Skocz do zawartości

Ocena Zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez eVerest,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym aby ktoś ocenił mój zestaw, który sam stworzyłem po przeczytaniu kilkudziesięciu tematów. Jeśli ktoś miał by jakieś uwagi proszę mówić. PC będzie mi służył głownie do grania i przeglądania internetu. Komputer ma mi starczyć na kilka lat. Ktoś może zna jakieś kody rabatowe na techplanet. Oto mój zestaw - http://techplanet.pl/koszyk/

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

1. koszyk już zrobiony                                                                                                                                                

2. Mam do wydania ok. 4000zł. Ale dobrze by było troszkę mniej zapłacić  

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

Ja koszyka nadal nie widzę ;) Moja propozycja:

 

i5 3570k

 

MSI Z77A-GD55 Intel Z77

 

MSI GeForce GTX 660 OC x2

 

Corsair Carbide 500R

 

OCZ StealthXStream 2 SLI 600W

 

Crucial Ballistix 8GB

 

Western Digital Blue 500GB

 

Przewiewna obudowa. SLI jest według mnie lepszym rozwiązaniem niż np. 770. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Link to post
Share on other sites

Dobra czyli coś z tym koszykiem jest nie tak

Jeśli chodzi o twój zestaw nie chcę SLI wiem że to najlepsze rozwiązanie ale ja kupuje komputer na przyszłość więc dla mnie lepszy tańszy jest Palit GTX 770 JetStream. a w przyszłości SLI z tych dwóch kart. Zasilacz powinien być trochę mocniejszy pod te SLI z 770-tek

Podam teraz ten mój zestaw z koszyka -

Intel Xeon E3-1230v2 LGA1155 BOX - 858zł

Zalman CNPS10X Performa - 132zł

Western Digital Caviar 1TB SATA3- 247zł

Palit GeForce GTX770 JetStream 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express- 1481zł

Crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 - 209zł

be quiet! PUREPOWER L8 730W - 377zł

MSI B75A-G43 - 259zł

Liteon odtwarzacz DVD iHDS118-18 czarny OEM - 64zł

Całość wychodzi- 3418zł 

Co do obudowy to nie wiem jaką ta 500r nie podchodzi mi desingiem co myślisz o tym- http://allegro.pl/cooler-master-cm-690-ii-advanced-stalker-i3309800234.html

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o obudowę to się nie wypowiem. Są lepsi ode mnie w tych sprawach ;)

 

Zestaw ok, chociaż nie wiem czy nie lepsza by była i5'tka 3570k. Reszta jest dobra, chociaż czy na razie jest Ci potrzebne 730W? Póki co będzie się marnował, a te kilkadziesiąt złotych można dołożyć do czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

Druga karta będzie kupiona w okresie 1-2 lat 

Mam jeszcze jedno pytanie czy Xeon wyciągnie z tych 2-óch kart wszystko co można czy lepiej jest kupić i5 3570k/2500k i kręcić. 

Ja raczej bym kupił Xeona bo nie jestem maniakiem podkręcania ale jeśli by te karty ograniczał procek to wziąłbym i5 2500k dobry cooler P67 Pro3 i kręcił na 4,5-4,8 ghz

Co o tym myślisz ??

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

Ja skłaniałbym się bardziej przy 3570k. Jak podkręcisz na standardowe 4,5 Ghz, to zestaw w pełni rozwinie skrzydła. Jeśli trafisz na złą sztukę to bardzo ciężko będzie osiągnąć 4,8 Ghz na powietrzu. Na P67 da się robić OC, ale chyba lepiej brać coś z Z77, np. MSI Z77A-GD55.

Link to post
Share on other sites

Czyli w końcowym zestawie zmienić tylko procka na tą i5-tkę i płytkę na Z77-G45 lub Z77-G55 tak ? Ale jeszcze mam jedno pytanie czy te osiem wątków pomoże w grach i odczuje wzrost fps-ów ?? 



eVerest dzięki że powiedziałeś mi to bo bym niezłego babola odstawiła :D

Krótko mówiąc Xeon odpada :D
 

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

Czyli końcowy zestaw wyglądał by tak -

I5 3570k ok 850zł

Z77-G45/G55

Zalman CNPS10X Performa - 132zł

Western Digital Caviar 1TB SATA3- 247zł

Palit GeForce GTX770 JetStream 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express- 1481zł

Crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 - 209zł

be quiet! PUREPOWER L8 730W - 377zł

Liteon odtwarzacz DVD iHDS118-18 czarny OEM - 64zł

I całość powinna się zamknąć w 4000zł :D

Link to post
Share on other sites

 

 

jedno pytanie czy te osiem wątków pomoże w grach i odczuje wzrost fps-ów ??

