Skocz do zawartości

wymiana plyty i procesora,,,problem,,,


Recommended Posts

Witam!!

 

Przesiadlem sie wlasnie z AMD Phii 965 na uzyanego i7 3770 i uzywana Msi ZH77A-G43

Najpierw nie deinstalowalem Windowsa tylko zdeinstalowalem sterowniki

i po wymianie plyty i procka zainstalowalem nowe, noi nawet wszystko chodzilo dopuki nie probowalem

zagrac w BF3, po chwili wyskoczyl komunikat ze cos nie tak z DirectX i tak pare razy,

czasm nawet calkiem zgasl monitor a komp chodzil. potem zrobilem prockowi stres na OCCT cala noc i nic niewyszlo jedynie co mi sie niepodoblo to teperatura ktora skakala az do 70'C a roznica pomiedzy korami roznila sie nawet o 10'C a taktowanie skakalo pomiedzy 3,6GHz a 3.9GHz mimo ze procka nie podkrecalem.

Pomyslalem ze musze zresetowac winows i tak zrobilem.

Ale problem nie znikl wylacza sie dalej obraz, wetylatory chodza.

A co ciekawe wetylator na procku zawsze chodzi z ta sama predkoscia, wogole nie moge wejsc do Biosu,

pokarze sie panel sterowana ale i tak za chwile gasnie obraz.

 

Dodam tylko ze z karta graficzna na starej plycie i procku nie mialem problemow.

Co moze byc nietak

 

 

Pomocy!!!!

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

poczekaj aż ktos Ci odpisze kto bardziej sie kuma w twojej kwestii ...  , ja się przesiadłem z  i5 na fx oraz  wraz z prockiem nowa płyta z tym że nowe  częsci a odpaliło sie już na zainstalowanym systemie po i5... ale co zrobiłem  format , system na nowo ze sterownikami itd itp, w twoim prypadku  , moze  zasilacz nie daje rady .. ?  albo coś ze sterami.... w sumie może też styrany procek..? ale poczekaj na wypowiedzi innych  forumowiczów którzy mają i7 ! pozdrawiam , chłodzenie dobrze założone ? 

Edytowane przez brudnonabani
Link to post
Share on other sites

ja jak zmienialem swojego g2020 na xeona musialem przeinstalowac system , programy sie nie wlaczaly , coller chodzil na 100% możliwośći , musisz przeinstalowac jeszcze raz windowsa w 90% to pomoze .

Juz to zrobilem, sformatowalem dysk twardy i zainstalowalem windows od nowa,

i dalej to samo, wchodze w Bios i po paru sekundach znika obraz, wentylator na ok.70% nonstop.

Co tez ciekawe, ten procek ma zintegroana grafe 4000 tylko ze jak wejde w hardwore to mi jej nie pokazuje.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

po tych temperaturach procka to cos jest nie tak kup dobra pastę np. mx-2 nałóż na procka i obserwuj czy dalej masz problem

mam mx-4 ale ok zaloze jeszcze raz chlodzenie.

Tylko jakie ma znaczenie teperatura na to ze nie moge wejsc do Biosu a teraz to mi nawet windows nie chce wstawac. pozatym te teperatury sa w stresie normalnie mam 45`'C

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

teraz mam cos nowego.

wyciagnolem grafe i zaczelo wszystko chodzic

weszlem do Biosu, ustawilem wentylator, ale karta jest na 100% dobra bo na starej plycie chulala.

Ach i jeszcz przy resecie windowsa nie wyglada windows jak wczesniej nawet po jego aktualizacji

mialem nawet problem ze sterem do grafy musialem dodatkowo sciagnoc NET Framework 4.5

Teraz instaluje od nowa Windows bez grafy, zobacze co wyjdzie.

pytanie jak juz zainstaluje windows to moge wyjac ta bateryjke?

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Mam HD7870. No ale wczesniej nigdy niemusialem go instalowac albo robilo sie to atomatycznie.

Ok teraz sprawa wyglada tak ze zainstalowalem Windows, uruchomila sie grafa w procku (Intel HD 4000)

wszystko chula jakby lepiej niz na HD7870.

teraz wyjme baterie a nastepnie wloze gadeona i zobacze co dalej.

No chyba ze lepiej najpierw zaaktualizowac Windowsa?

