Skocz do zawartości

Jaki Zasilacz bo chyba za słaby


Recommended Posts

Siema.

Mam problem chyba :)

MAm taki komp :

 

Płyta: MSI Z77MA G45

Procek : i5 3570 K i oc do 4,5 Ghz

Ram 2x 4 GB 1600 Mhz OC do 2000 mhz Kingston HyperX

Grafika Właśnie kupiony MSI GTX 760 Gamer 2 GB 

HD1: SanDisk SSD 128 GB

HD2: Segate 500GB

HD3: WD BLue 1TB

Nepęd : Nagrywarka DVD jakaś

Zasilacz : Chieftec CTG 500W

 

Chodzi o to że odziwo w 3d Marku 11 np. mam niższy wynik niż na starym Gigabyte GTX 660Ti

Nawet po mocnym OC nie mogę dobić do punktów zdobywanych np. wczoraj na GTX 660Ti

 

Czy ten zasilacz nie jest za słaby i karta jakoś może słabiej działa czy co ?

 

Ewentualnie jaki zasilacz byście polecili jak ten jest zły

Ogólnie teraz mi wychodzi że ten GTX 760 jest dużo słabszy niż GTX 660 Ti a wszędzie piszą że jest lepszy

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

no to o co chodzi czemu mam gorsze wyniki niż na 660 Ti skoro ta karta podobno jest wydajniejsza od 660 ti

 

w sumie to może to ma tak byc bo dopiero w 3d marku 13 widać lepszą wydajność  na GPu mam 6800 pkt. a na gtx 660 ti miałem maks 6600

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

760 jest tylko minimalnie lepsza od 660Ti, bo to tradycyjnie zarówno dla AMD jak i NVidii odgrzewany kotlet. Dawniej nazywał się GTX 670. I był tylko ciut lepszy, niż 660Ti. Niby dlaczego od samej zmiany nazwy miałby nagle zacząć pędzić? :)

Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz... 760 ma wyższe taktowania i szerszą szynę pamięci... ale mniej SPU (1152 vs 1344) oraz mniej TMU -- to w sumie idzie "w parze" ale jednak (96 vs 112). Wytłumacz mi sens tej wymiany?

 

660Ti wystarczy dobrze "ocnąć" i odstawiłaby 760. 

Link to post
Share on other sites

no dokładnie w 3d mark 11 na 660 ti miałem 9800 na GPU a teraz na 760 po Oc mam 9500 ledwo

ale za to w 3d mark 13 jest dużo lepsze 760  i w vantage też 3 tyś więcej zdobył 760

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

3dm13 jest dziwny, bo tam HD7970 jest porównywalna z GTX Titan :) Ten program na kartach NV ma szeroko pojęte problemy.

 

Prawda jest natomiast taka że wymiana 660Ti na 760 to pomysł ... nie wiem ile myślałeś. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Prawda jest natomiast taka że wymiana 660Ti na 760 to pomysł ... nie wiem ile myślałeś.

 

Dokładnie nie ma sensu takiej wymiany mam 660Ti i jakbym zmieniał to tylko na 770 ale to i tak się nie opłaca lepiej zaczekać bo seria 7xx dopiero ma kopa od 780 bo 770 to 680 - TITAN i 780 jest na nowym procku.

 

Także zaczekajcie nie opłaca się wymian serii 6xx na 7xx w następnym roku Maxwell wiec tam będzie skok odpowiedni :)

 

Generalnie uważam iż grafike powinno się wymieniać co 2 lata. Zauważyłem że nowe grafiki od ok 2008 ich żywotność wynosi ok 4-5 lat i koniec. Wiec lepiej kupować używek pow tych lat. 2letnią można kupić z myślą że już będzie się miało ją do końca lub znajdzie sie frajer i kupi ją po 4 latach ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...