 

Nie.Do gier wystarczy taki 2500K bądź 3570K czyli czterdziestodniowe procesory. 8wątkowe procki potrzebne w ciężkihc programach.W grach od tych watkach zero pożytku. Testy http://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i74770k_premiera_procesorow_haswell?page=0,24

 

Nie dziękuj tylko dawaj plusa :D

 

Autorze dołóż 53 zł i masz świetny zestaw pod sli ;)

 http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=60098&s=72453&s=70267&s=77728&s=75818&s=65141&s=69355&s=49882&s=71137

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

eVerest a jeśli chodzi o tą obudowę którą wcześniej podawałem była to Cooler Master Cm 690 II Advanced w wersji stalker http://allegro.pl/cooler-master-cm-690-ii-advanced-stalker-i3309800234.html a i ramy będę brał w jednej kości daruje sobie dual-chanel 

i w przyszłości dokupię kolejne 8gb. Chociaż twój zestaw mi się bardzo podoba i chyba oprócz budy i ramów kupię taki jak podałeś :D



MasterFlamaster to wiem dlatego chciałem kupić zestaw taki jak wcześniej podałem czyli I5 2500k + AsRock P67 PRO3 + ten zalman i wtedy bym dał 4.8 GHz w OC 

Przęglądałem testy i zauważyłem różnica pomiędzy tymi I5-tkąmi jest około 5 - 10% różnicy. Więc wezmę I5 2500k i będę go wysoko kręcił a wyjdzie mi jeszcze taniej ale troszkę szkoda mi USB 3.0 ale to już przeboleje :)

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

 

 

z 5 Ghz pewnie by wyciągnął

 

To już nie te czasy co kiedyś, niestety :cry:  

 

@up.Bierz normalnie tego 300R. Ten CM690 Advanced jest używany.Ma chyba zasyfiony środek.Wiem, że ma głośne fabryczne wentylatory.Wole brać nowego Corsarza 300R.A co do RAMów bierz jakie uważasz.Czy jedną kość 8GB czy 2 x4GB. ;)

Link to post
Share on other sites

To  już lepiej dorzuć 100zł do  http://techplanet.pl/produkty/obudowy/fractal-design-arc-r2-midi,38920.html>Obudowa gniecie dosłownie wszytko w swoim przedziale cenowym.Do tego cena na tą obudowę jest najniższa właśnie w techplanet. Gdzie indziej kosztuje ponad 400 stówy. 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o cooler na procek to 2 wentylki na radiatorze dały by coś oglądałem coś że można ustawić że jest jeden który wciąga powietrze a drugi je wyciąga ?? 



To która buda będzie najlepsza Coirarz 500r czy Gladius X80 czy Ten Fractal Arc R2 ??

Link to post
Share on other sites

To wyjdzie drożej.Powiedz ile ogólnie możesz przeznaczyć na cały zestaw?Bo mówisz raz, że możesz dorzucić do 500R która kosztuje około 400 lub ponad.teraz chcesz chłodzenie CPU z 2 wentylatorów.Jaki ogólny budżet posiadasz? 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o budżet to jest 4k. I nastąpiła pomyłka bo po prostu wszedłem na alledrogo i tam był 500r za 250zł na aukcji a teraz zauważyłem że jest używana a wentylki na radiatorze CPU to w przyszłości chciałbym dorzucić w przyszłości i to samo do obudowy ponieważ chciałbym troszkę wyciszyć sprzęt ale to wszystko w przyszłości więc po prostu z tym corsairem nastąpiła pomyłka czyli ten Fractal był by dobry tak ? bo jeśli dużo by się nie różnił od np. gladius m40 to wziął bym go i bym troszkę zaoszczędził. 

A gdybym wziął tego CM-a 690 i wymienił wentyle za pół roku bo mi na razie nie przeszkadzało mi to że są głośne i dobre czyszczenie całości ?? 

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites
bo jeśli dużo by się nie różnił od np. gladius m40 to wziął bym go i bym troszkę zaoszczędził.

 

Nie porównuj Fractala do tego Gladiusa,bo są to 2 różne świata.firmy i jakości.Warto dać za nie go kilka groszy więcej a posłuży Ci przez dobrych kilka lat(mam na myśli 5-10lat).

 

Tu masz zestaw z fractalem i bardzo dobrym chłodzeniem http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77720&s=73104&s=74684&s=72453&s=70267&s=77728&s=75818&s=65141&s=71137

Dozbieraj trochę,nie śpiesz się.A gwarantuję że nie pożałujesz ;)

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A przed chwilą znalazłem na alledrogo u tego samego sprzedawcy co sprzedaję to obudowę jest procek i7 2600k za 869zł i płytka pod niego ASUS P8P67 DELUXE za 269zł 

up@ dobra to chyba wezmę tego fractala bo komp ma być na lata.

Edytowane przez luckys
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...