Skocz do zawartości

Zrestaw do gier ~4000zł


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry, Internet, filmów praktycznie nie oglądam,

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 4000zł,

Których części potrzebujesz?: sama buda,

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie mam pojęcia- więcej niżej,

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: planuję kupić  LG IPS224V-PN (http://www.ceneo.pl/16703505),

Specjalne wymagania: chciałbym, żeby wydajnościowo dał radę kilka lat,

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Nie,

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/PLdS9b/

 

Witam bardzo serdecznie. Od dłuższego czasu zbieram się do wymiany sprzętu. Czekałem tylko na nowe procesory Intela, gdyż mimo, że może różnica w wydajności nie jest wielka kupuję sprzęt na lata i dlatego chciałbym mieć najnowsze podzespoły.

Sam zbytnio na komputerach się nie znam, dlatego radziłem się na innym forum i wyszło nam coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/PLdS9b/

Z racji, że wydaję niemałe pieniądze stwierdziłem, iż nie zaszkodzi poradzić się Was tutaj. Fachowe opinie są dla mnie naprawdę ważne, ponieważ jak wspomniałem ten sprzęt ma wytrzymać kilka lat i sporo na niego oszczędzałem.

Pojawiła się też opcja, żeby dołożyć do tego procesora z "K" oraz pasującej do niego płyty głównej (na chwilę obecną morele mają mały wybór), a za jakiś czas, gdy wymagania wzrosną dokupić chłodzenie i go kręcić.

Wiem, że jest tu wiele podobnych tematów (sam je czytam), ale chciałbym zostać potraktowany osobiście. Proszę o przemyślenie propozycji, gdyż jest to dla mnie ważne.

Z góry dziękuję.

 

PS. Przepraszam za literówkę w temacie :(

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar podkręcać procesor odradzam HASWELLA strasznie się grzeje i kiepsko podkręcaja ( http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-procesor-detaliczny-gorsze-podkrecanie-temperatura.html)

Na chwilę obecną na pewno nie będę podkręcał, bo nie stać mnie na chłodzenie :) Po drugie nie znam się na tym, dlatego nie sądzę, żebym wyciskał z niego ostatnie poty. Mimo wszystko chciałbym złożyć zestaw z Haswellem, ponieważ jak pisałem będzie to komputer na kilka lat, dlatego myślę, że nowsze podzespoły będą lepsze.

Może ktoś się jeszcze wypowie na temat podanego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Ja wziąłbym trochę inny zestaw złożony na IB:

 

i5 3570k

 

MSI Z77A-GD55 Intel Z77

 

MSI GeForce GTX 660 OC x2

 

Corsair Carbide 500R

 

OCZ ModXStream Pro 500W

 

Crucial Ballistix 8GB

 

Western Digital Blue 500GB

 

 

Za resztę dokupisz sobie jakiś napęd i będzie dobrze.

 

Dobra obudowa do SLI, zasilacz wystarczy. W późniejszym czasie dokupisz chłodzenie, zrobisz OC i będzie bardzo wydajny zestaw :)

Link to post
Share on other sites

Serio uważacie, że w moim przypadku IB będzie dobrym rozwiązaniem? Nie będzie tak, że za kilka lat jak zdecyduję się coś wymienić to tylko koszty wzrosną, bo płytę główną też trzeba będzie "wyrzucić"?

I te 4GB RAMu mnie trochę nie przekonują...

A co do tej karty graficznej- jest ona lepsza od tej, którą ja podałem?

 

EDIT: Nie wiem, czy warto pchać się w te dwie karty graficzne...

Polecacie mi tutaj "poprzednią" generację wszystkiego. Uważacie, że jest ona lepsza, czy po prostu wpadliście w taką rutynę i jeszcze nie przestawiliście się na "nowe"?

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

no 500w za słaby

sli może być , w większości wypadków mocniejsze , ale natrafi na gre z brakiem obsługi sli i zostanie z 1 660 w nocniku

 

@up

lepsza bo tańsza , dobre chłodzenie

a do jakiej gry ci potrzebne 8gb , w razie czego za miesiąc sobie dokupisz

intel tak tasuje podstawkami że na płyte pod haswella jak już kiedyś zabraknie proca i tak nic nie wstawisz i tak , a że haswel ma słabe oc , to możesz natrafić na słabą sztukę , więc ten ivy w 100% porównywalny , jak ci zabraknie proca to czy to haswell czy ivy to i tak przesiadka na nowe mobo , cpu i pamięci ddr4

 

EDIT

 w swoim zestawie wsadziłeś kaprawą płytę i haswela bez literki k czyli bez większego oc , a dodając do tego to :

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-procesor-podkrecanie-odblokowany-zablokowany.html

 

, bardzo słabe oc, więc ivy który podałem po oc będzie wydajniejszy

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

Teraz większość "dużych" gier robi pożytek z SLI, więc raczej nie natrafi na taki przypadek, a gry które go nie obsługują to w większości mało wymagające gry w których poradzi sobie jedna 660'tka.

 

Poza tym nie uważasz, że 4GB ramu to trochę mało?  Dobra gra, system, przeglądarka i po ramie :)

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

lepsza bo tańsza , dobre chłodzenie

a do jakiej gry ci potrzebne 8gb , w razie czego za miesiąc sobie dokupisz

 

Nie patrzmy tak, że lepsza, bo tańsza. Ja już nastawiłem się, żeby wydać sporo kasy i mieć spokój na dłuższy czas. Nie wymieniam komputerów co rok-dwa. Ten, na którym teraz siedzę ma 6 czy 7 lat.

