Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie niedawno (tydzień temu) zakupiłem komputer i jestem zainteresowany dokupieniem drugiej karty do układu sli,pytanie powstało dlatego,że  posiadam zasilacz   xfx pro series 650w xxx edition i nie jestem pewien,czy udźwignie te sli przy  i7 3770k na 4,5ghz i czy wogóle istnieje możliwość sli gtx'a 770  na tym zasilaczu?

 
Link to post
Share on other sites

Pewien jesteś? Same karty tu pociągną ponad 400W a gdzie reszta? Zostaw tzw. "margines bezpieczeństwa" i skutki mogą być różne. Po OC cepa i karty te 650W padnie jak mucha. A raczej nie wstanie jak... mucha? ;)

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,4.html

 

Wiem, że swojego czasu wszystko się dało na 500W pociągnąć, ale jednak pobór mocy sprzętu się zwiększa i nie każda generacja to oszczędny Kepler ;)

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Core i7 3960X/ X79 system. This setup is overclocked to 4.6 GHz (core 1.40V)

Patrz na ten procesor :D. Ciągnie więcej od tamtego.

150W luzu. Trochę mało. Jeśli nie będzie mocniejszego OC kart, to możesz brać.

Link to post
Share on other sites

150W luzu to dla mnie dużo zwłaszcza jak nie inwestuje w inne komponenty.



Pewien jesteś? Same karty tu pociągną ponad 400W a gdzie reszta? Zostaw tzw. "margines bezpieczeństwa" i skutki mogą być różne. Po OC cepa i karty te 650W padnie jak mucha. A raczej nie wstanie jak... mucha? ;)

 

W jakim sensie?Ja odbieram to tak,że jest zapas mocy i jest dobrze myślę,że coś takiego nie nastąpi na tym zasilaczu.

Link to post
Share on other sites
Po OC cepa i karty te 650W padnie jak mucha.

 

A to dobre jest , na jakiej podstawie tak uważasz ?

 

@autor

Nic Ci nie padnie , Masz dobrej klasy , markowy zasilacz .

Któryś z kolegów , zajmujących się tym działem , zapewne niedługo rozwieje twoje wątpliwości .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

A to rozumiem, że w PC tylko procesor i karta graficzna mają pobór mocy? :) Na takiej podstawie: http://www.legitreviews.com/article/2210/11/ - tak, wiem, inny cep, ale to znowu nie AŻ taka różnica - cały czas pamiętamy że cep będzie kręcony.

 

Pobór całego zestawu. IMO niecałe 100W to nie jest żaden zapas. A teraz raz jeszcze - podkręć taki zestaw. Ale wola Twoja i oczywiście pole do konwersacji dla ekspertów ;)

 

Ja natomiast nie rozumiem tendencji do dobierania zasilaczy na styk. Jak to się potem kończy widać w tematach na różnych forach. Oczywiście zawsze winna jest najpierw karta graficzna ;) Bo przecież zasilacz markowy.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Jak napisałem - nie tyle padnie co nie może nie wstać. Oczywiście, to, że nawet recenzenci rekomendują zasilacze o wyższej mocy nie ma tu żadnego znaczenia. ;) Nie mam zamiaru w niczym utwierdzać autora - daje po prostu materiał do przemyśleń bo 770-tki mają naprawdę wysokie TDP.

Link to post
Share on other sites

Dobra - wrzuciłem reckę gdzie jak byk napisano że na stockowych taktowaniach pobiera ponad 550W a najsłabsze rekomendowane zasilacze przez guru3D to 700W. I tak jak mówiłem - do stockowych 650W jest to prawie na styk jeśli chcemy mieć jakikolwiek zapas. Po podkręceniu cepa i kart - jeśli tylko gwarantujecie koledze bezproblemową eksploatację to ja już zamilknę :) Dobrze, że podobnie jak guru3D i legit mieliście okazje ten sprzęt przetestować, co potwierdza rzetelność Waszych opinii. :) Zazdroszczę możliwości.

 

Ja się tam z nikim kłócić nie będę - kart w rękach nie miałem więc oparłem się na testach. Wolę to niż prawdopodobieństwo oszacowane na podstawie zsumowania poboru mocy karty i procesora.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Jutro dostanę drugą 770tkę do zabawy, napewno zrobię pare testów w benchmarkach w SLI po OC,procek też będzie po OC 4.7 GHz. Mam miernik i z ciekowości sprawdzę ile pobierze taki zestaw z gniazdka.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_680_SLI/21.html

 

To samo praktycznie co 770-tki (w iddle będzie troszkę mniej, w stresie troszkę więcej) .

 

Gry: 360W

Sztuczne obciążenie: 437W

Czyli realnie liczmy 450W sztuczne obciążenie, i ok. 400W w grach.

 

3770K z OC na 4,5 Ghz realnie w grach pociągnie 100W

 

No to masz razem 500W-550W - i to już jest liczone z OC. Do tego większość gier i tak nie obciąży Ci 2 grafik tak jak potrzeba, więc pobór będzie nawet o 100W mniejszy.

 

Tylko teraz jedna uwaga, te 550W to powinien mieć na lini 12V. Jak taki zasilacz się kupi na pewno powinien starczyć, chodź według mnie warto kupić z małym zapasem taki z 600W na lini 12V jeśli chcemy kręcić. 

 

xfx pro series 650w xxx ma prawie 640W na lini 12V - więc naprawdę nie potrzeba zmieniać.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Może cytuj całość co piszę ;) Taki zestaw Bez OC ciągnie ok. 450W z lini 12V  - tyle G1 500W dostarczy bez problemów. Jednak nie można zasilacza na 100% obciążać, nie jest to wskazane nawet z najlepszymi jednostkami.

 

Więc na pytanie czy pociągnie - tak pociągnie. Czy będzie to dobre rozwiązaniem , rozsądne i polecane - odpowiedź brzmi NIE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2x gtx770 + xfx pro series 650w uciągnie bez OC,

xfx pro series 650w jest liczony z rezerwą dokładnie 636W.

 

Żyłowanie w ten sposób zasilacz to kwestia czasu kiedy przestanie podawać napięcia mieszczące się w normie.

 

Proponuję Be Quiet Pure Power L7 730W i Be Quiet Pure Power CM L8 730W Tu do każdego zasilacza należy dodać 50W do jego mocy szczytowej NIE jak w xfx wynosi raptem 15W.

 

I tu śpisz spokojnie. :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że te HEC-e co polecasz mają 660W na lini 12V? to jest 24W więcej niż XFX 650W XXX - no to gdzie tutaj masz zapas spokojnie? Realnie to ta sama moc zasilacza jest.

 

 

Do tego recka L8 , która raczej nie zachęca tak bardzo do niego;) Te zasilacze są spoko w cenach 250 max 300 zł, ale nie za 350-400 zł...

 

W tej cenie masz już SuperFlower 650W Gold, albo Tesla R2 650W Gold  - oba mają realnie 650W na lini 12V, i są dużo lepsze jakościowo (realnie też dostarczą więcej mocy, przy trzymaniu norm ATX).

 

http://www.techpowerup.com/reviews/beQuiet/PurePower_L8_730W/9.html

 

 

  • In general loose voltage regulation
  • 3.3V failed in the second Advanced Transient Response test
  • The unit is not rated for 50°C continuous power output but thankfully it has OTP to save it from dangerous high operating temperatures
  • Equipped with short cables. Also I would like to see two-three more SATA connectors and an additional EPS one
  • Power distribution could be better
  • The max combined power of the minor rails is overrated
Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...