Skocz do zawartości

Problemy z szybkością transmisji danych.


Recommended Posts

No nie będę ukrywał że chodzi mi o ping.Ping w MW2.Od czasu kupna gry, wszystko działało bardzo dobrze.Zazwyczaj 3-4 kreski pingu.Ale ostatnio ciągle mam 1 kreskę co uniemożliwia rozgrywkę.Naprawdę nie wiem już co robić.

 

Prędkość 2mb/s

Jest tak : mam router a z routera jest podłączony kabel do mojego pc.Dodam że w mieszkaniu są jeszcze 2 laptopy ale tylko do przeglądania internetu więc nie obciązają sieci.Proszę o pomoc bo już nie wiem co poradzić.Głupie pytanie - ale warto robić formata?(dysk kupiony 2 miesiące temu).Avast nie wykrył virusuów.

Link to post
Share on other sites

1.Tyle że nic z tego co Wy mówicie nie rozumiem.

2.Nawet jak bym zainstalował ten program to chyba nie mógł byś nic zrobić bo to to do konfiguracji routera jest w laptopie rodziców.

3.Jestem wkurw*** bo to już się dzieje od 2tyg. (grać nie można)

4.Sądzę że to nie wina nat-u bo już nawet strony mi się wolno uruchamiają!Czasem trace połączenie (kabel nowy).

Link to post
Share on other sites

A co z wynikami komendy ping? Możesz użyć "ping -t" albo "ping -t -l 1500" wtedy będziesz mógł przez dłuższy czas poobserwować jak się zachowują pingi, czy nie ma jakiejś przerwy od czasu do czasu i ewentualnie czy nie ma problemu z większymi pakietami (np. 1500B)

Link to post
Share on other sites

No to proponuję ściągnąć kogoś kto na miejscu sprawdzi jak wygląda stabilność łącza, bo z tego co opisujesz wynika że problem może być w stabilności właśnie.

Ewentualnie zawsze można pomarudzić dostawcy że prędkość spadła itp., może są w stanie sprawdzić czy nie ma błędów na łączu do modemu?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, chyba masz racje.Sprawdziłem dzisiaj dokładnie cały kabel i okazało się, że...jak by to powiedzieć... w jednym miejscu kabel jest przecięty na pół a te mniejsze kabelki są połączone (po prostu ręcznie splecione) a to wszystko obklejone...taśmą...No ale jeśli to tego wina, to jakim cudem wcześniej przez 2 lata działało poprawnie?

 

 

I jeszcze jedno...może to głupie ale powiem : Ostatnio były wybuchy na Słońcu i powstała zorza polarna(nie widze za bardzo związku ale nieważne).Powstały przeładowania i komputery podłączone do Internetu radiowo i przez router...mają właśnie problemy.Tą możliwość też biorę pod uwagę.

 

( W wiadomościach nawet o tym mówili :menda:)

Link to post
Share on other sites

hehe :o

Zorza polarna powstaje zawsze, niepotrzebne są silne wybuchy na Słońcu - wystarczą zwykłe :menda:

Nie sądzę aby zwiększona aktywność słoneczna wpłynęła na uszkodzenie kabla ale jak najbardziej możliwe jest że po jakimś czasie zaczęło to się utleniać i po prostu przekroczyło granicę dla której jeszcze dobrze działało.

 

P.S

Mojemu komputerowi i podłączeniu do internetu najwyraźniej wybuchy na Słońcu nie szkodzą :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...