Skocz do zawartości

Zestaw pod gry , podkrecanie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Faflucy,

Recommended Posts

Jeśli miałbym wydać tyle kasy to już wstrzymałbym się do jesieni i poczekał na Ivy Bridge-E. Te procki mają mieć lutowanego IHSa co już na starcie zapewni dużo lepszy potencjał podkręcania, 40 linii PCI-E do SLI z prawdziwego zdarzenia a podstawowy procek czyli 4 rdzenie (nie 6) ma być w cenie i7 z 1150. W dodatku ma mieć odblokowany mnożnik czyli coś czego do tej pory brakowało i7 3820. Cenowo wyjdzie Cię to pewnie troszeczkę drożej ale coś za coś nie? A w październiku bardzo prawdopodobne, że wyjdą nowe (NOWE) karty AMD a nie odgrzewane kotlety GTX700. To tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Faflucy , moglbys zaproponowac cos od siebie , poki moderator nie zamknal tematu jeszcze ? ;)

 

Edit . Nie chodzi mi o lans , tylko chcialbym miec '' potworka '' we wlasnym pokoju ;)

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

LC nie ma wyglądać tylko chłodzić, a chyba niektórzy o tym zapominają...

 

IMO SLI 770'tek i i7 3770K to i tak jest bardzo wydajne połączenie. Poza tym poczekać do jesieni na to, zaś do lata na tamto i tak można ciągle czekać.

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

Mógłbym tylko powiedz tylko powiedz czego oczekujesz od tego zestawu bo można złożyć super wydajny sprzęt który tani nie będzie i tak jak koledzy powiedzieli mało opłacalne lub coś wydajnego co pociągnie ci gierki na full w FHD ale będzie kompromisem cena wydajność.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem i Ivy Bridge i Haswell to jedno wielkie gó**o. Intel źle zrobił, że dał zwykłą pastę termoprzewodzącą pod IHSa zamiast porządny lut. Tym samym sztucznie blokuje podkręcanie procesorów, które dzięki swoim 22nm nie wykorzystują pełnego potencjału przy OC. Co z tego, że chłodzenie będzie ultrawydajne jak blokada wymiany ciepła jest już na granicy CPU-IHS ? Dodatkowa inwestycja w LC da ci raptem kilka stopni mniej. Tutaj lekarstwem jest wymiana pasty pod czapką co oczywiście wiąże się z utratą gwarancji i możliwością uszkodzenia samego procesora, dlatego też mało kto, nawet zaawansowany użytkownik, decyduje się na takie posunięcie. Jeśli koniecznie chcesz teraz kupować komputer to zmuś się i bierz Haswella. Jeśli poczekasz to może zostać Ci to wynagrodzone.

 

To samo z kartą graficzną. Też myślałem nad wymianą swojego wysłużonego już HD5970 na GTX780 ale jednak się wstrzymam. Dlaczego? Dlatego, że nie odczuję już takiego kopa jakiego odczułem po przesiadce z 6600GT :P Większość gier i tak chodzi mi na co najmniej wysokich w rozdzielczości FullHD a taki Crysis 3 czy Metro LL i tak nie pójdzie na najwyższych w stałych 60 FPS nawet na takim GTX780. Do tego konsole nowej generacji i kampania AMD może sporo namieszać na rynku więc lepiej jest poczekać na zupełnie nową architekturę niż kupować odgrzewane i pocięte kotlety.

Link to post
Share on other sites

Chcialbym zebym mogl grac w  kazda gre bez problemowo ze wszystkimi '' fajerwerkami '' , cena nie gra dla mnie roli gdyz chce miec pewnosc , ze dlugo bede mogl cieszyc sie dobra zabawa . w Chwili obecnej siedze na Sempronie 2600+ oraz GF 6200 tc , wiec zapewne wiecie jaka to udreka . Posiadam jeszcze silnego laptopa z 670mx , ale dla mnie to nie jest to samo co stacjonarka .

Wiec prosze Was , zebyscie zlozyli mi na tyle dobry zestaw , zebym nie musial sie martwic o zmniejszanie detali czy '' fajerwerek '' w grach . Moj budzet zostawiam w Waszych rekach ;)

Dziekuje za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie, że wkleję swoją wypowiedź z innego podobnego tematu. Zastanawiam się tylko dlaczego nikt nie raczy przejrzeć wcześniejszych tematów tylko jeden pod drugim: "komputer do 8000zł", "komp ultra gaming". "poważny komputer do grania" itd.


