Skocz do zawartości

Radeon HD7950 nie działa poprawnie po podkręcaniu


Recommended Posts

Cześć.

GIGABYTE Radeon HD7950 WF3 rev2

Podkręcałem sobie kartę graficzną. Znalazłem optymalne ustawienia, na których działa stabilnie i szybko:

1230/1460.

 

Jednak karta się wtedy dość mocno grzeje, więc jak nie trzeba to używam domyślnego taktowania (1000/1250). 

 

Problem pojawił się wczoraj. Otóż gdy karta pracuje na taktowaniu fabrycznym to bardzo słabo gry działają. W GuildWars 2 mam 30-40 fpsów. Przed zabawą MSI Afterburnerem działał spokojnie na 60fps. To samo w CS:GO. Miałem stabilne 100fpsów (tak sobie ustawiłem, bez vsync), potem podkręcałem trochę i aktualnie muszę grać na tych właśnie podkręconych ustawieniach, bo inaczej spada mi do 60fps i to niestabilne. Jak karta ma ustawione taktowanie na 1230 to wszystko gra.

 

Myślę, że może to też być problem sterowników, bo dosłownie dzień wcześniej instalowałem CCC 13.4

 

EDIT: Zauważyłem coś nowego. Jeżeli zegar ustawiony jest na 1230MHz to w spoczynku prędkość spada do 300MHz (z tego co wiem to tak jest poprawnie), a jeżeli przywracam ustawienia domyślne to w idlu mam 500MHz

 

EDIT2: Na standardowym taktowaniu podczas obciążenia nie podwyższa się wartość zegara do 1000 tylko cały czas jest 500/150

 

EDIT3: To wina MSI Afterburnera. Jak kartę ustawię na 1001MHz to działa poprawnie...

Edytowane przez kret11
Link to post
Share on other sites

Odinstaluj MSI Afterburner i wyczyść ręcznie pozostałości po deinstalacji jeżeli jakieś zostały + rejestr CCleanerem.

Następnie odinstaluj sterowniki od kraty tym programem: http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/catalyst-uninstall-utility.aspx

 

Po deisnatalcji MSI AB oraz sterowników, zainstaluj od nowa sterowniki od karty a następnie  zainstaluj MSI AB według tego poradnika: http://forum.benchmark.pl/topic/72257-msi-afterburner-231patch-odblokowanie-napi%C4%99cia-w-trybie-ccc/

Link to post
Share on other sites

Cześć.

GIGABYTE Radeon HD7950 WF3 rev2

Podkręcałem sobie kartę graficzną. Znalazłem optymalne ustawienia, na których działa stabilnie i szybko:

1230/1460.

 

 

 

Całkiem niezły wynik, jakie ta karta dostaje napięcie pod obciążeniem?

Użyj Trixx, w banalny sposób ustawisz Power Limit i taktowania, no chyba że już poradziłeś sobie z AMD Overdrive.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, no to masz cacko. Ja długo wybierałem między Gigabyte a Sapphire i w końcu uznałem, że ok. niech będą te napięcia odblokowane na wszelki wypadek. I co? Stabilne 1150 to wszystko co na tą chwilę da się zrobić. Niestety wczoraj wyczytałem na zagranicznym forum, że podnoszenie napięć w przypadku kart graficznych (tudzież HD7950) nie daje wzrostu stabilności jak w przypadku procesorów. Szkoda, bo to nie pierwszy przypadek rev2. który podkręca się lepiej od odblokowanych Sapphire`ów.

No i rok gwarancji w plecy...alem wybrał ;)

Link to post
Share on other sites

Plicha, to po prostu kwestia szczęścia :)

Mi trafiła sie ciepła sztuka cpu - 4.3GHz na 1.32v a 4.5GHz na 1.38v, ale za to GPU nawet dobre, na max voltage czyli 1.3v stabilne 1250MHz a i tak zazdroszczę tym którzy kręcą tą kartę na 1300MHz na rdzeniu (mowa oczywiście o HD7870)

Co do pamięci VRAM na karcie, to nie mam im nic do zarzucenia... w końcu kręcą się z 1200 na 1630MHz :D

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Hezen zgadzam się, w przypadku OC świadomość, że każda sztuka kręci się inaczej to podstawa, ale jednak drobny niesmak pozostaje.

3dmark na 1200MHz przejdzie, ale już Tomb Rider się wysypie, zatem trzeba zadowolić się stabilnym 1150MHz ;)

Co do i5-2500K to fakt jak na ten model to średnia sztuka Ci się trafiła :/ mój jeszcze nigdy nie zaliczył bsod czy zwiechy, na razie idzie 4,5GHz przy auto 1.311V, a na manualu bez problemu pójdzie na ok. 1.250V

 

kret11, jakie temparatury osiąga Twoja karta pod obciążeniem przy tych taktowaniach, ciekaw jestem porównania WF3 z Vapor-X :)

Edytowane przez plicha
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...