Skocz do zawartości

Zestaw do 5000 zl do oceny


Recommended Posts

Witam wkrotce mam zamiar zakupic nowego pcta przeznaczonego wylacznie do gier oto kolejny zestaw nad ktorym rozmyslam dlatego bardzo prosze was o pomoc .

 

Procesor: Intel Core i7-4770K - 1311zl
Plyta glowna: MSI Z87-G45 Gaming - 589zl
Karta graficzna: Gigabyte GTX 770 WindForce 3X OC -1555zl
Pamiec Ram : G.skill DDR3 2x4gb 1600 mhz - 290 zl
Dysk SSD: Plextor M5 Pro 128 GB - 479zl
Zasilacz: Be Quiet! PP L8-CM 630W -350zl
Obudowa:?
Dodatkowe Chłodzenie: ?
 

 

Co o tym sadzicie prosze o ewentualne korekty oraz o pomoc w dobraniu obudowy . Czy warto zakupic dodatkowe chlodzenie do procesora . Martwie sie o temp procka przy standardowym chlodzeniu . Chce miec dopiete wszystko na ostatni guzik z lista czesci bo potrzebuje kompa jak najszybciej obecy w szybkim tempie sie sypie niestety :D

Link to post
Share on other sites

wyłącznie do gier to i5, nie i7, SSD bym wziął samusnga ssd 840 pro 128 gb Jest jakieś 20zł droższy a wydajniejszy. Obudowa np. gladius x80, chłodzenie np. thermalright macho rev.2.

Można zrobić, zeby było jeszcze trochę taniej, jak chcesz.

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

No oczywiscie jezeli masz jakis pomysl z checia go zaakceptuje

Tak mysle wlasnie bo ludzie polecaja mi duzo tansze plyty glowne i ram ale tak naprawde chodzi mi o duza wydajnosc czy to ma jakies znaczenie jezeli o to chodzi

Edytowane przez Rever93
Link to post
Share on other sites

W grach znikome ;)

Można tez złożyć zestaw na ivy bridge (czyli proc i5 3570K). Bedzie pewnie trochę taniej, różnica m w wydajności miedzy tymi procesorami jest marginalna, za to 3570K oferuje niższą temperaturę pracy i trochę lepiej się podkręca.

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

No faktycznie zestaw swietny a co myslisz o zminie moze na 256 gb ssd zamist tego 1 tb?

Cena tez mi odpowiada do tego zestawu ktory podales odrazu taniej to wychodzi niz komplet tych czesci ktore ja wybralem .

Edytowane przez Rever93
Link to post
Share on other sites

W grach nie odczujesz realnej róznicy nawet jakbyś dał ramy o prędkości 2400MHz. Płyta może jedynie co ograniczyć podkręcenie proca, jeśli jest słaba, bezpośrednio na wydajność kompa ma mały wpływ.

 

 

Edit: Można dać 256 ssd. ja tak zrobiłem. nie potrzeba mi dużego dysku wiec mam wszystko na jednym ssd i komp hula jak dziki :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Zauwazylem ze bardzo duzo ludzi i znajomych proponuje mi wlasnie ten typ ram Pamięć Crucial Ballistix 8GB jest naprawde tani ale czy daje rownie dobra wydajnosc co drozsze czesci? przepraszam ze tak pytam za kazdym razem o dana czesc ale chce poprostu miec pewnosc ze wiem co kupuje

Link to post
Share on other sites

W tej chwili każdy renomowany producent ram zapwenia praktycznie taką samą wydajność jeżeli mówimy o pamięciach mających takie same parametry. Czyli na przykład pamięci goodram i crucial o takich samych parametrach (taktowanie, timingi) będa miały podobną wydajność. Sytyacja może ulec zmianie po podkręceniu, ponieważ różne pamięci różnie się kręcą, jednak podkręcanie ramu do gier mija się z celem.

"Jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać?" :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...