Skocz do zawartości

Noctua D14 na i7 vs inni


Recommended Posts

Ciut mniejsze- tzn... :D  Te nie wejdą, bo za szerokie czy jak :P

Ja bym dał coś takiego, z jedną wieżą jeśli już

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-nzxt-havik-140-2x140mm-havik-140-503420/

Może nie aż tak wydajny jak noctua i  bq ale wydajny ;)

http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/nzxt_havik_vs_noctua_nh-d14_review/1

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Sam mam BQ! Dark Rock PRO 2 i jeżeli zależy Ci na wyglądzie będziesz bardzo zadowolony, świetny design. Ten cooler prezentuje się o niebo lepiej od wspomnianej Noctuy czy Silver Arrow. Ładnie prezentuje się też Phanteks (występuje w kilku wersjach kolorostycznych), jednak niestety jest największy ze wszystkich wymienionych.

Link to post
Share on other sites

No niestety ramy musisz koniecznie mieć low profile, wentyl coolera zasłania pierwszy bank pamięci ram. Jeżeli chodzi o tempy w IDLE mam ok. 28-30*C, w stresie miałem maks. 65-70*C po ok. 3 godz. grania w Crysis 3. Jak dla mnie to najładniejszy cooler na procesor, wydajniejszy jest Phanteks czy może nawet Noctua, ale wybrałem ten właśnie ze względu na design. Mam stosunkowo dużą obudowę, więc nawet zgrabnie to wygląda. Jak chcesz zobaczyć, zapraszam do tematu ze zdjęciami komputerów Userów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żadnego (pseudo) chłodzenia wodnego! W zdecydowanej większości są to rebrandy Asetek. Topowe AC nierzadko dorównują wydajnością "kompaktowym zestawom chłodzenia cieczą" a pod względem kultury pracy zostawiają je w tyle.

Link to post
Share on other sites

Każdy z topowych coolerów CPU, czy to BQ! PRO 2, Noctua, Silver Arrow, Phanteks czy nawet Macho B&W będą kolidować z wysokim ranem. Jedyną opcją jest zakup kości low profile lub chłodzenia choryzontalnego, te jednak nie są już tak wydajne. Spróbuj w innym sklepie lub kup kostki innego producenta, Kingston czy Patriot, a nawet nasz GoodRam mają w ofercie niskie kości.

Link to post
Share on other sites

Dla siebie wybrałbym CM Storm Trooper, (test) - bardzo przestronna i funkcjonalna, a jeżeli wolisz minimalistyczny design, propozycja ze Szwecji: Fractal Design Define XL R2, (test) bardzo dobrze wyciszona (maty bitumiczne), na topie zmieścisz grubą 280. Tu jedna uwaga, zmieścisz w niej AC o maks. wysokości ok. 170 mm (BQ! Dark Rock PRO 2 ma wys. 166 mm, Phanteks PH-TC14PE ma aż 171 mm!, Thermalright HR-02 Macho Black & White ma wys. 162 mm). Jest jeszcze Cooler Master HAF X , pod kątem LC to chyba najlepsza propozycja.

Link to post
Share on other sites

HAF X i FD mi się nie podobają ale ten Trooper to już coś innego :) Chciałbym coś od firmy IN WIN tylko troszkę mało ich obudów jest w Polsce i czasem cena jest kosmiczna :( Przemyślę tego Trooper, raczej nie ma wersji window?



Edit.

Jednak są panele osobno do kupienia :)

Link to post
Share on other sites

Jest gotowa wersja "WINDOW", jest też panel w CMStore, ale trochę szkoda kasy na taki panel, lepiej chwyć Dremela w dłoń i sam zrób okienko  :D

 

EDIT: Znalazłem wersję z oknem na Alternate (tak wynika ze zdjęć i opisu), ale z transportem z tego "sklepu" wychodzi już grubo ponad 700zł!  :/

 

Dremel wyjdzie Cię sporo taniej

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Do X ani do Troppera rozbudowanego lc nie wciśniesz. Robiłem przymiarkę i trzeba by sporo przerabiać. Ja kupiłem h100i ale jeszcze nie założyłem więc nie wiem jak się wpasuje. W tygodniu będę ją rozbierał bo jestem miesiąc bez zasilacza.



Ale Xa polecam. Dużo możliwości ma ta buda. I ma KÓŁKA :D Dla mnie bomba.

Link to post
Share on other sites

Ten Dragon Rider nie jest wart swojej ceny, z jednej strony masa siatek aby był przepływ powietrza, do standardowego chłodzenia pewnie zda egzamin przy tej ilości wentylatorów. Ale na ścianie z oknem przyklejona gąbka wygłuszająca... nie bardzo wiem po co?

Link to post
Share on other sites

No, zdecydowanie lepiej niż In Win  :D bardzo dobra obudowa, świetna jakość wykonania (grube blachy), sporo miejsca w środku (190 mm. na chłodzenie procesora), na top wsadzisz chłodnicę 2x140, niestety jednak na front już nie  :(

No i w zestawie otrzymujesz tak upragnione okno  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...