Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Posiadam dosyć dziwny zestaw

płyta główna am2+(ram ddr2, GA ma78gm-ud2h) i procesor am3 Athlon2 x4 635

Chciałbym się przesiąść na płytę AM3+ z ddr3 1866, 4 gniazda 16-32gb ramu obsługi i sata 3

Czy macie jakieś dobre typy w cenie 200 - 400zł ?

Procesor na razie zostaje, później wymienię go może na 6300 albo z serii 8xxx :)

Link to post
Share on other sites

sekcja zasilania jest chlodzona sporym radiatorem ale za jej faktyczna zywotnosc nie odpowiadam bo mialem ja tylko kilka miesiecy choc oc do 1,6v wytrzymala:D teraz mam gigabyte 970a ud3 i jest bardzo fajna mocna sekcja nie sprawia klopotow z oc i co najwazniejsze mam wczesna rewizje 1.2 ktora ma odblokowane APM. Tyle mojego zdania na temat sprzetu ktory posiadalem i na ktorym siedze obecnie ale moge jeszcze polecic asrocka extreme 3 bo kolega mial i na fx 6100 nie mial zadnych problemow nawet z oc do 4,5 ghz. O asusach nie mam pojecia bo wiec nie bede sie wypowiadal

Link to post
Share on other sites
dla ciszy (...)

 

Przecież praktycznie wszystkie obecne płyty są chłodzone pasywnie, więc poziom hałasu dla każdej wynosi 0 dB, niezależnie od segmentu, do którego jest zaliczana.

 

 

 

(...) i spokoju

 

 

Jeśli się nie podkręca procesora to nie trzeba wywalać 375zł, żeby mieć spokój. :P

 

Oczywiście jeśli akurat ta płyta wpadła Ci w oko, to Twoja decyzja. ;)

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Kurcze ale problem o kawalek aluminium ktore generuje 0 db halasu i wedlug mnie lepiej posiadac go niz pozniej zakladac posty typu "mam problem bo mi sie zagar procesora obniza pod obciazeniem i nie wiem dlaczego" a jak  wiadomo FX lubi sobie troche produ polknac i wygenerowac sporo ciepla wiec zeby zapobiec przegrzewaniu sie sekcji warto posiadac plyte z chodzona sekcja bo podejrzewam ze autor nie bedzie kupowal nowego chlodzenia pod procesor tylko pojdzie na boxie

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

rewizja 3.0 tej plyty nie posiada wyl funkcji apm co moze swiadczyc o slabej jakosci sekcji zasilania :/ poczytaj temat zalozony przez forumowicza wychodzi na to ze Gigabyte obnizylo troche loty

 

http://forum.benchmark.pl/topic/85265-ga-990xa-ud3-rev30-i-fx-8120-4ghz-throttling-i-inne-problem

 

 

 

 

ta płyta to szajstwo.

Link to post
Share on other sites

 

 

ta płyta to szajstwo.

 

No i nie masz racji, mam tą płytę w zestawie z FX-8350 i nie ma problemów, procek na niej się kręci jak nie wiem. A po za tym szajs to to napewno nie jest bo to najlepsza płyta pod AM3/AM3+. W wielu testach z podkręcaniem FXa była najlepsza i zero problemów. A jeśli autor tematu nie chce kręcić procka to ta płyta główna już wogóle jest dla nieg, a jeśli będzie chział bawić się w OC to się ie zawiedzie. A co do trotingu na tych płytach to jak narazie tylko ten 1 temat czytałem, pewnie temu gościowi się nie fartło :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...