Skocz do zawartości

Acer Aspire V3-571G-53238G75


Recommended Posts

Forumowicze ,

 

Aktualnie jestem na kupnie nowego sprzętu do domu.

Zrobiłem research i wynalazłem Acera.

Zastanawia mnie tylko czy to jest dobry wybór a raczej czy za takie pieniążki można dostać coś jeszcze lepszego od tego laptopa?

Przy wyborze kierowałem się głównie tym że potrzebuje wygodnego komputera do pracy i przeglądania multimediów w domu. Zależy mi również na większym ekranie ponieważ aktualnie pracuje na netbooku ale to wcale nie musi być 17 calowiec.Z tego co czytałem jedyną wadą jest bateria ale to akurat jest mało istotne a poza tym i tak w razie czego mogę zabrać taki sprzęt na pole (zewnątrz :>) bo trzyma 2 godziny.

 

Będę wdzięczny za komentarze.

 

Pozdrawiam

Tomek

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem , przecież to jest konkretny model laptopa?

Mniejsza , poniżej wklejam specyfikacje

Producent
  • Acer
Gwarancja
  • 1 rok w serwisie zewnętrznym
rodzaj
  • laptop
segment
  • Uniwersalny
  • Multimedialny
klasa
  • prestiż i styl
przekątna ekranu LCD
  • 15.6 cali
nominalna rozdzielczość LCD
  • 1920 x 1080 pikseli
procesor
  • Intel® Core™ i5
model procesora
  • i5-3230M (2.6 GHz, 3 MB Cache)
ilość rdzeni
  • 2 szt.
wielkość pamięci RAM
  • 8 GB
pojemność dysku magnetycznego
  • 750 GB
napęd optyczny
  • DVD+/-RW DL
karta graficzna
  • NVIDIA GeForce GT 730M
pamięć karty graficznej
  • 2048 MB
wyjścia karty graficznej
  • wyjście HDMI
  • wyjście D-Sub
typ akumulatora
  • litowo-jonowy
  • 6-komorowy
pojemność akumulatora
  • 4400 mAh
czytnik kart pamięci
  • xD
  • MS-Pro
  • SD
  • MMC
komunikacja
  • Bluetooth
  • LAN 1 Gbps
  • WiFi IEEE 802.11b/g/n
interfejsy
  • 1x USB 3.0
  • 2x USB
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność
  • kamera 1.3 Mpix
zainstalowany system operacyjny
  • Windows 8
szerokość
  • 381 mm
głębokość
  • 253 mm
wysokość
  • 33 mm
waga
  • 2.6 kg

Kosztuje +/- 3000 złotych i to jest mój maksymalny budżet na sprzęt.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Specyfikacja tego laptopa co podałeś nie jest zła, jednak gwarancja jest trochę niepokojąca. Standardowo Acer udziela 2 letniej gwarancji, a tu jest 1 rok. 

W tej cenie dostaniesz z systemem dostaniesz bardzo poręczny oraz solidny laptop lenovo w wersji z i5

http://allegro.pl/brazowy-laptop-lenovo-z500-i7-8gb-gt645-win7-120zl-i3340277141.html

 

lub jeśli twoja praca będzie tego wymagać wersję z i7

http://allegro.pl/brazowy-laptop-lenovo-z500-i7-8gb-gt645-win7-120zl-i3340277141.html

Link to post
Share on other sites

Okej czyli kupując Lenovo dostaje lepszy procesor i wiekszy dysk twardy ale gorszą matryce i słabszą karte jak rozumiem?

Czy Windows 7 i 8 są porównywalne? Do tej pory zarówno w pracy jak i w domu pracuje na XP także tutaj dochodzi jeszcze przesiadka na inną , nowszą wersje system.

Link to post
Share on other sites

Raczej granie w gry to nie moja bajka chociaż jak kupie nowy sprzęt to może sobie kupie jakąś gre ale generalnie skupiam się na czymś innym. Pracuje dużo przy różnych wykresach , bazach danych , analizach , dużo czytam i piszę na komputerze , ucze się pewnych rzeczy , dłubie trochę przy obróbce zdjęć i cadzie. Czasami ogladam filmy. Wszystko to wymaga długiego patrzenia w ekran , a mi się męczą oczy zarówno w pracy jak i w domu. Szczególnie czytanie to katorga.Także nie za bardzo wiem co jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy ale obstawiam matryce :). Dodatkowo , klawiatura. Aktualnie odpada mi lewy nadgarstek od pisania więc wygodna i cicha klawiatura to ważny czynnik decyzyjny w moim przypadku. Nawiasem , istnieją jakieś nakładki na ranty laptopów żeby nadgarstki miały wygodne oparcie? Mniejszy dysk , w zupełności wystarczy. Do tej pory pracuje na 160 gb i nawet mi wystarcza chociaż przyznaje mam drugi dodatkowy 200gb. 

