Skocz do zawartości

Projekt "Red Titan" by Maragast


Recommended Posts

Jak coś robię to konkretnie. Dzięki zainwestowaniu trochę większej kasy w podzespoły HTPC na długi czas mam z tym spokój i wiem, że wszystko w Full HD pójdzie mi bez problemu. Pamiętajcie, że dysk, napęd, zasilacz i kartę dźwiękową już miałem. Obudowę wybrałem taką by mi pasowała do mebli, zresztą tam i tak bym nie przyciął ceny, bo jest jedną z tańszych. Była tylko kwestia płyty, procka, ramu. Biorąc pod uwagę, że cena procka na morele.net była bardzo zachęcająca to aż tak wiele bym kosztów nie przyciął.

Link to post
Share on other sites

PIERWSZE TESTY:

Przepływ: dzięki zmniejszeniu liczby ostrych kątów 90 stopni przepływ przy maksymalnej pracy pomp wzrosł do 195-200. Gdy pompy ustawiam na minimum (jest własciwie niesłyszalnie) spada do około 78-80, co jest w zupełności wystarczające. Na stocku jest własnie taki przepływ.

Podkręcenie: procek wyciąga 4,6 GHZ na 1,2V. Więc jest super. Jeszcze raz dzięki heat:)

Na stocku wentylatory są przykręcone do około 400 rpm, a temperatura procka trzyma się w granicach 30-40 (chociaż dwa skrajne rdzenie są chłodniejsze, 25-35).

TEST LINXEM: maksymalne temperatury rdzeni przy wentylatorach i pompach na 100% dochodziły do 80 stopni, ale nie przekraczały (przy otwartych drzwiach). Gdy zmniejszałem pracę pomp temperatura wzrastała o kilka stopni. Czyli jest bardzo dobrze. Przy graniu procek nigdy nie będzie tak obciążony jak przy Linx'ie, a że gram w słuchawkach to wiatraki moga chodzić wtedy na 100%.

Edytowane przez maragast
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panie BumCykCyk przez pół roku grałem na Titanie i przez pół roku nie było innego odpowiedniejszego configu do moich potrzeb (gra na trzech monitorach przy użyciu 3D Vision). Zawsze trzeba się liczyć z tym, że kiedyś wejdzie coś lepszego. Zgodnie z Twoim mysleniem Ci ktorzy pół roku temu kupili 780 przeklinają teraz bo wyjdzie 780 TI w tej samem cenie co 780 pół roku temu. Ale chwila, nie warto kupować teraz ani 780 ani 780 Ti, bo za pół roku wyjdzie 880. Jednej tej też nie warto kupować, lepiej poczekać rok na 880 TI. W sumie nie, najlepiej poczekać jeszcze półtora roku i kupić sobie 980. I tak dalej...

Ja jestem zadowolony. Nie jest przypadkiem tak, że najmniej zadowoleni są nie ci, którzy kupili Titany, ale ci, którzy nie kupili. "Szkoda mi ciebie bo masz Titana, a teraz bedzie 780 TI. Ja nie będę miał ani jednej ani drugiej, ale ty masz Titana, czyli kartę, która wciąż jest z czołówki, więc szkoda mi ciebie". To tak jak z samochodami, ktore mają automatyczne skrzynie biegów. Ci którzy takimi jeżdzą są zadowolenie i nie wyobrażają sobie jazdy na manualnych, ale ci którzy mają manualne narzekają na automaty i gadają jakie to są złe mimo, że na nich nie jeżdzą (przynajmniej ci, z którymi rozmawiałem na ten temat).

Ja jestem zadowolony ze sprzętu jaki mam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A za 10 lat kupiłby to samo za 500zł, czy to znaczy, że ma czekać 10 lat aby zapłacić 10x mniej?
Nie, bo idąc tym tokiem rozumowania, nie ma sensu kupowania rzeczy materialnych, bo kiedyś będzie można kupić to samo taniej.
(wyjątkiem są rzadkie starocie i wina, które z wiekiem nabierają na wartości)

Link to post
Share on other sites

I zgodnie z tym rozumowaniem przez ostatnie pół roku nie grałbym na trzech ekranach w 3D na maksymalnych ustawieniach, bo moja poprzednia 590 już by nie wystarczała. I bym nie zbudował obecnego układu, bo bez Titanów nie widziałbym potrzeby rozbudowy. A tak przez ostatnie pół roku miałem sporo frajdy zarówno z rozbudowy układu i grania. Obecnie mam super projekt, z którego jestem bardzo zadowolony. Ośmielę się powiedzieć, ze z przeglądanych zdjęć tylko dwa projekty bardziej mi się podobają (chodzi oczywiście o budy z serii Cosmos, bo każda inna już na starcie podoba mi się mniej niezależnie jaki projekt w niej siedzi). Więc ja jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

 

 

A tak przez ostatnie pół roku miałem sporo frajdy zarówno z rozbudowy układu i grania.

I to się liczy najbardziej :D

A Twój projekt...

Jest świetny pod kilkoma względami, ale jedno wyróżnia go od pozostałych na forum, to jak jest przedstawiony. Wszystko ładnie opisane, tak bardzo estetycznie, że aż chce się czytać :P
A buda, przepiękna :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki KtosCos. Miło wiedzieć, że się podoba. Szykuje się drugi projekt (co prawda jeszcze trochę czasu) i dobrze wiedzieć, że warto planować podobny worklog.

 

PS 1 Natsu, też masz fajny projekt.

PS 2 Natsu wiesz coś może czy wznowią emisję Fairy Tail?

Edytowane przez maragast
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

TYM RAZEM COŚ INNEGO, CZYLI SYSTEMY I SCREENY

 

Na komputerze mam obecnie dwa dyski SSD, na obu jest zainstalowany system Windows 7 Home Premium 64-bit. Dlaczego mam dwa systemy??? Głównie ze względu na różne ustawienia rozdzielczości i ekranów, inne do pracy codziennej, a inne do gier.

Ale po kolei.

 

Przy uruchamianiu komputera mam pole wyboru systemu:

 

http://img855.imageshack.us/img855/6128/ho40.jpg

 

 

Jako pierwszy jest system do pracy, na nim są zainstalowane wszystkie programy i aplikacje do codziennego użytku.
Środkowy ekran jest główny (oczywiście 1920x1080), a dwa boczne jako dodatkowe, korzystam z nich czasem przy pracy:

 

http://img841.imageshack.us/img841/3268/dqzg.jpg

 

 

Ten Windows zmodyfikowałem poprzez theme Nvidii oraz zmianę właściwie wszystkich ikon. Wg mnie wygląda po prostu obłędnie. Musze tylko jeszcze podmienić przycisk Start na bardziej pasujący.
 

http://img200.imageshack.us/img200/1305/zut7.jpg

 

http://img41.imageshack.us/img41/3709/by5i.jpg

 

 

Na drugim dysku jest zainstalowany drugi system, zoptymalizowany do gier. Nie instalowałem tu oczywiście wszystkich programów do pracy, tylko te niezbędne. Oczywiście rozdzielczość 5760x1080, czyli połączenie trzech ekranów.

 

http://img23.imageshack.us/img23/7295/bvia.jpg

 

 

 

A wam jak się podoba "Windows 7 Invidia Edition"???

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...