Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie pierwsze- czemuś się uparł na tego haswella?

Pytanie drugie- do czego będziesz uzywał kompa, ktorego jak widzę, pewnie jeszcze nie masz

 

SLI z 3 kart graficznych to cienki pomysł, a i5 3570k ivy bridge bedzie lepszym wyborem i spokojnie poradzi sobie z każdą kartą

 

;) ;)

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Zależy od prorytetu.

 

-Jeśli bardziej gry niż rendering to i5 3570K,

 

-Jeśli bardziej rendering niż gry to i7 3770K

 

Nie pakuj się w takie coś jak 3-way SLI bo to nie ma wiekszego sensu. Jedna 770 SPOKOJNIE wystarczy na długi czas. Gdy w przyszłości zabraknie mocy to po prostu wymienisz tą kartę graficzną i tyle.

 

Co do płyty to wystarczy msi z77 g 45 albo gd 55, a nawet g43

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

jakoś nie zależy mi na szybkości renderingu chce komputer żeby mieć jak najwięcej fps w grach na najwyższych ustawieniach. Czemu nie 3-way sli no to może 2, są jakieś problemy z sli? I co do płyty to albo wezmę gd 55 albo 65 zapomniałem dodać że sprzęt będzie podkręcany.

Link to post
Share on other sites

Zróbmy tak- powiedz, czy chcesz złozyć sobie komputer. Jeśli tak, to podaj budżet, ile chcesz na to przeznaczyć a ja Ci złożę fajny zestaw. Nie sztuką jest wydać pieniądze, sztuką jest wydać je mądrze.

 

 

 

zapomniałem dodać że sprzęt będzie podkręcany.

Jeśli niechciałbyś podkręcać sprzętu, to przecież niewybrałbyś procesora z literką k- to jest jasne i ja o tym wiem, nie trzeba dodawać

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

No ciężko mi budżet podać bo pieniądze mogę zawsze dozbierać z tym problemu nie ma tak +/- to 5000 zł i mam już kupioną obudowę (http://www.morele.net/obudowa-aerocool-strike-x-one-426636/) oraz zasilacz (http://www.amigopc.pl/zasilacz_ocz_fatal1ty_750w_sli_80_plus_modular-p-111439-89-54.88.89.html)

Edytowane przez AbrachamXD
Link to post
Share on other sites

AAA coś ty kupił. trzy linie po 18A? Buda też... słaba.

 

sli ani cf nie są dobrymi pomysłami z powodów:

dużego poboru prądu, słabej kultury pracy, a do tego skalowanie w 3 way SLI/CF jest słabe.

Powiem tak: Jeżeli chcesz kupić jedną kartę, to kup. Potem sam zdecydujesz czy chcesz robić sli z dwóch. 

Co do platformy. Hasskie nie są prawie nic wydajniejsze w grach z niż Ivy. A jak są, to te drugie będą kręciły się lepiej. Do gier nie ma potrzeby kupowania procesora i7, który droższy jest o 200 - 300zł. Zwłaszcza, że render jest "amatorski".

Płytę gd65 sobie odpuść, bo Ci nie potrzebna. GD55 wystarczy nawet i na 3 way sli, ale tak jak wspominałem, jest to bezsensu. Lepiej rok później kupić nową kartę.

Link to post
Share on other sites

No widzisz, o ile zasilacz jeszcze jako tako, chciaż tez troche lipny, ale przynajmniej njie czarna lista, to obudowa mocno taka sobie. Nawet nie ma USB 3.0 na froncie. Jeśli do 5 k to ja postaram się złożyć zestaw, razem z obudową i zasilaczem jeśli cie to interesuje. Lepiej było po prostu przyjść na forum i założyć temat o nowym kompie.

 

P.S. Aż normalnie zapachniało gimbazą... :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Przyzwoicie... Wygląd to jedno, a spasowanie i jakość elementów to zupełnie co innego.

BTW. Masz budżet na poziomie 5 k a budę kupujesz za 137 ?? :wariat:

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A ja się z wami nie zgodzę co do proca ponieważ Haswell jest minimalnie szybszy od swoich poprzedników a co najważniejsze siedzi na nowej podstawce LGA1150 która jest przyszłościowa więc za jakiś czas autor będzie mógł wymienić na haswella na jego następcę. Owszem zgodzę się że ten, kto posiada już SB i IB nie ma sensu pakować się w haswella, ale ten kto teraz składna nowy zestaw moim zdaniem powinien myśleć tylko i wyłącznie o Haswellu.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego, "na oko 16cm" na cooler to trochę mało. Proszę cię. Kupuj z głową, a nie oczyma.

 

@Edyta.

@Up

Jeżeli zmieści się w budżecie dodatkowe 300zł na normalną płytę to można się zastanawiać. Jednak, "Hasswell refresh" może nie dać dużo, albo wręcz przeciwnie. 

 

IB starczy mu na 4 lata. Chodź widząc zapał autora, raczej tak nie będzie. ;)

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm... chłodzenie wodne to trochę inna sprawa. Z tego co wiem, to nie poleca się kupować gotowców, tylko budować od podstaw. Wiąże się to tez z kosztami. Pytanie tylko, czy ci to tak naprawdę potrzebne?

 

Mi by się nie chciało co pół roku budę zmieniać :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/?switch=basket&transparent=del&itemkey=857152

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-517030/

 

moja propozycja na hasswel. zostaje twoja buda i zasilacz.

 

@Edyta

lol, gość nie chce ssd. Jakby go miał, to miałby ochotę wywalić hdd w pizdu.

 

Agito to tylko przkład.

 

w zestawie kolegi masz porządną budę i zasilacz. Twoje rupiecie bym wywalił (oddał, sprzedał)

 

Co do cieczy, 1000zł na schłodzenie proca i gpu, co dwa miesiące wymiana płynu, ee tam. Kompakty też są cienkie. Jedyne dobre propozycję to Corsair H100i i CM seidon 240m, a le to już droższe zabawki i tak naprawdę na hasswellu się nie przydadzą. na IB może, gdy będziesz kręcił do 1.4v.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

po co? żebyś nie mówił, że dałeś 5 tysięcy i tak komp muli. hdd'ki już w grach nie dają rady. (jeszcze przy wczytywaniu, ale nawet w trakcie rozgrywki może uciąć..)

Abracham, jeżeli nie robisz rozbudowanego systemu cieczą, masz hajs, czas,  aby co miesiąc zmieniać budę, to nie ma problemu. 

 

Ahh no i jak spalisz jakiś komponent, to nie pisz na tym forum. ;) pzdro.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Loooool!, dopiero teraz zauważyłem post o tym ssd :roll: :roll: :roll: :roll: :mlotek: :mlotek: :mlotek: :mlotek: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Dam sobie chyba spokój z tym tematem, przyjdę za godzinę i zobaczę, co się przez ten czas urodziło. Szkoda zachodu.

Link to post
Share on other sites

a to jakiś problem zmieniać obudowę zmieniać ? i nie rozumiem po jakiego mi ssd?

 

Dysk SSD daje dużego kopa, rożnego rodzaju programy jak i gry odpalają się bardzo szybko a dyski SSD nie są już takie drogie więc można spokojnie na system coś kupić a zwykłe HDD, jako magazyn. Ale jest to twój zestaw i rób jak uważasz

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...