Skocz do zawartości

Czy dobrze wybrałem zasilacz? (OCZ SXS 500)


Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj zamówiłem zasilacz OCZ StealthXStream 500W. No i pewnie zapytacie w czym problem... Otóż sprawa wygląda tak, że po wszystkim kolega narobił trochę spustoszenia w mej mózgownicy (pozdro dla 19arek93) i sam już nie wiem czy dobrze zdecydowałem...

 

Streszczona specyfikacja:

 

C2D Q6600 2.4

GF 8800GTS 320mb

GA-G33M-S2L

+ typowe podzespoły

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobry zasilacz w swojej cenie. Nie ma tak długiej gwarancji jak Corsair, nie jest tak cichy jak MXS, ale za te pieniądze oferuje całkiem konkretną moc.

Moim zdaniem dobry zakup. ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem przez chwile SXS 700W i jak na moje to był bardzo cichy. Zdecydowanie głośniejszy jest mój wentyl na procku (Athlon 5600+) czy grafie (GTX275).

Link to post
Share on other sites

Miałem przez chwile SXS 700W i jak na moje to był bardzo cichy. Zdecydowanie głośniejszy jest mój wentyl na procku (Athlon 5600+) czy grafie (GTX275).

Nie słyszałeś cichego komputera. :/
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tego SXS tylko że 600W i powiem że cichy nie jest ale spokojnie da się z nim wytrzymać. Słychać wyraźny szum ale nie jest on zbytnio dokuczliwy

Też posiadam takiego samego i muszę powiedzieć że nie jest głośny ale gdy komputer jest wyłączony słychać taki cichutki jak by pisk :/

Ale on jest naprawdę cichy ponieważ żeby usłyszeć ten pisk to muszę przyłożyć głowę do obudowy :D

:roll:

 

Pozdrawiam ^^

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tego SXS tylko że 600W i powiem że cichy nie jest ale spokojnie da się z nim wytrzymać. Słychać wyraźny szum ale nie jest on zbytnio dokuczliwy

Też posiadam takiego samego i muszę powiedzieć że nie jest głośny ale gdy komputer jest wyłączony słychać taki cichutki jak by pisk :/

Ale on jest naprawdę cichy ponieważ żeby usłyszeć ten pisk to muszę przyłożyć głowę do obudowy :)

:roll:

 

Pozdrawiam ^^

Może Ci się myszy w budzie zalęgły? :D:)

Link to post
Share on other sites

Też posiadam takiego samego i muszę powiedzieć że nie jest głośny ale gdy komputer jest wyłączony słychać taki cichutki jak by pisk :/

Ale on jest naprawdę cichy ponieważ żeby usłyszeć ten pisk to muszę przyłożyć głowę do obudowy :)

:roll:

 

Pozdrawiam :)

Ty u mnie też tak jest, ale pamiętam że jak był nowy to tego nie było ^^

Ogólnie mówiąc ten zasilacz miłośników ciszy nie zadowoli ale wystarczy odpalić Winampa i o nim zapomnieć :D

Link to post
Share on other sites

A Twoja karta 8800GTS jest Cicha?

Powiem tak... pozwoliłem sobie na chwilowe wyłączenie wentylatora CPU i jednego znajdującego się na froncie obudowy i dużo bardziej słychać było zasilacz który mam obecnie niż kartę grafiki.

 

Kolejna sprawa, że jeszcze nie słyszałem, by wentylator wkręcił się powyżej ~1600RPM (60%) z którymi zazwyczaj pracuje. Sprawdzałem oczywiście hałas grafy bawiąc się w RivaTunerze i staje się on dla mnie "wyraźny" dopiero przy ~2300RPM (80%).

 

Też posiadam takiego samego i muszę powiedzieć że nie jest głośny ale gdy komputer jest wyłączony słychać taki cichutki jak by pisk

Taa... czytałem o tym gdzieś. Z tego co pamiętam to cewki w zasilaczu piszczą i niby kwalifikuje się to do wymiany. Ale wiem też ze w rev2 coś z tym zrobili :roll:

 

U mnie cały czas jest włączony AIMP, ponieważ bez muzyki to bym chyba nie wytrzymał

Tak jak ja... ja nie mogę mieć w pokoju za cicho. Oczywiście nie mówię tu o hałasie typu młot pneumatyczny, wiertarka czy właśnie zasilacz. Złote Przeboje 80' lecą u mnie praktycznie na okrągło :P

 

---

 

A skoro już jesteśmy przy temacie głośności komputera to czy duży wpływ na hałas ma obudowa od PC?

Link to post
Share on other sites

A skoro już jesteśmy przy temacie głośności komputera to czy duży wpływ na hałas ma obudowa od PC?

Dość spory. Przy większym przeciągu wewnątrz po zamknięciu obudowy możesz słyszeć jak powietrze przelatuje przez szczeliny. Jednak sam zasilacz ma w tej kwestii nieporównywalnie więcej do powiedzenia. :roll:
Link to post
Share on other sites

Lepszą konstrukcją jest SXS400W lub MXS 400W. Mimo, że są słabsze o 100W na papierze, w testach różnice w mocy się zacierają. Do tgo wersje 400W sa cichsze i tańsze.

 

SXS 500W po prostu nie ma regulacji obrotów wentyla. Nieważne czy podaje 30W czy 400W - hałas jest taki sam, co niektórych może wkurzać. Sprawność też jest całkiem ok, ale certyfikatu 80+ chyba nie ma, co akurat nie jest większym problemem, bo co za różnica czy ma 79.5% czy 80.0%.

 

W skrócie: mogłeś zapytać wcześniej, ale tragicznie nie wybrałeś. Zasilator może być.

Link to post
Share on other sites

Nieee... kłamałeś :)

 

Tak jak mówiłem - cichofilem nie jestem więc nie ma tragedii. I po za tym założę się, że i tak ten OCZ będzie chodził ciszej od mojego dotychczasowego zasilacza marki... ekhm... Mustang ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...