Skocz do zawartości

760 czy 660 TI OC?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Postanowiłem zmienić swojego już zasłużonego GTX 560 Ti i teraz pytanie na jaką kartę lepiej się przesiąść?

Szukam czegoś adekwatnego do wzrost wydajności wzgledem 560 TI do rozsądnej ceny 1100 zł max

Czy może macie jakieś inne propozycje???

Zastanawiałem sie nad 770 jednak cena jest trochę nie na moją kieszeń.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że posiadam procesor 2500K żeby nie było że nie opłaca się zmieniać :P

A jeśli chodzi o modele 660 TI badz 670 to zastanawiam się nad używaną z ponad 1.5 roku na gwarancji moza kupić takiego 660 Ti za 850 zł



różnice między 760 a 660Ti też studiowałem i uważam że 5- max 10 fps różnicy to nie jest dużo.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

To nie jest odgrzewany 670 - czytaj . Ja bym w pierwszej kolejności szukał używanej 670-ki na gwarancji.

 

Popieram warto teraz kupić GTX 670,który wydajnościowo jest kapkę wyżej w stosunku do GTX 760 czy GTX 660Ti ;)

 

http://pclab.pl/art53817-14.html

 

Można by się potargować z gościem o tego Asusa GTX 670 albo szukać podobnej okazji :)

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Przeglądałem testy 760 to coś pomiędzy 670 a 660Ti powiem tak moja PE 660Ti dorównuje referentowi 670 to zapewne niereferent np EVGA lub MSI 760 będzie ponad referenta 670 podkręcona 670 będzie najwydajniejsza.

 

Pytanie tylko czy się opłaca wydajność miedzy tymi kartami przy max podkręceniu tak jak pisali ok 5-10Fpsów

 

Nieźle się porobiło MID-END za 1050zł ;)

 

Myśle że dopiero w następnym roku Nvidia pokaże pazur Maxwell...... wówczas można się spodziewać ogromnego wzrostu ale uwaga sprytnie to podali GFLOPS na waty

 

http://images.anandtech.com/doci/6846/GPURoadmap_678x452.jpg

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Właśnie ten GTX 760 chodzi ponad 1100 zł a coś mi się wydaję że 660 Ti po OC będzie niewiele słabszy i tańszy o 200 - 300 zł oczywiście używany. Chodź jeszcze chodzi mi po głowie ta 670 OC z 1000 zł jeszcze bym dał za używkę :P

 

Trochę się rozczarowałem po testach 760 oczekiwałem trochę lepszych wyników, ale nvidia jak co roku wydajnościowo między modelami nie ma szału tylko małe kroczki jeśli chodzi o średni segment...

Jedyne dobre posunięcie to moim zdaniem brak modeli z niższej półki. Podejrzewam że zmiany w wydajności były by podobne jak 760 i 660TI

 

A jak myślicie 450 zł za GTX 560 Ti z tego co patrzyłem to dobra cena?

Link to post
Share on other sites

OK więc teraz mój GTX 560 TI już poszedł za 455 zł i pytanie czy warto dopłacać do 670 za te 1100 zł czy może ten 660 Ti http://allegro.pl/msi-gtx660ti-pe-jak-nowa-kingstonhyperx-4gb-steam-i3331150201.html

I za 850 zł  ? Raczej ten 760 OC jest nie opłacalny lepiej używkę 670 OC. Tak sądzę z testów po wyżej.

Uważacie że różnica będzie dosyć znaczna z mojej 560 TI?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Względem 560Ti to nawet 660Ti będzie dobrą zmianą. Jeśli kasa gra dużą rolę w Twoim wyborze to weź właśnie tą karte. Jednak tak jak widzisz zależność kasa/wydajność to 670 jest całkiem opłacalna bo po OC bije nawet 770 400 złoty droższą.

Link to post
Share on other sites

Tak więc dalej to co powiedziałem to prawda bo 670 po OC bije 770. To jest oczywiste że jesteś w stanie wyciągnąć z 770 więcej po podkręceniu ale dalej mam racje.

 

Nie wyciągniesz wiele więcej z 770tki ponad to co możesz wyciągnąć z 670, przecież to jest to dokładnie to samo gpu z zablokowanym jednym blokiem. Dobra sztuka 670 np. 670 dc2t od Asusa jest ciągle lepsza niż padalec 770 ze słabym OC. Przy takich samych zegarach te karty dzieli 5%.

Link to post
Share on other sites

Różnica średnio miedzy 660 TI OC v 670 OC jest około 10 fps. Czy o płaca za 660 TI używane kupie za 850 zł a 670 1100 zł pytanie czy warto dopłacać dla takiej różnicy w wydajności? I czy jak wyjdzie seria 8xx to tak się zastanawiam czy łatwiej bedzie sprzedać 660TI czy 670 nie tracą za nią zbyt wiele kasy. Proszę o odpowiedzi osób które trochę śledzą ceny i orientują się.

 

Dostałem również ofertę na 7870XT za 720 zł rzekomo wydajnościowo to samo co 660 TI http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_vertex3d_hd_7870_xt_black_tahiti_le_prawie_jak_hd_7930?page=0%2C10 co o tym sądzicie?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...