Skocz do zawartości

zestaw do 2k bez grafiki (integra)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2k zł (wiadomo że jak warto to można z 30zł dołożyć.

Których części potrzebujesz?: zestaw z obudową, monitor i peryferia mam

Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Full HD

Specjalne wymagania: nic

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?j/w

Własna propozycja ze stawu: poczekam na propozycje

Inne: grafika będzie kupiona przy następnej wypłacie ;)

Edytowane przez skureczka
Link to post
Share on other sites

Albo innymi znakami (bo słowem tego nie nazwę) mówiąc (?): http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprawnie-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-nowy-temat-wz%C3%B3r/

 

@down

Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie stelka i dalej nie zastosowałeś się do wzoru.

Zastosuj się do wzoru i rozwiejesz wszelkie wątpliwości.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Z uwzględnieniem przyszłego OC :

 

i5 3570K + SP Fortis

MSi Z77A G43

8GB Crucial Ballistix 1600MHz CL9 2x4

HDD 1TB Seagate DM003

PSU XFX 550W

Buda Brutus M23

2188zł (morele.net)

 

Bez OC  :

i5 3470 + SP Spartan PRO

MSi B75MA-G43

8GB Crucial Ballistix 1600MHz CL9 2x4

HDD 1TB Seagate DM003

PSU Fotron HEXA 500W

Buda Fractal ARC mini

2031zł (morele.net)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jestem jak najbardziej za przy 1 zestawie, tylko narazie bez chłodzenia, do dokupienia przy upgrade za miesiac/dwa.

Jest jeszcze to że jak się napisze że jest się z któregoś tam forum (bez reklamy) to składają komputer za 1zł?

Edytowane przez skureczka
Link to post
Share on other sites

Ja bym osobiście zmienił zasiłkę na deusa 500W za 192 jak nie będziesz chciał robić SLI, a jak będziesz chciał, to 600W (oczywiście nie zrobisz tutaj SLI z 770 ale z 660 ti jak najbardziej (660 ti bierze 50W mniej niż 770 - uwzględniam pobór mocy po oc)).

Dlaczego deusa? Lepsze okablowanie od XFX'a.

XFX ma 6x molex, raz 6 pin, raz 6+2 pin, 9x SATA

Deus ma 2x molex, 2x 6 pin, 2x 6+2 pin, 6 SATA

W obudowie brutus m23 SLI to byłoby za ciepło, ale dzięki takiemu deusowi 500W podepniesz jedną 660 ti oraz ewentualną 9800 jako sam akcelerator Physx.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja polecam XFX 550W w miejsce DEUSa, nawet HEXA według mnie już będzie lepszym wyborem. SP Deus potrafi sprawiać problemy - po prostu chiński zasilacz zbudowany jak należy, ale na słabych podzespołach.

XFX to w skrócie Seasonic S12II 620W z ciut słabszą linią 12V (528W vs 576W). Charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy (cichy) i niską awaryjnością, do tego jego moc jest wystarczająca żeby podołać prawie każdemu konfigowi opartemu na jednym GPU. Czego chcieć więcej ? (mógł by być modularny).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

pisząc "chiński" masz na myśli słaby?
Generalizując - tak, z tym że większość sprzętu tam jest robiona. Sprawdź kto robi Deausa, i sprawdź kto robi XFX - następnie ustal, który producent robi lepsze zasilacze i na tej podstawie zdecyduj, lub poszukaj informacji w google "problem Deus 500w 600W". Podpowiem że wentylator nie jest pierwszej jakości i potrafi w niektórych modelach popierdzieć sobie. Czasem się trafiają wadliwe sztuki, nie działające zaraz po wyjęciu z pudełka. Sam producent zasilacza do czołówki nie należy. Osobiście wolę dmuchać na zimne i polecać sprawdzonego XFXa, lub ciut słabszego HEXA - tych modeli jestem pewien.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...