Skocz do zawartości

Komputer dla gracza na długie lata [3400 + OS]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Minecraft, CS1.6-GO, NFS
  • Maksymalna kwota : 3400zł + System
  • Których części potrzebuję : Obudowa i wszystko co potrzebne w środku
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1650x1050
  • Specjalne wymagania : Sprzęt na długie lata.
  • Części z poprzedniego komputera : Nic
  • Inne : Wydajność na długie lata

Własna propozycja zestawuhttp://i.imgur.com/c47YfRq.jpg​Zamiast GTX 660 Ti będzie GTX 760 który mniej-więcej tyle samo kosztuje, ale nie ma go jeszcze w morele.

Nie wiem jaką budę i cooler wybrać. Myślałem, żeby dać Fractal Design Arc Midi R2 a chłodzenie dokupić w przyszłości.

Zestaw kupuję tylko jak pojawi się GTX 760 w morele.net. Zmienić coś, poprawić? Proszę o opinie.

 

I jeszcze mam pytanie, czy do tego monitora (posiadam go od Grudnia 2008) 

http://www.komputronik.pl/product/58994/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/21_6_Samsung_SyncMaster_2243LNX.html

na luzaku podłączę GTX 760? Potrzebna jakaś przejściówka, czy może trzeba kupić nowy monitor?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

/EDIT:

Możecie jeszcze polecić w miarę tanią, dobrą pastę termo przewodzącą dostępną w morele.net?

Edytowane przez lxxer
Link to post
Share on other sites

@Up Produkt niedostępny.

Skoro zestaw ma być do minegówna i CS'a to mocna grafa jest niepotrzebna, bo Java mieli tylko CPU, a Source w stosunkowo małym stopniu obciąża kartę. Napisałeś NFS, ale jaki.

Co do pasty, MX2 na techplanet są 4g za 22zł.

Haswelle bardzo się grzeją, przez co średnia sztuka kręci się do 4,2GHz, a IB do 4,5, a w grach zegar w zegar prowadzą nad IB o 2-4%. Za większe pieniądze mamy gorszy procesor.

 

3570k za 879 + g45 za 431zł = 1310

Co do monitora, to niektóre karty mają przejściówkę z DVI na D-sub, ale jak wybierzesz taką bez tego, to musisz dokupić.

Fractal ma brzydkie okno od boku, lepiej, żeby mieć tam siatkę, a nie okno z pleksi. Używałeś W8? Sporo ludzi po kilku dniach go odinstalowuje i wraca do W7. Jeśli pracowałeś na W8 i tobie nie przeszkadza, to ok. ale jak nie to bierz W7.

 

Zestaw bez windy, pasty i karty

http://www.morele.net/inventory/info/dN8CaL Koszt 2327zł. Na kartę zostaje nam 1073zł minus pasta co daje 1051zł. Wiedz, że do tych gier nie wykorzystasz tak mocnej karty, jaką będzie 760. Przy grach opartych na silniku Source i Minegównie liczy się mocne CPU, a karta jest de facto formalnością, ale nie będziesz pewnie grał tylko w te gry, ale i tak to mówię, bo jest to istotny fakt.

Co do chłodzenia, to Fortis za 119zł, ale on do OC rzędu 4GHz nie będzie potrzebny. Później go dokupisz.

 

@Edit

Napisałem na początku, aby brać coollaboratory liquid pro + fortis, ale wówczas pasta by reagowała z aluminium, więc po edycji dałem abyś kupił MX2 bo jest to również bardzo dobra pasta, jedna z najlepszych.

 

@Down

No tak, ale aut

 

Specjalne wymagania : Sprzęt na długie lata.

Widać to nie będą tylko te gry (i całe szczęście, bo minegówno by się mocno na głowę rzuciło), więc można trochę przeznaczyć na kartę/y.

Obecnie jednak skłaniałbym się w stronę SLI 660, ale zobaczymy po testach.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Chyba zdecyduje się na taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/ciP3NU/

Czy karta graficzna i dźwiękowa na luzaku wejdą do tej budy? 

Zdecydowałem się na i5 4430, bo zrozumiałem, że nie muszę dokładać do procesora z literką "K" jak ten procesor to będzie i tak dla mnie za dużo :)).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...