Z tego co czytałem to większość poleca kupić te 8GB. Czy ja wiem co będzie za miesiąc? Teraz chcę załatwić sprawę tego komputera, a nie co tydzień coś dokupować...

 

EDIT:

Wiem, że różnica wydajności między tymi generacjami jest bardzo mała, ale chyba Intel nie będzie zmieniał podstawki już za rok? Zawsze to niby rok dłużej w żywotności sprzętu. Nie planuję zmieniać wszystkiego jak mi podczas używania jednej gry, będę musiał zejść z wysokich ustawień na średnie.

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

no 500w za słaby

sli może być , w większości wypadków mocniejsze , ale natrafi na gre z brakiem obsługi sli i zostanie z 1 660 w nocniku

 

 

90% gier które nie obsługuje SLI leci na pojedyńczej 660 bez problemów na ultra

Link to post
Share on other sites

90% gier które nie obsługuje SLI leci na pojedyńczej 660 bez problemów na ultra

szczególnie np. far cry 3  8-)

 

ma 1 mocną kartę ma w 100% wysoką wydajność w grach , ma sli 660 ma w 90% wysoką i 10 średnią

 

sli nie jest złe , ale ma czasem swoje wady

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

90% gier które nie obsługuje SLI leci na pojedyńczej 660 bez problemów na ultra

 

Jeszcze jedna sprawa z tym- jak wspomniałem nie znam się na sprzęcie i dlatego sam sobie go nie złożę. Jeśli wybiorę montaż elementów to z tymi dwoma grafikami doprowadzą mi wszystko do stanu użyteczności?

 

@GaryW.

Nie wiem czy czytałeś pierwszy post, ale ja na OC się nie znam, nigdy tego nie robiłem, więc argument, że IB maksymalnie wyciśnięte będzie wydajniejsze od nowej generacji jest trochę nie na miejscu.

Jeszcze raz napiszę- nie znam się dobrze na komputerach i na 100% nie będę dzień po dotarciu do mnie nowego sprzętu wyciskał pełnej mocy w OC.

Może nie ma prawa nic się stać, ale jak ktoś nie zna się na samochodach to po wyjechaniu z salonu nie będzie zaraz rozkręcał silnika...

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

montaż nie jest skomplikowany , ja bym nie ryzykował przesyłki polskimi firmami gotowego kompa,

 

montaż to naprawdę nie jest jakaś magia , ale jak się boisz to może poszukaj w sklepie na miejscu

 

Oglądałem jeden filmiki na youtube i problemy jakie miał autor z uruchomieniem komputera wystarczająco mnie odstraszyły. Mnie po prostu nie stać na eksperymenty i naukę majsterkowania na sprzęcie za 4000zł.

A mieszkam w takim miejscu, że sprzęt zamówiony za 4000zł u mnie będzie kosztował min. 4500zł :)

 

PS. A i w okolicy nie ma oddziału, gdzie mógłbym odebrać zestaw zamówiony np. w morele, czy innym sklepie internetowym.

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

Teraz większość "dużych" gier robi pożytek z SLI, więc raczej nie natrafi na taki przypadek, a gry które go nie obsługują to w większości mało wymagające gry w których poradzi sobie jedna 660'tka.

 

Poza tym nie uważasz, że 4GB ramu to trochę mało?  Dobra gra, system, przeglądarka i po ramie :)

jak pisałem poprzednio np. far cry 3 i masz po sli , a 1 660 oznacza cięcie ustawień

mam 4 gb , , gra w tle, 11 kart w firefoxsie i ramu jeszcze zostaje

 

Oglądałem jeden filmiki na youtube i problemy jakie miał autor z uruchomieniem komputera wystarczająco mnie odstraszyły. Mnie po prostu nie stać na eksperymenty i naukę majsterkowania na sprzęcie za 4000zł.

A mieszkam w takim miejscu, że sprzęt zamówiony za 4000zł u mnie będzie kosztował min. 4500zł :)

 

PS. A i w okolicy nie ma oddziału, gdzie mógłbym odebrać zestaw zamówiony np. w morele, czy innym sklepie internetowym.

to pewnie wśród znajomych znajdziesz takiego co Ci za 100zł złoży klocki

 

co w tym trudnego :

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

to pewnie wśród znajomych znajdziesz takiego co Ci za 100zł złoży klocki

 

co w tym trudnego :

 

Czyli przepłacę :D Morele mają taką opcję za 49zł, a po użyciu kodu promocyjnego 1zł.

Zrozum, że to pewnie jest banalne dla człowieka, który kiedykolwiek to robił. Jakbym miał do złożenia sprzęt warty 200zł to nawet bym nie pisał na ten temat...

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Wydaje mi się, że jak mam mieć pecha z tym zamówieniem to go będę miał tak czy inaczej.

Nie wiem, czy jakby coś miało pójść nie tak to nie lepiej, żeby sklep to zepsuł? Łatwiej wtedy o gwarancję się ubiegać.

Wielu ludzi chyba zamawia montaż w sklepach i jeśli nadal mają taką opcję to jakieś wytłumaczenie na to jest?

 

EDIT:

@MasterFlamaster

Ale do jakiego sklepu ja mam iść jak pisałem, że nie ma żadnego w okolicy? :)

Edytowane przez Radekl2
Link to post
Share on other sites

@up

tylko ubezpiecz przesyłke i z możliwością sprawdzenia przy odbiorze , czy choć by nic nie lata w środku

w sklepie na miejscu też bym się bał dać do złożenia graty kupione u innego , a nóż złośliwie coś zepsują i powiedzą takie przysłali i jak udowodnisz ?

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...