Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Potrzebna jest mi taka karta Wi-Fi USB. Na allegro znalazłem coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item930067190_tp_ ... ys24h.html

 

Ta karta potrzebna mi do udostępnienia internetu w PSP, więc musi mieć tryb acces point. To się nada ??? Chodzi mi czy będzie działać + komfort użytkowania, czy sygnał będzie dobry w całym mieszkaniu czy tylko w pokoju. Ile takie coś może przesyłać sygnał metrów ?? Nie ma antenki, jest wbudowana, także powiedzcie czy wybrałem ok.

 

Przeczytałem też coś takiego, trochę mnie zbiło z tropu ale :

 

http://www.allegro.pl/item941521608_pol ... urier.html

 

Nie chowaj swojej karty pod biurkiem i za komputerem. Wifi jest niestety wrażliwe na wszelkie zasłony. Stratę sygnału spowoduje nawet sklejka czy obudowa komputera. Znacznie poprawisz stabilność pracy umieszczając kartę wifi na blacie biurka. Użyj do tego proponowanej przez nas estetycznej podstawki USB z przedłużaczem

 

Tak gość napisał, cena bardzo dobra ale przesyłka cholernie droga.

Mam z tyłu USB.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem też coś takiego, trochę mnie zbiło z tropu ale :

 

http://www.allegro.pl/item941521608_pol ... urier.html

 

Nie chowaj swojej karty pod biurkiem i za komputerem. Wifi jest niestety wrażliwe na wszelkie zasłony. Stratę sygnału spowoduje nawet sklejka czy obudowa komputera. Znacznie poprawisz stabilność pracy umieszczając kartę wifi na blacie biurka. Użyj do tego proponowanej przez nas estetycznej podstawki USB z przedłużaczem

 

Tak gość napisał, cena bardzo dobra ale przesyłka cholernie droga.

Nie lepiej kupić huba USB? Ta podstawka to nic innego niż przedłużacz kabla USB :P

Link to post
Share on other sites

Za 80-100zł na allegro i jak się dobrze rozglądniesz to również w sklepach, dostaniesz router z wi-fi.

Nawet w niezbyt tanim :) komputroniku: TP-Link punkt dostępowy 54Mb/s TL-WA500G za 76zł,

TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR543G za 87zł

 

Nie prościej właśnie w ten sposób :P

Link to post
Share on other sites

Nie, już kupiłem tę kartę wi-fi USB. Jeśli wszystko będzie chodzić dobrze, to zobaczę czy będzie to warte więcej zachodu. I wtedy wezmę router Wi-Fi. :P

 

Bo, kosztuje 20 zł, bo nie mam co z czym łączyć i nie wiem czy spodoba mi się internet w PSP. A router zawsze mogę kupić gdy będzie bardziej potrzebny.

Link to post
Share on other sites

Będzie. :P

 

A jak będzie coś psioczyć to przecież wezmę kabelek 1 metr , nawet nie podłącze nim kartę Wi-fi i będzie leżeć przy PC z przodu bądź w schowku . Może być no nie ????

 

Podstawki nie miałem zamiar kupować bo bym już mógł prawie router wifi kupić. Zrobię tak i zobaczę co i jak,jak się spodoba to kupię router.

Link to post
Share on other sites

Jest problem w konfiguracji, wszystko zaintstalowałem, itd. i nic, zero połączenia. W końcu udało mi się i karta sygnalizuje że jest połączona, pali się dioda, itd. miga na czerwono, sygnał znakomity itd. tyle że jak się próbuje podłączyć na PSP to jest failed, komunikat że połączenie sieci bezprzewodowej może nie mieć połączenia z internetem , a gdy chce zrobić napraw to mówi mi że nie może tego zrobić bo nie może wyłączyć karty wifi

 

Upewnij się że została zainstalowana pomyślnie, szlag mnie trafia, bo zawsze coś jest nie tak jak robię :/:roll:

 

To jest po..........ne

 

Nie ma połaczenia, przechodzę na switch AP

jest połaczenie i mam opcje połączenia z pn. mostkiem sieciowym chyba, hamachi, nvidia controller, internet ADSL, wybieram go, włączam dostep do tej sieci dla innych urządzeń, jest 54 mbs , potem spada do 11 i mówi że albo brak połączenia albo mniejsza prędkość, a i tak błąd wyskakuje na PSP, nie ma internetu ale wykrywa i się łączy.

Link to post
Share on other sites

Jest tak: pojawia się komunikat ograniczenie lub brak łączności. Znalazłem na forum http://forum.pclab.pl/t393148.html

 

Jak to zrobić. Internet mam ADSL.

Tyle że mnie na karcie pali się cały czas dioda, a raczej mruga na czerwono i zasięg ma znakomity.