 


- i7 4770K - sytuacja adekwatna jak w przypadku starszego modelu tylko nowsza podstawka, to że się kręci słabiej to przesadzone plotki, ograniczeniem nie jest architektura a raczej temperatury więc przy dobrym chłodzeniu powinien spokojnie wyciągnąć te 4,5 GHz


- MSI Z87-GD65 - świetna płyta główna, zbiera bardzo dobre oceny w testach, na dzień dzisiejszy to właśnie o niej jest najwięcej recenzji w internecie, na których można się opierać nie kupując innej w ciemno, pod kolor do reszty


- Prolimatech Megahalems Black + 2 x Corsair SP120 Static Pressure High Performace, muszę wam koledzy powiedzieć, że nie znajdziemy ładnego chłodzenia, które nie będzie nam zawalało całego wnętrza obudowy swoją kupą złomu dlatego zdecydowałem się na stworzenie własnej konfiguracji, mamy tutaj jeden z najlepszych radiatorów na rynku i 2 bardzo wydajne, ciche wentylatory, które poleca naprawdę wiele osób, takie rozwiązanie wygląda bajecznie i o niebo zgrabniej niż np. taki bequiet, pod kolor do reszty


- Corsair Vengeance Low Profile 16 GB 1600MHz CL9 - koniecznie czerwone pod kolor 


- MSI GTX 770 Gaming SLI - sorry ale jak ja miałbym kupować nowego kompa to nie wyobrażałbym sobie żeby coś nie chodziło w stałych 60 FPS dlatego mamy tutaj tandem dwóch najbardziej opłacalnych high-endowych kart na rynku, do konfiguracji "gaming" od MSI, pod kolor do reszty


- Samsung SSD 840 Pro 128GB - na system i aplikacje


- Seagate Barracuda ST1000DM003 1 TB albo 2 TB jak sobie autor życzy- najlepszy stosunek cena/wydajność, wcale nie są bardziej awaryjne od WD, a w dodatku ten ma jeden talerz


- Corsair AX760i - do SLI potrzebne jest min. 700W jeśli ma być OC i ma trochę zostać zapasu, świetny zasilacz z certyfikatem 80Platinium i trybem pasywnym, trochę staniał na przestrzeni ostatnich tygodni, pod kolor do reszty


- Corsair 650D - świetna obudowa, równie jak nie lepiej wykonana od Fractal Design, lepiej wentylowana, dodatkowo świetne rozwiązanie z odpinanym panelem bocznym i mamy okno   :ups: + wymiana fabrycznych wentylatorów na 2 x Corsair AF140mm na top obudowy i 1 x AF120mm na tył


- jakiś tam napęd DVD z opcją nagrywania  :P


- system Windows 8 jak chcesz być nowocześniejszy lub zwykła 7 jak nowy system Ci mocno nie pasuje


 


Ewentualnie karty referencyjne żeby wyrzucały gorące powietrze z obudowy lub jeden GTX 780 a w przyszłości drugi do SLI. Jak nie chcesz się bawić w modding to weź po prostu beQuiet Dark Rock Pro 2 i nie wymieniaj fabrycznych wentylatorów.


Edytowane przez MaCiuŚ
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gigabyte zbyt wysoko wycenia swoje płyty, które jakością nie odbiegają od konkurencji. Wręcz przeciwnie, dużo się mówiło o tym jak słabo podkręca się nawet na takim UD5H. Podsumowując, nie ma tam nic czego brakowałoby tej MSI.

 

Zaraz rozsądni powiedzą: po co i7? po co SLI jak jedna taka karta wystarcza?. Otóż uprzedzam: i7 na przyszłość tym bardziej, że zastosowanie nowych technologii w konsolach może poruszy kwestię wielowątkowości. Przezorny zawsze ubezpieczony. Kolejna sprawa dotyczy karty - szara rzeczywistość weryfikuje to czy jeden GTX 770 wystarczy. Nie, nie wystarczy. SLI wydaje się dobrym rozwiązaniem bo drastycznie zwiększa wydajność całego zestawu. Jeśli nie chcesz iść na kompromis to bierz SLI.

Link to post
Share on other sites

Dobrze , wiec zdecydowalbym sie na zestaw :

 

 Intel Core i7 4770k 

 MSI Z87-GD65 GAMING 

Gigabyte GTX 780 OC WindForce 3Go 

Corsair Carbide 500R,Blanc 

Seagate Barracuda 7200.14 Sata III 6Gb/s 2To 

Crucial M4 128Go  

Corsair AX760i 

Noctua NH-D14 

Pamięć Corsair CMD8GX3M2A1600C9 

 

tylko jeszcze pytanie , lepiej zebym odrazu kupil 2x gtx 770 MSI Lighting czy 1x GTX 780 a jezeli bedzie brakowalo wydajnosci to druga gtx 780 ? 

