Skocz do zawartości

sprzęt do studia livestreaming


Recommended Posts

witam,

 

mam następujący temat

potrzebuję złożyć specyfikacje do dwóch blaszaków, do tego mikrofony, UPS itd jednym słowem komplet,

sprzęt ma ogarniać studio do livestreamu i radia internetowego, wersja full wypas

interesują mnie poważne propozycje

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tu ktoś pomoże. Ja tam nic nie poradzę - mogę tylko podpowiedzieć że UPS taki mocniejszy (2000) trzyma sprzęt około 5min, więc raczej nie zda egzaminu. Trzeb aby było szukać jakiś systemów z agregatami, jak to ma trochę pochodzić bez zasilania. Mogę pomóc przy wyborze samej skrzynki, ale na dźwięku to ja się nie znam. Do tego PC czy Mac, czy może hackintosh ?

Dużo zależy od softu na jakim pracują - sporo aplikacji z maca nie ma swoich odpowiedników na windę, szczególnie w strefie audio i video. Hackintosh by załatwił sprawę, ale uprzedzam że ze stabilnością bywa różnie i w sumie jeżeli pracują na Macach to trzeba by było Maców szukać.

Koszt samej skrzynki na i7 (4rdzenie), 16Gb ramu, ssd itd. to mniej więcej 4tysiące złotych.

2x 4000zł (skrzynki)

2x 1200zł monitory (około 1200zł NEC EA232WMi za 1szt) lub 4x 1200zł przy multi-screenie

do tego "wspomaganie zasilania" ????zł

karty muzyczne i reszta sprzętu audio ????zł

magazyn danych by się przydał - NAS lub jakaś macierz RAID w jednej ze stacji 

Około 10tysięcy to wyjdzie za dwie skrzynki + szkiełka, może na magazyn danych starczy jeszcze.

Tyle mogę pomóc  ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

2x 1200zł monitory (około 1200zł NEC EA232WMi za 1szt) lub 4x 1200zł przy multi-screenie

Poważnie monitory muszą być tak drogie? Wystarczą takie za ok. 500zł, ale np. 3 na 1 zestaw, dałoby to dużą "przestrzeń roboczą" a jakość obrazu nie była by gorsza. Jaki jest sens kupować monitory po 1,2k szt.???!!!

Link to post
Share on other sites

 

 

Mogę pomóc przy wyborze samej skrzynki, ale na dźwięku to ja się nie znam. Do tego PC czy Mac, czy może hackintosh ?

 

lepsza sama skrzynka niż nic  ;)

to ma powstawać od zera także będą pracować na tym, co dostaną, także mogą być równie dobrze dwie wersje do porównania - blaszak i jabłko, tylko konkretne specyfikacje poproszę

 

no i sprzęt audio to równie ważna rzecz, co skrzynki

Link to post
Share on other sites
Jaki jest sens kupować monitory po 1,2k szt.???!!!

To są tanie biurowe monitory o względnie dobrych parametrach. Przestrzeń robocza : myślałem o dual screenie, triple to już zbyt wiele. Zresztą drechen to spec od szkiełek, także raczej doskonale zdaje sobie sprawę czemu NEC proponuje (ewentualnie DELL można wybrać i zejść do poziomu 800zł / U2312HM, ale walą po gałach przy dłuższej pracy - jak dla mnie zbyt jasne są).

 

@Drechen - maszynki o konkretnej mocy, czy może i5 wystarczą ?

Wstępnie :

 

standard maszynka : 

i7 3770K + HR-02 Macho B&W

MSi Z77A GD55

16GB ddr3 1600MHz Cl9 Low profile (g.skill, corsair, crucial, team extreme)

GTX 650Ti / 660 2GB Gigabyte 

SSD 128GB Samsung 840PRO 

HDD 2x2TB Seagate DM001 (raid1)

audio ??? i tutaj nie mam zielonego pojęcia czy w grę wchodzi karta muzyczna pokroju STXa, czy zewnętrzny DAC

Zasilacz Super Flower 500W / Seasonic S660 / Corsair HX650 

Buda Fractal R4 + 1x140mm Enermax (do zestawu na front)

 

Hackintosh

i7 3770K +HR-02 Macho B&W

Gigabyte GA-Z77X-UP5-T​H

16Gb ddr3 1600MHz CL9

gtx650Ti / 660 2GB Gigabyte

SSD 128GB samsung 840Pro

HDD 2TB (na tą chwile nie wiem jak z raidem na iOSie, póki jeden dysk polecam)

WiFi + Bluetooth 4.0 : TP-LINK TL-WDN4800 + IOGEAR Bluetooth 4.0 USB Micro Adapter (GBU521)

Audio - póki co integra, tylko jest kompatybilna na 100%

PSU Super Flower 500W / Seasonic S660 / Corsair HX650 

Buda Fractal R4 + 1x140mm Enermax (do zestawu na front)

 

Mac PRO - cena około 10-11tysięcy

 

Cóż jeszcze mogę pomóc - może napisz do supersound.pl niech oni coś zaproponują  ;)

 

Daj znać jak z serwerem - czy może jedna z tych maszynek ma robić za serwer przy okazji - i7 sobie poradzi z tym, ale możesz rozważyć opcję z bardziej profesjonalnymi rozwiązaniami na bazie Xeonów, tylko czy tam będzie potrzebny aż taki sprzęt ? Cena dobrego serwera jest dosyć wysoka i może wynieść nawet 20tysięcy.

Jak dla mnie jak to nie jest jakieś mega duża stacja to spokojnie na i7 dadzą radę. Poważnie bym się zastanawiał nad wzmocnieniem jednego z kompów i zrobienie z niego magazynu danych, czyli dołożyć do jednego z komputerów konkretną macierz RAID - polecam RAID10 z 5 dysków 2TB  ;)

Niech może określą jakiej przestrzeni dyskowej wymagają, jaka ilość ramu będzie odpowiednia (16 czy może 32GB?), no i z maszynkami - Mac PRO jest drogi, Hackintosh wychodzi taniej, ale te rozwiązania mają swoje wady i jak dla mnie zwykłe PCty będą gwarancją stabilności i zachowują rozsądną cenę. Do tego zrobisz z nimi co zechcesz, a z Mac to już tak różowo nie jest. iOS nie działa poprawnie z większą częścią sprzętu, są problemy z RAIDem (trzeba kontroler zakupić dodatkowy), ze wszystkim w sumie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...