 

Up

 

Witam. Podłączam się przez kartę Wi-Fi usb i robię tylko żeby internet browser było na start, a proxy do not use, wszystko ładnie się łączy itd. , pojawia się komukiat że po zalogowaniu się do internetu coś tam zrobi, ładuje ładuje, a potem pojawia się komunikat DNS. O co k.... chodzi ???? Bo wszystko zrobiłem tylko to jeb.... PSP nie potrafi odpalić internetu.

IP jest na karcie ręcznie ustawione, mac od psp dodany, do tego chodzi już 54 mbs naprawiłem, tylko pojawia się błąd DNS.

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie wiem jakie wpisać, gdy zrobię żeby karta wifi brała automatycznie adres IP to pojawia się błąd, i w ogóle nie ma połączenia np. przez to moje PSP. Od razu wywala błąd sygnalizujący błąd konfiguracji czy to PSP czy to karty.

Więc biorę te numery jak podał mądry koleś z PClab, ale i tak nie zrozumiałem go do końca i nie wiem o jakie numery DSN mu chodzi dokładnie :

więc mam takie pytanie co do tego , jakie one mają być i gdzie mogę znaleźć przykładowe bądź te które dadzą połączenie PSP ?????

 

W własciwościach ADSL nie ma żadnych DSN, tylko IP. :roll:

 

Piszesz, że masz internet radiowy a ja widzę tam połączenie sieci LAN - to w końcu jaki masz dostęp do netu?

Po drugie kartę WiFi ustawiłeś w AdHoc (świadczy o tym komunikat, że połączono z prędkością 54Mbit/s, ale za razem brak sygnału). Musisz jej ustawić IP 192.168.0.1 i maskę 255.255.255.0 i nic więcej. Teraz na połączeniu z internetem udostępnij połączenie karcie WiFi.

To powinno wystarczyć.

Możliwe też (jeśli na konsoli nie da sie korzystać z połączenia), że z połączenia z internetem będziesz musiał spisać serwery DNS a na konsoli ustawić IP 192.168.0.2, maskę 255.255.255.0, bramę 192.168.0.1 i DNS-y te spisane.

 

 

Zalecałem się mniej więcej, raz spisałem wszystkie możliwe sposoby to było, komfilkt numerów chyba IP systemów, to pierwsze co mam dać : czyli IP i maskę to nie działa.

 

Więc biorę to drugie co napisał ale nie wiem co wpisać w :

Co mam wpisać w PC :

Adres IP:

Maska podsieci:

Brama domyślna:

______

Preferowany adres DNS:

Alternatywny adres DNS:

 

i teraz na PSP:

IP adres:

Sebnet Mask: czyli ta maska podsieci:

Default Router:

Primary DNS:

Secondary DNS:

 

______________________

 

Na forum od PSP napisali:

 

 

Wybieramy kartę na której mamy podłączony nasz net :arrow: prawy klawisz myszy :arrow: właściwości :arrow: zaawansowane :arrow: i zaznaczamy "ptaszkiem": zezwalaj innym użytkownikom bla bla bla na łączenie sie poprzez połączenie tego kompa bla bla bla... klikamy TAK :arrow: OK :arrow: OK

 

Gdy wciskam to pokazuje mi żebym wybrał z listy albo Hamachi albo połączenie lokalne 2 .

 

Dobra wybieram to.

Następnie te Ip, dalej co tam napisali

 

Teraz znając WINDOWSA ten genialny system zmieni adres ip naszej karty USB WIFI

na 192.168.0.1

 

Teraz odpalamy PSP

 

Wchodzimy po kolei :arrow: Network Settings :arrow: Infrastructure Mode :arrow: Connection 1 :arrow: Scan :arrow: Wybieramy prawdopodobnie :arrow: Wlan_Ap :arrow: Wlan Security Setting :arrow: Wep (i nasze hasełko które ustawilismy na kompie) :arrow: Adress Settings: Custom, manual i tak:

Ip Adres : 192.168.0.2

SubNet Mask : 255.255.255.0

Default Router : 192.168.0.1

Primary DNS : 192.168.0.1

 

:arrow: next :arrow: next :arrow: bez proxy :arrow: next :arrow: test Connection :arrow: jak wszystko bedzie oki zobaczymy plansze z ustawieniami i na ktorej na samym koncu powinno byc w Internet Connection : SUCCEEDED.

 

 

Arrow to strzałka, next , tam trzeba się zarejestrować by widzieć te poradniki więc dałem tekst . Proszę o pomoc w ogarnięciu tego. A właściwie co mam takto wpisać w PC, z tym IP, bo u mnie automatycznie Windows nie przypisuje IP tylko bzikuje i nie ma nic na tej karcie więc muszę sam napisać, ale nie wiem jak z tymi DNS żeby działało, w innym przypdku już tak mniej więcej robiłem to łączyło ale jednak był failed, na karcie wifi pokazywało że odbiera sygnał jakieś pakiety: 1,2,3,4,5, ale jednak wyskakiwał błąd DNS....

 

 

 

Na moim internecie DSN jest brane automatycznie :P wiec nie ma numerów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...