 

 

 

 

 

 

Hmm!

zresetowalem Bios wszystko chulalo.

wlozylem HD7870 znowu to samo.

wchodze w bios pare sekund i wywala mi obraz

A moze to cos ze slotem  PCI-E

 

 

 

 

juz mam dosyc!!!

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak , mam starego E7200 i płytę Gigabyte G31MF s2 oraz karte graficzna hd 6600 (to jakaś ze skladakow z tesco ) też sypało mi po ekranie , byly kolorowe paski , caly ekran niebieski lub nic sie nie wyświetlało , postanowilem wziac pefrum AXE czy coś takiego popsikalem po szynie na karcie i po szynie na plycie mocno przedmuchalem i przeczyscilem szmatka , problem zniknoł . Nie gwarantuję , że u Ciebie podziała ale wydaje mi się że powinno :)



PS: pokombinuj coś z Ramem , a probowałeś w obydwa sloty ?

Link to post
Share on other sites

najlepiej jak sprawdzisz tą grafę u kogoś lub włożysz jakąś inną grafę do siebie..wtedy się upewnisz czy nawala grafa czy płyta główna.

 

e: co do aktualizacj Windowsa zawsze sie przydają poprawki więc wgraj wszystkie jakie znalazł oprócz języków innych niż polski no chyba że lubisz na innych też siedzieć xD :D

 

Radki mają to do siebie że się szybciej sypią, sam tak miałem, imo nv solidniejsza, przynajmniej ja nie mam z nią żadnych problemów.

 

Co do tematu włącz opcje żeby ci wyświetlał obraz ze slotu w pierwszej kolejności: first display: PCI-E czy coś podobnego szukaj, bo zresetowałeś bios a to ulega zmianie na domyślne czyli na integre.

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

Proc jest ok. Taktowanie skacze bo Turbo jest włączone. Temperatura również jest w miarę dobra jak na ten procesor. Różnica 10stopni między rdzeniami to także norma. Wymiana pasty pod IHS wyrównuje temperatury rdzeni - możesz pooglądać filmiki na YT.

 

Jeżeli chodzi o twój problem to może spróbuj karte dać do drugiego slotu PCI-E. Jak nie działą to pożycz od znajomego jakąkolwiek kartę na PCI-E.

 

Z drugiej strony, dobrze byłoby gdybyś podał jeszcze dokładny model zasilacza ;)

Link to post
Share on other sites

podobne cyrki miałem po zmiana procka z i3 na i5, zresetuj bios - zworka na płycie głównej - tak z 5min, zaktualizuj bios - jak masz najnowszy to mimo wszystko spróbuj zflaszować np. starszą wersję, później znowu na najnowszą....  

 

u mnie po tym poszło... a już się bałem że socket uszkodziłem.

 

p.s. zrób to bez tego radeona, ma się rozumieć.

Edytowane przez pr1est
Link to post
Share on other sites

Proc jest ok. Taktowanie skacze bo Turbo jest włączone. Temperatura również jest w miarę dobra jak na ten procesor. Różnica 10stopni między rdzeniami to także norma. Wymiana pasty pod IHS wyrównuje temperatury rdzeni - możesz pooglądać filmiki na YT.

 

Jeżeli chodzi o twój problem to może spróbuj karte dać do drugiego slotu PCI-E. Jak nie działą to pożycz od znajomego jakąkolwiek kartę na PCI-E.

 

Z drugiej strony, dobrze byłoby gdybyś podał jeszcze dokładny model zasilacza ;)

Grafa jest dobra. bo przed zmiana plyty chodzila.

Zasilacz BeQuiet 530W L7

 

podobne cyrki miałem po zmiana procka z i3 na i5, zresetuj bios - zworka na płycie głównej - tak z 5min, zaktualizuj bios - jak masz najnowszy to mimo wszystko spróbuj zflaszować np. starszą wersję, później znowu na najnowszą....  

 

u mnie po tym poszło... a już się bałem że socket uszkodziłem.

 

p.s. zrób to bez tego radeona, ma się rozumieć.

Resetowalem juz Bios wyciagajac Bateryjke.

Jseli mam zaaktualizowac Bios to musze powiedziec ze nie mam zielonego pojecia jak to sie robi,

takze przydala by sie jakas pomoc, najlepiej jak dla laika.

 

po tych akcjach wydaje mi się że to płyta główna...

Goscie od ktorych kupilem sprzet zazekaja sie ze jest w 100% sprawny

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...