Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier za ok. 3000 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, renderowanie filmów (sporadycznie)
  • Maksymalna kwota : 3000 zł
  • Których części potrzebuję : Jednostkę centralną
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : W tym budżecie będzie ciężko, raczej wybiorę lepszą grafikę kosztem procesora do OC
  • Rozdzielczość mojego monitora : 21.5" FullHD
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera : Chłodzenie CPU Arctic Cooling Freezer 13 Pro i napęd DVD (zawsze coś :D)
  • Własna propozycja zestawu 
  1. Procesor: Intel Core i5-​3470
  2. Płyta główna: MSI Z77A-G43
  3. RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 1.5V
  4. Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB/Gigabyte GeForce GTX760 OC 2GB
  5. HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB (ST1000DM003)
  6. Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W/SilentiumPC 500W Deus G1
  7. Obudowa: SilentiumPC Brutus M23

 

Mam kilka pytań odnośnie tej konfiguracji:

  1. Czy te ramy dobrze współpracują z tą płytą główną?
  2. Przeglądałem kilka testów Gigabyte GTX760 i jest porównywalny do Gigabyte Radeon 7950, a jest tańszy od niego o ponad 100 zł, więc jak na tą chwilę nvidia chyba ma lepszy stosunek cena/wydajność w tym przedziale cenowym. Co wy o tym myślicie?
  3. Czy ten Seagate to dobry wybór jako dysk na system, gry i inne dane? Przeglądałem testy dysków o pojemności 1TB i ten model miał duże lepszy odczyt/zapis od konkurencyjnego WD Blue. Jak z awaryjnością tych dysków?
  4. Mam nie mały mętlik w głowie w sprawie zasilaczy. Mam zamiar wydać na zasilacz do 200 zł. Przeglądając forum widziałem, że Deus G1 był często polecanym zasilaczem, ale kilka dni temu natknąłem się na temat w którym krytykowano go za awaryjność i kiepskie wykonanie. Thermaltake chyba jako jedyny w tej cenie oferuje modularne okablowanie i przyzwoitą moc, ale podobno jest dość głośny. Oczywiście mile widziane inne propozycje zasilaczy.
  5. Co do obudowy to w tej cenie raczej nie ma dużego wyboru, ta obudowa jest moim zdaniem bardzo praktyczna jak na swoją cenę i dobrze wyposażona (dwa wentylatory, zestaw filtrów i zarządzanie okablowaniem). Na stronie producenta podane jest max. wysokość coolera CPU 157mm (mój Freezer ma 159 mm), ale według tego artykułu wchodzi do niej wyższe chłodzenie link.

 

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

1. Ramy są okey.

2. Osobiście bym zapodał 760tkę - świetna graficzka za odpowiednią cenę. Radek też może być ale poczekaj chwilkę bo powinien stanieć mniej więcej do poziomu 760tki.

3. To jest bardzo dobry i wydajny jednotalerzowiec.

4. Deus jest oki ale spokojnie możesz zapodać sobie XFX Core 450W a najlepiej jakbyś dołożył do wersji 550W(zapas mocy na przyszłość) chociaż nie jest to w tym momencie konieczne.

5. Obudowa też jest git(ciężko w tej cenie znaleźć coś lepszego).

 

http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/

Na twoim miejscu wziąłbym powyższy procesor gdyż jest sporo tańszy a jedynie 100MHz wolniejszy i nie ma zintegrowanej grafy.

Ewentualnie pójść w drugą stronę i dołożyć do 200MHz szybszego 3570.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak ceny radeonów spadną do poziomu 760tki to będę miał duży problem z wyborem :( Z jednej strony razem z kartą dostaję kilka gier, z drugiej strony PhysX (podobno nowy Wiesiek ma być na silniku PhysX, a ja jako fan tej sagi chętnie zagrałbym z jego wykorzystaniem) i CUDA. Miałem już Radeona, więc może teraz przyszła pora na Nvidie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...