególnie filmy w 4X HD nie powalają na kolana. Nagrywając materiał, telefon ciągle szuka ostrości przez co filmiki to jakaś pomyłka.

 

Trzeba też wspomnieć o badziewnym dźwięku - jako odtwarzacz mp3, ten telefon nie oferuje za wiele. Dźwięk jest płaski i pomimo możliwości skorzystania z ustawień dźwięku i tak jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

 

Gdyby LG nie było taką bandą leni, wydali by aktualizacje poprawiającą AutoFocus i kodek dźwięku - wtedy ten telefon nie ma żadnej konkurencji w swoim przedziale cenowym - ekran, wydajność już na plus. Małe poprawki i byłoby wręcz idealnie, ale oczywiście LG ma głowę w du**e i nawet nie przyjdzie im na myśl by wypuścić choć jeden patch...T_T

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Za 950zł można dostać też nowego Samsunga Galaxy S II który nie jest złą opcją. Przeciwnicy powiedzą coś o wyświetlaczu i jakości wykonania ale nie podadzą lepszego nowego ze wszystkimi od nigo parametrami mocniejszymi (a nie wybiórczo) :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że na twoim miejscu brałbym SGS II, sam jestem zadowolonym kupcem. Używanego 3 miesięcznego SGS-a II, z prawie 2 letnią gwarancją w idealnym stanie, wyrwałem za niecałe 780 zł. Z LG moim zdaniem nie powinieneś brać 4X HD, gdyż ten telefon jest dobry na papierze. Po zakupieniu go (niedawno sprzedałem po wielkich męczarniach) byłem załamany tym, że czterordzeniowy procesor ma takie problemy z aplikacjami. Po wyjściu do pulpitu (przez przycisk home) zauważalne były kilkusekundowe lagi, co przy SGS II nie zdarza mi się. Po miesięcznym korzystaniu z 4X HD miałem już dość. Kurz pod ekranem, kiepska bateria i aparat, który 8 MP ma chyba na papierze. Oczywiście były i zalety, ale wady jednak wzięły górę. Jeśli nie lubisz Samsungów, to może coś od Sony ? Patrz też na aktualizacje, bo np. SGS II będzie miał 4.2.2,a taki HTC ONE S, który kosztuje ponad 1200 zł już jej nie dostanie i będzie siedział na 4.1. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem nie powinieneś brać 4X HD, gdyż ten telefon jest dobry na papierze

Popieram w 100%.Miałem z tym czymś do czynienia mogłem mieć na wymianę 1v1 za mojego wysłużonego Evo...ale nie skorzystałem.Tam są 4 rdzenie?Może 2 rdzeniowiec na połówki podzielony :P.Nie dość że to LG to jeszzcze taka kicha quad-core...także nie polecam.Nie wiem dlaczego na tym forum tak się poleca tego LG...lepsza już ta Xperia T można to nazwać dobrym smartfonem.

 

Brak gorilli...ja nie mam - nie posiadam folii i mam tylko 1 ryske w rogu ekranu zrobioną przez własną głupotę...jakoś nie razi :).Chyba że się telefonem rzuca o ścianę i spożywa obiad...to wtedy gorilla być musi  :rotfl: .

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Nieprawda - rysy na Xperii powstają przy codziennym urzytkowaniu, zwykłym. Moja żona ma półtoraletniego Ray i tak porysowany ekran że aż szok - moja stara komórka Galaxy Ace po takim samym czasie używania nie miała rys na ekranie, jedynie w kilku miejscach wytartą ramkę. Jeśli chodzi o jakość to nie mogę zatem dobrego słowa powiedzieć o tym fonie - Gorilla Glass to bardzo dobra sprawa i warto aby była (lub jakiś jej odpowiednik).

Link to post
Share on other sites

ostry.77 napisał że ma folię na ekranie.

Swoja drogą to co twoja żona robi z tym telefonem ? Mój LWW (prawie to samo co Ray) ma ponad rok i jedną rysę (podejrzewam że tylko na foli) widoczną gołym okiem i może ze 2 widoczne tylko jak spojrzymy pod odpowiednim kątem (oczywiście założona folia) więc nie siejmy paniki że bez gg to ekran będzie cały porysowany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...