Skocz do zawartości

Civilization, Sensible Soccer, Mortal Kombat i co jeszcze...


Recommended Posts

Właściwie tytuły mówią same za siebie.

 

Civilization - gra w którą nie raz grałem w dobnie nowoczesnej grafiki, ma miodu na wieki

 

Sensible Soccer - to jest najlepsza piłka w jaką grałem, Fifa to może jej co najwyżej buty czyścić, bez konkurencyjna. Jedynie może WC`98 się do niej zbliżył. Ale to jak była ta gra rozbudowana to ja nie spotkałem piłki, która by się mogła tym pochwalić. Dla mnie bomba miód cud orzeszki ;) .

 

Mortal Kombat - to ilu z Nas na niej dżojstik poniszczyło to głowa boli.

 

A jakie Wam gry przypadły do gustu w dobie C64, Amigi, Pegazusów.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie umiałem czytać, a już godzinami zagrywałem się w Sid Meier's Pirates!. Rany, ta gra była niesamowita i chyba do dziś jest jedną z moich ulubionych. Ponadto - z takich docenianych po latach - wiele godzin spędziłem z pierwszym Prince of Persia, Another World, Gobliiins, Gobliins 2, Dizzy... a reszta to chyba już mniej znana ;). Aha, platforma - Atari STE i STF.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie umiałem czytać, a już godzinami zagrywałem się w Sid Meier's Pirates!. Rany, ta gra była niesamowita i chyba do dziś jest jedną z moich ulubionych. Ponadto - z takich docenianych po latach - wiele godzin spędziłem z pierwszym Prince of Persia, Another World, Gobliiins, Gobliins 2, Dizzy... a reszta to chyba już mniej znana ;). Aha, platforma - Atari STE i STF.

 

To prawda Prince of Persia wyspas, Gobliiins - super przygodówka.

 

C64 - international Karate, Bruce Lee chociaż z tego okresu nie umiem sobie przypomnieć czogoś jeszcze

 

Amiga to jeszcze było UFO:Enemy Un... dla mnie wypas gra, obie części jedna pod wodą jedna na powierzchni, a te wachlowanie dyskietkami to były czasy ;)

 

Z wyścigów to pamiętam Lotus, była też ciekawa Gra Alien Breed coś na wzór filmu Opcy.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie klasyka to:

 

Diablo

seria Might & magic

seria Heroes o f Might and Magic

Age of empires

colin mcrae rally

 

i wiele innych których teraz nie pamiętam.

 

Mówimy o prawdziwych klasykach, chociaż co do Diablo i Herosów muszę się zgodzić ;)

Link to post
Share on other sites

Z Amigi PL produkcji to pamiętam gry jak Franco teks "Spadaj pierdoło" i potem ukazało się jeszcze kilka podobnych też takich chodzonych bijatyk, było coś ala Conan.

Kajko i Kokosz niestety miałem jakąś nie teges wersję nie szło przejść, Tenagent. Było też kilka menadżerów piłkarskich PL.

 

Amiga to także osławiony King Quest ale nie miałem przyjemność w niego grać, a na emulatorze w pierwsze części tej gry to już trzeba było mocno chcieć.

Zapomniałem jeszcze o RPG Ishar chyba I i II część padła moim łupem. W III cześć próbowałem powalczyć na PC ale nie skutecznie.

 

Jeśli chodzi o Atarii nie miałem ale wiem, że była tam kultowa gry Robo(albo amiga), Hans Klos (chyba).

 

 

Ja to na emeryturze już jestem, czekam właśnie na Diablo może Sarcrafta.

Link to post
Share on other sites

Też mi klasyka.. zaczynałem od 82`.. także nie będę wymieniał tytułów bo zbyt długa lista by wyszła. ZX+. C116, C64, Sharp, Amisia.. no i giełda na grzybowskiej heh...

No ale - koro już mowa: Antiriad, Exolon, Way of Exploding Fist 3, Saboteur(1 i 2), Knight Lore, Cauldron(1 i 2), Jet Pack, ChaseHQ, Rambo, Commando... i setki innych z 8 bitowców. 16 bit - to oczywiście seria Beast (Psygnosis), SuperFrog, Ishar (1,2,3), SimCity, Stardust, Lure of the Tempress.. i kilkadziesiąt innych hehe..no i demoscena!!!

Nawet w pracy czasami żeby odpocząć odpalam WinVice i pykam np. w Pyjamarama..

;)

Link to post
Share on other sites

Rambo, Commando... i setki innych z 8 bitowców. SimCity,

Nawet w pracy czasami żeby odpocząć odpalam WinVice i pykam np. w Pyjamarama..