Suma sumarum , Lenovo jest ładniejszy wizualnie ale tak czy siak mam do wyboru albo procesor albo obraz ...

A czy między i7 a i5 jest kolosalna różnica?

I jak jest z tymi matrycami tak naprawde? Bo obliczenia to jedno a opinie użytkowników to drugie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Toma_sz
Link to post
Share on other sites

Lenovo Z500 widziałem na żywo. Matryca nie jest przesadnie słaba, lecz mogłaby być lepsza. Minusem dla ciebie może być fakt błyszczącej matrycy, lecz w podanym acerze też imo taka jest. Klawiatura jeśli ma być wygodna, to duży plus dla lenovo za ich klawiaturę wyspową, która zgarnia same pochwały. Wspomniałeś, że karta graficzna w lenovo jest gorsza. GT730M to odświeżona wersja GT645M. Różnica w grach między nimi nie ma praktycznie żadnej, jednak gry na lenovo będą działać lepiej z racji tego, iż matryca ma tam rozdzielczość 1366x768, a w podanej przez ciebie specyfikacji acera, nad którym się zastanawiałeś jest matryca 1920x1080. W takiej rozdzielczości nowe gry na GT730M nie wyrobią. 

Link to post
Share on other sites

Przecież napisał, że gry to nie jego bajka wiec po co roztrząsasz tę kwestię...

 

W nowej rewizji lenovo z500 ma wstawioną znacznie lepszą jakościowo i do tego matową matrycę + dodali podświetlaną klawiaturę.

http://www.x-kom.pl/p/127401-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-z500-i7-3632qm-8gb-1000-dvd-rw-7hp64x-gt645m-braz.html?ref=100421822&sm12=NTg=&ts=1371979491&token=90ca0d0dd3228feb6afe0258be57efde

i7 jest niemal 2x szybsze niż i5.

Link to post
Share on other sites

Panowie (Panie?) nie ma co się spierać o takie detale .. Być może kupił bym sobie nową mafie bo podobna fajna jest (1 była super) i słyszałem że GTA IV też .. ale to trzeba mieć czas na gry a ja póki co cierpie na niedobór :)

Czyli to Lenovo Z500 ma porównywalną matryce do acera?

Tak nawiasem co oznacza  że matryca jest gorsza ? Bo jak rozmawiamy o jakiś mega detalach których człowiek nie dostrzeże ludzkim okiem to nawet nie ma o  czym pisać.

Czy ta klawiatura wyspowa jest lepsza od tej chicklet?

Czy windows 7 jest równie ,,ok'' co windows 8?

Link to post
Share on other sites

Tak, matryca HD wklejona przez kolegę z forum jest lepsza niż ta od Acera. 

Co do klawiatury, to według mnie lepszą propozycję daje Lenovo w postaci klawiatury wyspowej.

Windows 7 jest równie dobry jak ósemka. Wiele osób nie lubi nowego windows'a za brak przycisku start i za Metro UI, lecz da się przyzwyczaić. Tak, więc którego windowsa byś nie wybrał, powinieneś być zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Okej to skoro tak to biore tego Lenovo , wydaje mi się że w Krakowie jest salon xkom-u to na dniach tam podejde.

Czy jest jakaś specjalna nazwa dla tej lepszej matrycy?

Czy istnieją jakieś nakładki żelowe na nadgarstki?

Czy w tym lenovo , klawisze są podświetlane??

Link to post
Share on other sites

1.Pytaj o Lenovo Z500 w podanej specyfikacji z matową matrycą, najlepiej jakbyś ją wydrukował i pokazał w x-komie, wtedy na pewno będą wiedzieć, o który dokładnie model chodzi.

2.Tak istnieją takowe nakładki http://www.ergonauta.pl/product-pol-54-Podkladka-zelowa-pod-nadgarstek-CRYSTAL-niebieska.html

Podałem pierwszą lepszą stronę, na pewno gdzieś taniej znajdziesz.

3.Tak, w tym lenovo, który podał Synergia jest podświetlana klawiatura, wystarczy przeczytać do końca jego post.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje Panowie za pomoc , myślę że do dwóch tygodni zakupie sprzęcik także na pewno się pochwale tutaj na forum :).



Panowie i Panie ,

 

Byłem w sklepie po sprzęt ale nie zdecydowałem się ponieważ sprzedawca polecał również  Lenovo Ideapad Y580 i że oba są fajne maja podobne podzespoły i kosztują miejwięcej tyle samo. Nie zabrałem sobie specyfikacji i teraz nie wiem czy się dalej trzymać Z500 czy Y580 .. W ogóle to ,,Z'' i ,,Y'' to kategorie jak rozumiem?

 

Pozdrawiam

Tomek

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...