Skocz do zawartości

SPC Fortis a LGA 1155 / 1150


Recommended Posts

Witam.

Planuję w najbliższym czasie wymieniać platformę. Waham się pomiędzy 3570k oraz 4670k. Jednak w związku z moderniacją nie chciałbym wymieniać collera na cpu.

 

Fortis kupiony 3 lata temu. Na pudełku nie ma wzmianki o LGA1155 bo jej wtedy nie było :) Czy bedzie on pasował do tej podstawki? Czy pasuje on także do LGA1150?

 

Planowany zakup na tę chwilę to:

- 3570k

- MSi Z77A-G43

Jednak jeżeli musiałbym wymienić także cooler to zdecydowałbym się na LGA1150.

 

Dziękuję za odp

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To jest dobra wiadomość :)

 

W związku z tym, że problem chłodzenia został rozwiązany mam ostatnie, ale chyba najbardziej frapujące pytanie. Kupować 3570k czy 4670k? Jaka płyta do każdego z tych rozwiązań - będzie oc (czy ta z pierwszego postu wystarczy? co do oc to raczej nie teraz bo moja HD6850 raczej nie będzie tego wymagać).

 

Budżet CPU + MOBO + RAM - 1500zl

@ Reszta sprzętu który zostanie:

Corsair VX-450

Samsung F1 SATA

Antec300

napęd LG SATA

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites

Ja mam i5-3570k, Asrock Z77 Extreme4 i G.Skill Ares 2x4GB. I jestem zadowolony z tego zestawu.

 

Co do haswella. Same procki nie są dużo droższe bo różnice są rzędu kilkudziesięciu złotych. Niestety nie ma jeszcze żadnych konkretnych testów płyt głównych co moim zdaniem trochę tą nową generację dyskwalifikuje.

 

Niemniej w budżecie 1500zł powinieś bez problemu kupiś zarówno IB jak i HW

Link to post
Share on other sites

do autora

absolutnie nie pakował bym się w msi z77 g43 :

sekcja zasilania 3+2 czyli tragedia

ewentualne sli/cf 2 x4 czyli zdławione karty = tragedia

 

z tanich polecam asrock p67 pro3 , dobra płyta do oc (zasilanie 8+2)

 

odnośnie haswela ceny cpu podobne jak i5 sandy bridge i i5 ivy bridge

pod sb / ivy kupisz wspomniane mobo za 280 zł , przy sandy dodatkowo do chłodzenia wystarczy fortis za 120zł

pod haswela sensowna płyta z zasilaniem 8+2 to wydatek 500zł + , dodatkowo , musisz brać lepsze chłodzenie ~ 200zł , czyli na starcie jesteś w plecy 300zł , gdzie różnic w wydajności pomiędzy procesorami w grach bez frapsa nie zauważysz , a i to tylko w kilku miejscach na tytuł gdzie gra siedzi na procesorze .

300zł pozwala przeskoczyć na karcie graficznej oczko wyżej a to już zauważysz np. z :

660 na 7950 , 7950 na 7970 lub nawet na gtx 770

 

ps. p67pro3 posiada mocowanie chłodzeń z 775 i 1155 więc  fortis wchodzi bez zająknięcia

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

Nie będzie SLI / CF. Nie bawię się w takie rzeczy :)

 

Wiedziałem o tej słabej sekcji zasilania. Jednak czy aby na pewno wybór chipsetu P67 jest słuszny, nie gorszy od Z77? Nie znam różnic, więc jeżeli miałbyś trochę czasu to mógłbyś mi uświadomić, że wybór P67 jest jak najbardziej na miejscu to bardzo bym się cieszył.

 

Jeżeli chodzi o lepszą sekcję zasilania z chipsetem Z77 to która płyta wchodzi w grę?

 

@ Przy okazji. Jak się dowiedzieć jaką sekcje zasilania ma dane MB? jest od tego jakaś stronka? Wiadomo to już z góry np. poprzez wygląd płyty?

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites

@UP

Wystarczy policzyć fazy zasilania wokół socketu cpu i czasami przy złączach na ram. Płyty pod hsw nie muszą mieć rozbudowanej sekcji zasilania, ponieważ w cpu jest wbudowany kontroler który reguluje napięcie dla poszczególnych "kawałków krzemu".

Link to post
Share on other sites

do autora

absolutnie nie pakował bym się w msi z77 g43 :

sekcja zasilania 3+2 czyli tragedia

ewentualne sli/cf 2 x4 czyli zdławione karty = tragedia

 

z tanich polecam asrock p67 pro3 , dobra płyta do oc (zasilanie 8+2)

 

odnośnie haswela ceny cpu podobne jak i5 sandy bridge i i5 ivy bridge

pod sb / ivy kupisz wspomniane mobo za 280 zł , przy sandy dodatkowo do chłodzenia wystarczy fortis za 120zł

pod haswela sensowna płyta z zasilaniem 8+2 to wydatek 500zł + , dodatkowo , musisz brać lepsze chłodzenie ~ 200zł , czyli na starcie jesteś w plecy 300zł , gdzie różnic w wydajności pomiędzy procesorami w grach bez frapsa nie zauważysz , a i to tylko w kilku miejscach na tytuł gdzie gra siedzi na procesorze .

300zł pozwala przeskoczyć na karcie graficznej oczko wyżej a to już zauważysz np. z :

660 na 7950 , 7950 na 7970 lub nawet na gtx 770

 

ps. p67pro3 posiada mocowanie chłodzeń z 775 i 1155 więc  fortis wchodzi bez zająknięcia

W necie znalazłem informację ,że Z77A-G43 posiada sekcję zasilania dl proca 4 fazy, dla pamiątek 1 faza, dla chipsetu 1 faza,

Link to post
Share on other sites

@UP

Wystarczy policzyć fazy zasilania wokół socketu cpu i czasami przy złączach na ram. Płyty pod hsw nie muszą mieć rozbudowanej sekcji zasilania, ponieważ w cpu jest wbudowany kontroler który reguluje napięcie dla poszczególnych "kawałków krzemu".

Dziękuję bardzo. Mam jednak dalej pytanie:

Jednak czy aby na pewno wybór chipsetu P67 jest słuszny, nie gorszy od Z77? Nie znam różnic, więc jeżeli miałbyś trochę czasu to mógłbyś mi uświadomić, że wybór P67 jest jak najbardziej na miejscu to bardzo bym się cieszył.

Jeżeli chodzi o lepszą sekcję zasilania z chipsetem Z77 to która płyta wchodzi w grę?

Link to post
Share on other sites

no to nie wiem czy zmieścisz się w budżecie jak chcesz z płytą do OC.



mogę Ci zamiennie zaproponować coś takiego

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862

 

 

poza tym RAMu jak rozumiem chcesz 4GB? pytam bo najtańśze 2x4GB to 240zł wzwyż

Link to post
Share on other sites

z z77 dostajesz praktycznie tylko usb 3.0 wspierane bez dodatkowych,kontrolerów , na starszych płytach , czasem niektórzy mieli problemy ze sterownikami do kontrolerów usb 3.0 , ja się z tym nie spotkałem , korzystam z 2 penów 8 i 32 gb 

z77a g45 - sekcja zasilania 4+2= słabiutko cytat z pclola :

"Sekcja zasilająca procesor działa w układzie 4 + 2 (CPU/GPU), czyli bardzo podstawowym. Podkręcając na płycie tej klasy, trzeba pamiętać, że układy DrMOS pod radiatorem będą już znacznie obciążone."

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...