;)

 

I właśnie chodzi o te setki, najpierw się śrubokrętem ustawiało głowicę, potem <-L i enter a potem RuN Enter ;)

Link to post
Share on other sites

z czasow 8bit to napewno

 

Rick Dangerous, Flimbos Quest

 

z peceta

 

Golden Axe, Another World, Test Drive, Wolfenstein 3D, Civilization 2, Little Big Adventure, seria Baldurs Gate i Icewind Dale ;)

 

Na szybko to gierki ktore w mojej giercowej karierze na dluzej przykuly mnie do kompa ;)

Link to post
Share on other sites

ATARI 130xe gry instalowało sie pół godziny, a wystarczył byle jaki wstrząs magnetofonu i przerywało instalacje. Pamiętam że zastygałem zawsze w bezruchu a serce waliło mi jak dzwon pod koniec instalacji by puzniej cieszyć się wyginaniem joysticka (które zresztą wymieniało sie co 2 miesiące). Z gier jakie przychodzą mi teraz do głowy pamiętam jedynie Bruce lee, Ninja comando i chyba to było na atari test drive w której mozna już było usiąść wewnątrz auta i przejechać sie jakieś sto metrów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

The Secret of Monkey Island 1 i 2 Lucasarts.

Seria King's Quest, Police Quest autorstwa Sierry, oraz fenomenalny Gabriel Knight.

Eye of the Beholder I, II, III - II to chyba najlepszy RPG w historii jak dla mnie.

Ultima Underwold I,II z Origin. Również Strike Commander i Privateer.

 

Inne przygodówki: Fable, Legend of Kyrandia, Cruise for a Corpse.

Wspaniałe były przygodówki formy ACCESS - zwłaszcza zapadała mi w pamięci gra: AMAZON: Guardians of Eden.

 

F-22 Retaliator, Sub-War.... ehhh to były gry. Pierwszy Myst... bajka.

 

Cofając się w czasie: Defender of the Crown na C64, Pirates! (na tym spaliłem zasilacz).

 

Saboteur na ZX Spectrum

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały topic :roll: rzewne wspomnienia :)

 

Co by nie robić listy długiej jak papier toaletowy wymienię tylko gry które zabrały mi minimum 2 miesiące z życiorysu

 

Atari/Commodore

International karate

Mario Bros

Pegasus

Contra

Duble Dragon 3

Amiga

Wings of Fury

Lemings

PC do 98

X-Wing

Tie Fighter

Wing Commander 1,2

Privater

Eye of Becholder 1,2

Ultima Underworld 2

Master of Magic

Dune 2

Battle Isle 1

History Line

Comanche 1

Master of Orion 1

Princess Maker 1

Warlords 1,2

Genezja

Reunion

Warcraft 1

PC po 98 - nowy komp :)

Master Of Orion 2

X-Wing Allance

Freespace

Wing Commander 3,4,5

Warcraft 2,3

Age of Empires 1

Heroes 1,2,3

Icewind Dale 1

Baldurs Gate 1

Nox

Majesty

Dark Force 1,2

Dark Colony

Conquest Frontier Wars

PC do dziś

Chrome + dodatki

Rise Of Nations - Rise of Legends

SW Battlefront

Call of Duty 2

 

Gry które z jakiś powodów przeszły mi koło nosa:

FRONTIER

CIVILIZATION

PRIVATER 2

FALLOUT

PLANESCAPE TORNAMET

 

5 Gier (serii) bez których świat by nie istniał :

Warlords

Master of Orion

X-wing

Wing Commander

Warcraft

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Oto lista gier których do końca życia nie zapomnę i dały mi grube godziny doskonałej rozrywki:

 

Fallout 1/2 (moim zdaniem najlepsza gra wszech czasów oraz najlepsza kontynuacja wszech czasów)

 

, Buldury, Seria Wizardy, Duke 1/2, Raptor, Galaga, Tetris, Chessmaster (różne części), Prince of persia, Atlantis 1, Amarzone (piękna gra!), Syberie, FX Fighter Turbo (fajna bijatyka), Virtua Fighter 1, Sim City 3000/2000 , Mortal kombat 3, Heroes of Might and Magic 3 (drugie miejsce setki godzin przegranych samotnie jak i z kolegami koleżankami), Wacki (super śmieszna polska przygodzicka w polskich realiach), Hopkins FBI, Ace Ventura ( :lol: ), Ground Control 1 , Warzone 2100 (genialny RTS), Earth (wszystkie oprócz ostatniej ! naprawdę genialna polska seria rts szczególnie super były 2d :x i moim zdaniem biło tiberian sun i inne na głowe), Quake 1/2/3 , Unreal 1, UT1 (reszta ssie) Diablo 1/2, Age of empires 1 (2 jakaś drętwa była) System Shock 1/2, Apache VS Havoc,

 

A TERAZ UWAGA PRAWDZIWA PERŁA !!!!

 

Polski "Pył" ! Wiem strasznie zbugowana gra , diabolicznie trudna ale tego klimatu do tej pory mogą pozazdrościć najlepsze gry FPS, Dead space przy Pyle to jak marsz wśród kwiatków :) No i chyba to jedyna gra gdzie naprawdę liczymy naboje. Seria z karabinku w początkowych levelach oznacza potem praktycznie śmierć bo nie będziemy mieli czym strzelać później. Jeśli ktoś nie grał to POLECAM ! Jeśli wam odpali i olejecie starą grafike kiepskie animacje i brak dźwięku (wątpię żeby odpaliła wam z nim) to odkryjecie diament !

 

No i sa gry o których zapomniałem a które są warte zauważenia oraz nie licze w miarę nowych...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...