Skocz do zawartości

Płyta główna pod i5 3570K do 500 zł


Recommended Posts

GD55 - mocna sekcja zasilania, przyciski power/reset na laminacie.

Extreme 4 - ma złącza PCI, niepełne ATX.

 

Możesz brać G45, ale jeżeli to niecałe 50zł to dla ciebie nie jest dużo, to bierz GD55 ;)

Edytowane przez HajducekHajduk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Posiadam GD55 i uważam że do OC takiego procka (w tej cenie co podałes) bd najelpsza ; ] Tak jak kolega wyżej pisał , sekcja zasilania jest lepsza niż w G45

Na g45 ludzie robią 4.8-4,9Ghz :) przepłacanie za lepszą sekcje to zwykły chwyt na sekcji zasilania g43 ma takie temp jak gd65?

na g43 wyciągniesz 4,5ghz spokojnie poczytaj na forum zanim coś napiszesz.

@Dudix 4,2ghz na Gd55 nie szalej bo spalisz procka ;)

Edytowane przez Libero
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niemożliwe ;p pomyliło się coś gd65 ma sekcje zasilania lepszą niż gd55 temp nie wiem bo właśnie ciężko mi testy gd55 znaleźć ale skoro gd65 ma podobne do g43 to raczej wątpliwe jest by tańsza była lepsza.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na g45 ludzie robią 4.8-4,9Ghz

Podkręcanie procesora akurat w dużej mierzy zależy od sztuki jaka się nam trafi a nie od płyty głównej tak jak Ty piszesz. Kolega ma 500 złoty na płyte więc w tym wypadku GD55 jest najlepszym wyborem ze względu na mocniejszą sekcje zasilania Edytowane przez dudiX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I jeszcze takie małe pytanko, mianowicie wyczytałem gdzieś, że na tej płycie można ustawić napięcie tylko na sztywno, czyli procek nieobciążony m takie samo napięcie, jak obciążony, czy to prawda? Proszę o dokładne wytłumaczenie ;)



I podobno offset jest trochę dziwny



Może jednak brać coś innego?



 Tylko co?  :o

Edytowane przez maciek-z-klanu
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o samą funkcję offset na płytach MSI, to prawdę mówiąc najstarsi górale nie wiedzą jak to działa. Ustawiasz ten offset, a płyta i tak potrafi robić swoje. Wyszło kilkanaście poprawek biosów i dalej są cyrki.

 

Nieprawdą jest jednak że napięcie można ustawić tylko "na sztywno". Sam Vcore deklarujemy maksymalny jaki chcemy uzyskać, a potem korzystamy z funkcji oszczędzania energii, które zrzucają napięcie oraz taktowania w idle. Trochę jest z tym zabawy, ale w praktyce obchodzi się bez większych problemów. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli ta MSI jest najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym i procka będzie mi się podkręcać lepiej niż na ASRocku Z77 Extreme4, czy jeszcze innym wynalazku ;)

Dodam, że gdy komputerowi zacznie brakować mocy, to zacznę zabawę z IHS'em i naprawdę solidnym OC :)

Edytowane przez maciek-z-klanu
Link to post
Share on other sites

Asrock ma w mojej opinii bardzo dziwny bios, ale jak kto lubi. G45 i Extreme4 to porównywalne płyty, więcej zależy od sztuki procesora. Bierz co wolisz. Warto tylko wspomnieć że Asrock daje 2 lata gwarancji, MSI zaś 3. Do tego Asrock to niepełny ATX i płyta jest krótsza, co czyni problem z przykręceniem w niektórych budach jednej śrubki (np. Regnum L50). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...