Skocz do zawartości

Projekt "Red Titan" by Maragast


Recommended Posts

Elder robił testy przepływu. Zwiększanie przepływu powyżej 120 nie wnosi dużej różnicy w wydajności. A 60 spokojnie wystarczy do pracy na stocku. Biorąc pod uwagę, że mam już regulator obrotów pomp to mogę ustawiać je dowolnie, także tak by na stocku pracowały wolniej (i niesłyszalnie), a pod obciâżeniem je przyspieszać. Flow poniżej tych 120 raczej i tak nie spadnie, więc bloków może być więcej.

Link to post
Share on other sites

Hm, raczej niekoniecznie zobaczę, bo od razy zwoduje płytę, nie będę robił testów porównawczych przed i po zwodowaniu, bo nie mam na ani czasu, ani ochoty.


MAM PROBLEM

Podczas rozruchu mam czarny ekran, a mobo wyświetla komunikat 76, czyli "pch dxe initialization".
Na polskich forach nic nie znalazłem, a moja znajomość angielskiego jest zbyt słaba by wyczytać coś z anglojęzycznych.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem najlepszym sposobem na sprawdzenie tego błędu jest próba uruchomienia komputera bez podłączonego GPU, dysków, napędów i z jedną kością ramu. Stopniowo dodajesz hardware żeby zlokalizować co jest przyczyną tego błędu. Zacznij więc od dokładnego sprawdzenia połączeń wszystkich wtyk zasilających (rozłącz i podepnij raz jeszcze) a następnie spróbuj tego o czym pisałem. Mam nadzieję że to tylko kwestia problemu na którymś łączu :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Więc po kolei.
Wcześniej wybebeszyłem całą budę, bo będzie trochę modowana, cały układ połączyłem na nowo na stole (wszystkie podzespoły zostały podłączone jak wcześniej). Komp się normalnie uruchomił mi chodził bez problemu, zatem ta zmiana nic nie uszkodziła.

Następnego dnia był ten cyrk, który opisałem.

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było wyjęcie kości ram i włożenie jednej, komp wystartował od razu. Normalnie się włączył i wszystko działało. Jednak po wyłączeniu już drugi raz nie wystartował, najpierw komunikat 77, po drugiej i kolejnych próbach uruchomienia był komunikat 76. Próbowałem nawet podłączyć inne kości ramu, nic nie pomogło.

Próbowałem zrobić tak jak pisaliście. Odłączyłem wszystko. Najpierw był podłączony procek. Jak dołożyłem ram miałem kilkukrotnie komunikat, memory not instaled, po kilku próbach poszło dalej. Podłączyłem jedną GPU w porządku, po drugiej błąd 76.
Znowu wszystko od nowa. Tym razem przy podłączeniu dysków (wcześniej podłączony był procek, ram i jedna GPU)komunikat 76.
Po raz kolejny przy samym procku i pamięciach nie udało mi się przejść komunikatu memory not instaled, pomimo, że zmieniałem kości i ich sposób podłączenia.


Myślę, że problemem jest uszkodzony socket i płyta dożyła końca swych dni (przypominam, że dwa piny odpowiedzialne za dwa sloty pamięci dotknęły siebie, spaliły się i wypadły).
Aż boje się w nowym X79 instalować backplate i wkładać procek.

Link to post
Share on other sites

Zalecam tylko ostrożność przy wkładaniu procka w nową płytę. Niestety ostatnio mieliśmy na forum kilka przypadków gdzie ktoś upuścił procesor na socket/wsadził procesor krzywo i pogiął piny. Zrób to delikatnie i uważnie i na pewno nie masz się czego obawiać. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

TO MUSIAŁO SIĘ STAĆ - KONIEC TRZECIEJ REWIZJI

 

Ten dzień musiał kiedyś nadejść, przyszedł czas na pożegnanie się z trzecią rewizjom układu.
Układ został rozebrany, buda wybebeszona i wysłana do Eldera w celu wykonania nowych coverów. Tak, dobrze słyszycie. Czwarta Rewizja oprócz zmiany platformy, przejściu z węży na rurki i podziałowi na dwa obiegi cieczy będzie miała zupełnie nowe coery, które pod wymiar wykona sam  Mistrz Elder. Buda już jest u niego, życzenia na temat nowych elementów przekazana, pozostaje tylko czekać. Oczywiście poszczególne etapy prac będą przez Eldera fotografowane, a później przeze mnie opisane w worklogu.

