Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jak już w temacie napisałam mam problem z aktywacją swojego iPhone'a. Kupiłam go na allegro i jak sprzedający napisał: "stan techniczny super- wszystko działa, wifi, zasięg , wszystko! telefon ma simlocka na uk vodafone". Po przyjściu mój brat prawie od razu wgrał nowe oprogramowanie, co sprawiło, że telefon się zablokował. Postanowiłam kupić kartę Vodafone UK i teraz wkładając ją do telefonu iPhone nie może znaleźć sieci, jedyne co mi wyskakuje to: "iPhone nie został aktywowany; serwer aktywacji jest tymczasowo niedostępny. Spróbuj podłączyć iPhone'a do iTunes i aktywować go, albo spróbuj ponownie za kilka minut". Podłączając do iTunes otrzymuję komunikat: "We're sorry, we are unable to continue with your activation at this time. Please try again later, or contact customer care.". Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy to jakiś wadliwy egzemplarz i powinnam skontaktować się ze sprzedawcą czy spróbować później ? Jestem zielona w tych tematach... 

Dodam że napisałam e-maila do Vodafone i w odpowiedzi dostałam zapewnienie iż zdejmą simlocka za 20 funtów, tyle że bez aktywacji nic nie wskóram.

Edytowane przez karolkess
Link to post
Share on other sites

Pewnie iPhone ma wgrane BB od iPada.

 

Teraz pytanie czy chcesz haktywować iPhone'a czy normalnie aktytować?

haktywacja - wgranie jalibreka

aktywacja w tej sytuacji - obniżenie bb.

Pytanie czy iPhone ma na 100% simlocka na vodafone uk czy może na inną sieć.

Podaj numer seryjny i imei - sprawdzę na jaką sieć ma simlocka.

 

Na początek: http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/131575-f0recast-program-do-sprawdzenia-dokladnych-informacji-urzadzenia___.html

i link do programu

http://qwertyoruiop.com/static/mirror/f0recast-v1.4.2_win.zip

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

pudełko jest, 100 % że z Vodafone. Już chyba znalazłam rozwiązanie :) Zgram jailbreak'a, a przy tym ponownie wgram baseband z iPada, wtedy napisze do Vodafone aby aktywowali telefon a  następnie obniżę go do oryginalnego z iPhone 3GS. Tylko czy wtedy już wszystko bedzie mi działało ? 

Edytowane przez karolkess
Link to post
Share on other sites

Jak jest już BB od iPada to wystarczy sam JB i w tym momencie telefon będzie haktywowany - będzie połączenie z iTunesem i będzie można zdjąć simlocka.

Pytanie czy telefon nie jest na czarnej liście dlatego nie chce się aktywować.

 

Bez gadania: screen z programu f0recast i sprawdzić czy telefon nie jest na czarnej liście.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz BB od iPada.

 

Pobierz redsn0w'a oraz iOS 6.0 dla iPhone 3GS.

 

I zastosuj się do tego tutoriala:

 

W pkt 2 zamiast

 

 

Install iPad baseband

 

wybierasz

 

Downgrade from iPad baseband

 

 

 

1. Procedurę rozpoczynamy od odpalenia aplikacji redsn0w (jako administrator). Przechodzimy do Extras, potem Select IPSW i wybieramy pobrane wcześniej IPSW iPhona 3GS w wersji 6.0. Wyświetla się okno Succesfully identified, klikamy OK. W oknie Is this newer (fixed) model? prawdopodobnie każdy z nas klika Yes - jest to chyba związane z kompletnym odtwarzaniem oprogramowania telefonu i wiąże się z utratą danych. Tak przynajmniej to rozumiem. Jako, że robiłem wszystko na czysto nie zwracałem na to uwagi. Jednakże, jeśli ktoś wie o co tutaj dokładnie chodzi niech dopisze.

2. Klikamy Back i klikamy Jailbreak. Pojawi się progress bar przygotowujący dodany wcześniej plik IPSW. W następnym oknie: Please select yout options... wybieramy: Install iPad baseband - pojawia się okno, czy jesteśmy pewni swojego wyboru. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że BB od iPada nie można wgrać do każdego iPhona 3GS - wszystko jest zależne od daty produkcji naszego telefonu. Jest o tym na forum szczegółowo opisane w temacie o simlockach. Jeśli nasz telefon spełnia wymagania klikamy YesJeśli telefon nie spełnia wymagań ten poradnik jest dla nas bezużyteczny i wykonanie go może doprowadzić do uszkodzenia telefonu!

3. Klikamy Next i wprowadzamy telefon do trybu DFU - albo wg poradnika wyświetlającego się po kliknięciu Next, albo już w tym momencie, jeśli wiemy jak to zrobić. Program zacznie wgrywać dane jailbreak'a jak i nowy baseband. Procedura trwa dość długo (10 minut), trzeba cierpliwie czekać aż telefon zrestartuje się i uruchomi ponownie.

4. Po ponownym uruchomieniu telefonu proponuję zrestartować aplikację redsn0w - wyłączamy, włączamy ją ponownie i wykonujemy krok 1. tego poradnika. (jeśli nie restartowaliśmy redsn0w przechodzimy do następnego punktu).

5. Powtarzamy krok 2 poradnika, jednakże tym razem nie zaznaczamy opcji Install iPad baseband, a Downgrade from iPad baseband. Zaznaczamy także Install Cydia - procedura konieczna!

6. Powtarzamy krok 3. poradnika.

7. Po ponownym uruchomieniu telefonu proponuję zrestartować aplikację redsn0w (nie jest to wymagane, ALE może zapobiec ewentualnym błędom aplikacji) wg 1. punktu poradnika. Musimy teraz wykonać tzw. Just boot, ponieważ po uruchomieniu telefonu na pulpicie nie jest widoczna aplikacja Cydia. Po wykonaniu Just boot telefon uruchomi się, a aplikacja Cydia pojawi się na naszym pulpicie. Redsnow możemy teraz wyłączyć, nie będzie nam już potrzebny. W tym punkcie powróciliśmy do BB iPhona w wersji 5.13.04

 

Edytowane przez Sony156
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1 .Wprowadź telefon w tryb DFU

2. Podłącz do komputera
3 .Wejdź w Manager urządzeń >>USB Controller>>Apple Mobile Device
4 .Właściwości
5 . Szczegóły / detale
6. Szukasz aż znajdziesz informacje na temat iBoot
 iBoot 359.3 stary
 iBoot 359.3.2 nowy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm, jak jest nowy to lepiej nie kombinować z ponowną instalacja BB od iPada - prawdopodobnie się nic nie stanie, ale głowy nie daje.

Już trochę czasu minęło jak się bawiłem ze swoim 3GS'em - nie wiem jak to teraz jest z tym nowym bootromem.

 

Powtarzaj kroki aż do bólu - spróbuj poprawnie wprowadzić iPhone'a w tryb DFU.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...