Skocz do zawartości

czy podkręcę i5 3350P na MSI z68?


Recommended Posts

Witam. Czy da się podkręcić procesor i5 3350P na tym mobo http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z68a-g43-g3-79-511754.html?utm_content=511754&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie do 3,8/4 Ghz? Jeśli tak to proszę o dokłądne wytłumaczenie, lub poradnik jak to zrobić. Z góry dziękuję :)

Zasiłka to XFX 550W,
chłodzenie boxowe - zmieniać?

Link to post
Share on other sites

Nie, procesor ma zablokowany mnożnik, co najwyżej o 100-200mhz go podkręcisz poprzez szynę BLCK w BIOS.

 

Co do chłodzenia, jeśli sądzisz że jest głośne to zmień, choć ten proc się nie nagrzeje zbytnio nawet na BOX-ie.

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

bo ja jeszcze nie wybrałem zestawu. A i5 3470 na tej mobo wyżej podkręcę do 3,8/4Ghz?



Nie, procesor ma zablokowany mnożnik, co najwyżej o 100-200mhz go podkręcisz poprzez szynę BLCK w BIOS.

 

 
Na pewno masz rację? Zapoznaj się z tym http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/7 ...

Link to post
Share on other sites
i5 3350P na tym mobo http://www.agito.pl/...paign=wszystkie do 3,8/4 Ghz?

 

i5 3350P ma zablokowany mnożnik, o czym wspomniał już JacobX14 i jest taktowany 3,1 GHz, więc na 3,8 szans nie ma najmniejszych nie wspominając o 4GHz. W artykule do którego podlinkowałeś mowa o 400Mhz od bazowego 3,3. Tutaj maksem będzie 3,4 GHz o ile wszystko pójdzie gładko.

 

 

 

A i5 3470 na tej mobo wyżej podkręcę do 3,8/4Ghz?

 

NIE, bazując na wiedzy z podlinkowenego artykułu maksem będzie 3,7GHz. Jak chcesz się bawić w OC to kup procesor z K w nazwie.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

3570 bez K, tak? Czemu Msi z68 miałbym zmienić na droższego o 100zł asrocka??? Nie zależy mi na usb 3.0 i nie mam kasy



małą wiedze macie w tym dziale albo i na całym forum, szkoda. Wezmę i5 3350P lub i5 3470 i bez problemu go podkręce do 3,8Ghz

Edytowane przez michael26
Link to post
Share on other sites
małą wiedze macie w tym dziale albo i na całym forum, szkoda. Wezmę i5 3350P lub i5 3470 i bez problemu go podkręce do 3,8Ghz

 

Skoro wszystko wiesz i znasz się na tym jak mało kto, to po co zakładasz temat? Swoją drogą koniecznie pochwal się wynikami - ciekaw jestem tych 3,8 - 4GHz na płycie i procku w zasadzie nie do OC

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...