WYBEBESZONA BUDA, JUŻ U ELDERA:

http://www.abload.de/img/p1270123oqe5c.jpg


 

UKŁAD TYMCZASOWY

 

Oczywiście na czas prac moddingowych i dopóki nie otrzymam nowych podzespołów trzeba było wykonać układ tymczasowy, zbudowany na zwykłym stole.
Problem, który pojawił się z uruchomieniem kompa i błędami mobo tymczasowo został zażegnany. Po którymś razie udało się komputer uruchomić z jedną kością pamięci. Nawet nie próbowałem wkładać drugiej aby problem znowu się nie powtórzył.
Tak więc mam działającego kompa w układzie tymczasowym.

 

CZYSZCZENIE CHŁODNIC

 

Przed powtórnym zwodowaniem układu musiałem wyczyścić stare chłodnice, które wykorzystałem (dwie chłodnice 480 zostały razem z budą wysłane do Eldera gdyż jeden z wykonanych przez niego coverów to zabudowa chłodnic).

Chłodnice czyściłem według przepisu Darmacza: szybki układ zalany destylką z płynem do mycia naczyń (koniecznie łagodnym dla rąk) i kilkukrotnie wypłukany czystą wodą (najpierw do pozbycia się piany użyłem wody z kranu, gdyż sporo razy trzeba było całość zalać, na koniec kilka razy zalałem wszystko destylką).
Tak płukane elementy są bardzo czyste. Tak samo wcześniej wypłukałem chłodnice podczas tworzenia Trzeciej Rewizji Układu, a gdy zlewałem płyn po jej rozebraniu był on czyściutki.

e5ty.jpg

04sk.jpg

rghb.jpg

 

 

GALERIA UKŁADU TYMCZASOWEGO

 

4ocs.jpg

bro7.jpg

n8q7.jpg

drnf.jpg

fhqi.jpg

Edytowane przez maragast
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

Najlepiej byłoby mieć jednego kompa do pracy i drugie podzespoły do ciągłej zabawy w nowe projekty w innych budach.

Już wiem dlaczego Elder robi projekty dla innych, fajna zabawa przy tym jest. Szkoda, że nie mam takich narzędzi, wiedzy i wprawy jak on.

Link to post
Share on other sites

NOWE PODZESPOŁY I TYMCZASOWA BUDA



 

NOWE PODZESPOŁY:


W końcu udało się skompletować nowe podzespoły do projektu:

PŁYTA GŁÓWNA: ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION
PROCESOR: INTEL CORE I7 4820K
DYSK SSD: SAMSUNG 840 PRO 128 GB

lz8b.jpg

7pzt.jpg

f0kk.jpg



Trochę strachu, pełna ostrożność i procek siedzi w gnieździe:

bj3s.jpg

Najlepszy jest ten odgłos podczas dopinania procka, człowiek zastanawia się czy wszystko dobrze, czy piny są łamane. Ale na szczęście wszystko poszło sprawnie.

PS nie wiem czemu ale zawsze ImageShack odwracało mi to zdjęcie.



Procek zwodowany:

z305.jpg

vwoz.jpg




TYMCZASOWA BUDA:


yc37.jpg

Oprócz mojego Cosmos 2 bardzo podoba mi się buda Cosmos S. Już kiedyś myślałem sobie aby kupić taką budę i w przyszłości pobawić się w jej modding, tak tylko dla czystej frajdy. Teraz udało mi się dorwać na allegro Cosmos S za 180 zł. Pomyślałem, że dopóki Cosmos 2 jest u Eldera w trakcie przeróbek, to w Cosmos S zbuduje sobie tymczasowy układ na nowej mobo. Tak dla zabawy. A kiedy już skończę projekt RED TITAN zajmę się moddingiem budy Cosmos S.

Na razie tyle.
Wkrótce zdjęcia tymczasowego układu w Cosmos S.

Edytowane przez maragast
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...