Skocz do zawartości

Komputer do gier (5 tys.) - ocena zestawu


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, montaż filmów
  • Maksymalna kwota : 5000 zł
  • Których części potrzebuję : buda + wnętrzności 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : full hd
  • Specjalne wymagania : chyba brak
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Własna propozycja zestawu 

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX 

Procesor: Intel Core i5-4670k 
Płyta Główna: MSI Z87-G45 Gaming 
Pamięci RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Serie 
Obudowa: Fractal Design Arc Midi R2 
Zasilacz: be quiet! Straight Power E9-CM-580W 
Dysk Twardy: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 
Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black White 
SSD: SAMSUNG DYSK SSD 840 PRO SERIES 120GB
 
 
1. Nie wiem czy ta płyta jest dobrym wyborem, ale nic nie widzę porządnego w podobnej półce cenowej.
2. Może jakieś inne RAM'y będą lepsze? 
3. Znajomy mi polecał tę obudowę, ale nie jestem co do niej przekonany, może macie jakieś lepsze propozycje za nieco mniejszą cenę?
4. Zasilacz bardzo mocny, ale nie wiem czy taki jest mi potrzebny. Nie planuję robić SLI, będę na pewno trochę podkręcał - warto inwestować w zasilacz GOLD czy może lepiej coś tańszego kupić, bo i tak nie wykorzystam jego potencjału (a może wykorzystam)?
5. Zauważyłem, że ten dysk na morele.net ma dopisek OEM - co to właściwie oznacza? 
6. Dysk SSD trochę drogi, ale wydaje się bardzo dobry (system + gry), może znajdę coś podobnego jakościowo w nieco niższej cenie?
 

 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego, co widzę, to jest to 120GB, czyli bez dopisku PRO. Dyski Samsung bez dopisku PRO są używane przy podcieraniu się...

Weź Samsung SSD 840 PRO 128GB.

OEM oznacza, że może być "z odzysku" i ma krótszą gwarancję - nie warto...

Zasilacz to zmień na XFX Core 550W (taniej, 5 lat gwary i dooobry). (jeśli chcesz oszczędzić).

Obudowę możesz zmienić na SilentiumPC X80...

To, czy Haswell jest opłacalny, zależy od tego, jakie OC masz zamiar uzyskać. (4.2GHz MAX - Haswell ||| 4.5GHz+ MAX - Ivy Bridge).

Jeśli ramy są low-profile i mają CL9 lub mniejsze, to nie ma różnicy...

Ewentualnie możesz zmienić grafikę na EVGA SC ACX i MOBO na MSI G43.

Reszta ok ;).



I dysk zmień na Blue - opinie Barracud są takie, że są one awaryjne...



PS - poczekaj jeszcze na innych :D.

Link to post
Share on other sites
Nie planuję robić SLI,

 

W takiej kwocie możesz mieć zestaw z SLI GTX 760, tylko teraz nie wiem, nie planujesz SLI  z powodu środków / chęci w przyszłości, czy z powodu takiego iż po prostu nie chcesz SLI

 

Tutaj masz taki przykładowy zestaw razem z testami SLI GTX 760 http://forum.benchmark.pl/topic/89610-komputer-do-5000-zł/?p=1026018

 

Chcąc zejść do kwoty 5000 zł można odpuścić póki co zakup coolera. Zestaw składasz pod gry, nie widzę tutaj potrzeby dopłacania 100 zł do 840Pro. W takim zestawie V300 / M5S będzie już naprawdę spełniał swoje zadanie w 110%

 

Jeżeli chcesz mieć zestaw na jak najdłużej, bez konieczności inwestowania pieniędzy, spadków wydajności to inwestuj właśnie w taki zestaw

Link to post
Share on other sites

Nie wciskajcie mu XFX Core 550W który jest gorszy od be quiet! 580W. Be quiet to świetna firma a zasilacze mają po prostu cudne. Linia 12V jest naprawdę mocna, a te nowe XFX to troche lipa z porównaniem do tych dawnych.

 

 

EDIT: Od siebie polecam Be Quiet! Pure Power L8-CM-630W też jest modularny i trochę lepszy od E9-CM-580W.

Edytowane przez 4damian4
Link to post
Share on other sites

Czy ja mówię ze ma wiecej W ? Ja mówię że L8-CM-630W ma silniejszą linie 12V. Przedewszystkim bardziej stabilną :)



A co do kabli to nie są napewno krótkie sam posiadam ten zasilacz i kable na 1000% nie są za krótkie :) Kto Ci takich głupot naopowiadał ?

Edytowane przez 4damian4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...