Skocz do zawartości

Po wymianie płyty głównej nie ma obrazu


Recommended Posts

Witam

Niedawno kupiłem płytę główną msi z77 g43 gaming.Zamontowałem ją prawidłowo.

Zamontowałem na niej procesor,ram karte graficzną,dysk twardy i podłaczyłem do monitora przez  złącze d-sub i nie pokazał się obraz.Resetowałem  bios też nie pomogło. Po włączeniu komputera wszystkie  wentylatory chodzą prawidłowo po włączeniu słychać krótki sygnał dzwiękowy.Prosze o pomoc

Sprzęt to :

-I5 2400

-gtx660ti gigabyte 3gb

-zasilacz ocz mod x stream pro 600w

-Ram 8gb 1333mhz goodram

 

Link to post
Share on other sites

zasilanie karty graficznej podłączone

zasilanie procesora podłączone na 4 pin ale czytałem że powinno chodzić(wtyk 8 pin w płycie głównej)



czy z tego powodu że podłączyłem wtyczkę 4 pin a nie 8 pin nie ma obrazu?

Link to post
Share on other sites

 

 

monitor podłączam do karty graficznej korzystając z przejściówki.Wszystkie wtyczki prawidłowo dociśnięte 

Jeśli używasz przejściówki musisz podpiąć ją do złącza DVI-I na karcie (pierwsze złącze w jednej linii z HDMI i DP).

http://img86.imageshack.us/img86/8194/dvibet4.jpg

 

Jeśli masz wszystko podpięte do właściwego gniazda możesz spróbować wyjąć kartę, monitor podłączyć do zintegrowanego gpu odpiąć dyski i napędy, zastawić jedną kość ram (próbując kolejne sloty na płycie) i tak sprawdzić czy komp wystartuje.   

Link to post
Share on other sites

jak wkładasz karte masz taki "przesuwnik" który przesuwasz na złaczu pci-e aby zabezpieczyc karte po włożeniu sprawdzc to, miałem podobnie. gdzy karta niebyłe zabezpieczona komp nie startował

Edytowane przez kaczaj25
Link to post
Share on other sites

 

 

Zrobiłem tak jak mówiłeś i wystartował normalnie i chyba problem jest albo z kartą albo z przejściówką

Czyli jest tak jak myślałem komp startuje ale nie masz tylko obrazu. Przyczyn może być kilka, na początek sprawdź z inną przejściówką oraz jeśli możesz bezpośrednio z monitorem z DVI. Alternatywnie możesz mieć też ustawione w UEFI aby płyta startowała z integry a nie z karty, możesz to sprawdzić i ustawić na auto lub na karę (czyli będzie coś z pci-e).  

Link to post
Share on other sites

"zasilanie procesora podłączone na 4 pin ale czytałem że powinno chodzić(wtyk 8 pin w płycie głównej)"

 

 

Jeżeli masz na płycie zasilanie procka 2x4pin muszą być 2 wtyczki podłączone na 1 może chodzić niestabilnie,zawieszać się,restartować etc.Problem z obrazem też może występować z tego powodu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...