Dziekuje ;)

Link to post
Share on other sites

Obudowa to jakiś no-name, więc do wymiany, SSD lepiej Samsung 840 PRO. Jeśli chodzi o "wszystkie fajerwerki" to lepiej brać nVidi'e, bo ma kilka autorskich rozwiązań. Tak poza tym na co Ci 4 grafiki? :roll: 2 780'tki i wszystko siądzie na full detalach. Zamiast tych 4 Radków to byś sobie multidisplay'a sprawił jakiegoś porządnego, żeby się moc nie marnowała :D

 

Brednie // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Obudowa to jakiś no-name, więc do wymiany, SSD lepiej Samsung 840 PRO. Jeśli chodzi o "wszystkie fajerwerki" to lepiej brać nVidi'e, bo ma kilka autorskich rozwiązań. Tak poza tym na co Ci 4 grafiki? :roll: 2 780'tki i wszystko siądzie na full detalach :D

Zaproponuj swoj zestaw do trzydziestu tysiecy maksymalnie , stworz najwieksza wydajnosc do gier :D rozdzialka 4K  , w Crysis 3 chcialbym powyzej 60 fps :D

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Ty poważnie myślisz o takim kompie :?: Jeżeli tak to ten zestaw będzie lepszy i tańszy 

 

P.S Coś mi się zdaje że sobie jaja robisz :)

z tym zestawem za 24k+ zrobilem sobie jaja , to zgodze sie z toba ;)

ale normalny zestaw , ktory kupie to bedzie tak :

Intel Core i7 4770k

MSI Z87-GD65 GAMING 

Gigabyte GTX 780 OC WindForce 3Go 

Corsair Carbide 500R,Blanc 

Seagate Barracuda 7200.14 Sata III 6Gb/s 2To

samsung serie 840PRO 128Go  

Corsair AX760i 

Noctua NH-D14 

Pamięć Corsair CMD8GX3M2A1600C9

 

Nie bede wydawal wiecej jak 10K na sama bude ( musialbym byc chory albo zwariowac , a tak po za tym dziewczyna zabilaby mnie za takie cos hehe :P )

 

Falfucy , tylko powiedz mi jeszcze oplaca kupowac mi sie gtx 780 , czy lepiej 770 Lighting ?

 

Edit: oraz czy warto pakowac sie w 4770k , czy wybrac i5 4670k  jezeli ma sluzyc tylko do gier ?

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

a czy I5-4670k nie bedzie waskim gardlem dla 780 ?

 

edit. Jak patrze na testy , to roznica miedzy 770 a 780 wynosi 3-4 kl/s w wiekszosci gier , wiec zatem czy warto doplacac 800 zl , dla tych klatek ?

Mowie o gtx 770 lightning ;)

Dziekuje za odpowiedz ;)

 

edit 2 .

 

calkowicie decyduje sie na : 

 

Intel Core i5 4670k 

MSI Z87-GD65 GAMING 

Gigabyte GTX 770 Lightning

Corsair Carbide 500R

Seagate Barracuda 7200.14 Sata III 6Gb/s 2Gb

samsung serie 840PRO 128Go 

Corsair AX760i

Noctua NH-D14 

Corsair CMD8GX3M2A1600C9 

 

Prosze tylko jeszcze o potwierdzenie , ze wszystko pasuje do siebie , gdyz chcialbym zlozyc juz zamowienie ;)

 

Dziekuje za  pomoc :)

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

@MasterFlamaster LianLi to nie jakiś no-name tylko jedna z najlepszych firm produkujących high-end wśród obudów!

Różnica między 770 a 780 to średnio 15%, zazwyczaj jest to jakieś 10 klatek, więcej lub mniej zależnie od gry, przy czym 780 nie powinna tak szybko wymiękać w najnowszych grach ze względu na więcej pamięci i szerszą szynę danych. Branie więcej niż dwóch kart graficznych jest złym pomysłem ze względu na bardzo słabe skalowanie i problemy wynikające z użycia tej technologii. Nie można porównywać Lightninga do referencyjnej 780 ponieważ tę drugą też można łatwo podkręcić a tu pragnę zaznaczyć, że w przypadku GK110 OC daje bardzo dużo i pozwala prześcignąć nawet Titana. i5 nie będzie ograniczać tej karty ale w przypadku SLI im więcej wątków tym lepiej więc i7 wskazane. Z resztą do takiego kompa to grzech nie wrzucić tego procka.

 

Autorze, bez urazy ale widać, że nie znasz się na dobieraniu podzespołów więc radziłbym wybierać spośród tu podanych.  :)

 

Edit1: Dalej uważam, że mój zestaw jest najatrakcyjniejszy. Za całość powinieneś zapłacić nie więcej jak 9000zł. Ewentualnie wprowadzić lekkie modyfikacje. Proszę poczekać na resztę w celu weryfikacji. 

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

czyli zestaw  od Faflucy bedzie zly ?

 

Intel Core i5 4670k / 4770k

MSI Z87-GD65 GAMING

MSI GTX 770 Lightning

Corsair Carbide 500R

Seagate Barracuda 7200.14 Sata III 6Gb/s 2Gb

samsung serie 840PRO 128Go 

Corsair AX760i

Be Quiet !Dark Rock Pro2 

Corsair CMD8GX3M2A1600C9 

Kupilbym jedna karte graf na poczatek , jezeli okazaloby sie , ze wydajnosc mi nie wystarcza to dokupilbym druga .

Zestaw ma sluzyc tylko i wylacznie do gier , Dziekuje za pomoc od Was wszystkich ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...