Skocz do zawartości

Problem z MSI 7950 OC BE


Recommended Posts

Witam. Jako że jest to mój pierwszy post na forum to chciałbym się z Państwem przywitać. Mam problem z tą kartą a mianowicie jak jest 60 klatek to jest ok ale jak spadnie do 40 to strasznie gry tnie i to nie są mikro przycięcia co jakis tam czas ale cały czas. Miałem też problem z wąchającym się zegarem i użyciem GPU ale na waszym forum wyczytałem że trzeba dac +10 power limit bo jak karta jest kręcona fabrycznie i podbite napięcia a TPD jest ustawione jak na referencie więc trzeba dać to +10 i zadziałało. ale nie mam pojęcia co może być przyczyną takich dziwnych spadków i płynności mimo tych 40 fps.

 

Zestaw to 

FX-8350 @ 4.5 GHz

płyta Gigabyte 970A-UD3.

zasilacz OCZ ZT 650 Wat

4x4 GB Vipre III 1866Mhz

 

W league of legends na mojej starej 9800GT gra chodziła płynne przy 60 tutaj jest 60 a zrazu 40 ale płynności brak. Inne gry przy 30 klatkach wyglądały płynniej niż na 7950 przy 40. Proszę o szybką pomoc.

 

Pozdrawiam Szymon

 

Link to post
Share on other sites

Się przyzwyczaiłeś do 60 klatek, i tyle ^^

 

PS. W sumie też na to narzekałem, ale się przyzwyczaiłem, ew. zmniejszam detale. To też zależy od gry. Przykładowo, w FC3, musiałem mieć ciągle >55 klatek, w BF3 gra się komfortowo powyżej 50, a w C3 mógłbym śmigać w około 40 klatkach. Co nie zmienia faktu, że sprawą dziwną jest to, że odczuwalny jest spadek z 60 fps, np. na 52.

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

czyli mówisz że tylko pozostaje przyzwyczajenie :D. Bardzo dziwna sprawa mam nadzieje że podczas tworzenie nowych sterowników AMD poprawi coś jeszcze. Choć dzisiaj po instalacji patcha 1.5 do far cry 3 i patcha do merto coś lepiej bynajmniej takie odniosłem wrażenie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...