Skocz do zawartości

Najlepszy high endowy wentylator 120mm/140mm


Recommended Posts

Od paru dni rozglądam się za wentylatorami do obudowy w przedziale 50-90 zł na caseking.de

Zainteresowało mnie parę ciekawych. W planach zakup 3 najlepiej 140mm lub 120mm o dobrym przepływie powietrza.

Sporo osób poleca Be Quieta Silent Wings 2 ale to chyba nienajlepszy pomysł, słaby przepływ powietrza, słabe obroty.

 

Przedstawienie poszczególnych wentylatorów:

http://i39.tinypic.com/2rly9g2.jpg

Który z nich będzie najbardziej odpowiedni? proszę nie proponować mi Noctuy 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Te BQ nie należą do wentylatorów, które mocno dmuchają - ale są ciche. W związku z tym można zaoszczędzić wybierając Enermax UCTB14 albo kupić Thermalright Ty-140 - te drugie mają jeszcze tą zalet, iż posiadają PWM. Może to do obudowy nie jest zbytnio potrzebne lecz jeśli Twoja płyta na sterowanie wentylatorami to takie coś może się przydać.

Link to post
Share on other sites

Na chłodnice bym brał takie jak już masz żeby były takie same,

do obudowy podobnie jak t.luk bq silent wings 2, ew. też enermaxy żeby się dobrze komponowało

Czy te Enermaxy UCTA12N-R to na pewno dobry pomysł? już 3 na chłodnicy będą i jeszcze kolejne 3? Bardzo słaby przepływ powietrza mają bo tylko 63,78 m³/h.

 

BQ strasznie są drogie. Za 3 sztuki wyjdzie 240 zł. Bardziej stoję za eLOOPAMI tylko czy przemalowanie na kolor czarny nie zmieni ilości przepływu powietrza lub coś podobnego? Jeszcze mnie ciekawią BlackSilent Pro 

 

 
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Bardziej stoję za eLOOPAMI tylko czy przemalowanie na kolor czarny nie zmieni ilości przepływu powietrza lub coś podobnego?

Nie sądzę. Niemniej taki modding wydaje mi się bez sensu...

 

 

 

Jeszcze mnie ciekawią BlackSilent Pro

W sensie?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@UP

Znalazłem tylko jeden test tego wentylatora w języku Polskim  - piszą w nim, że jest niesłyszalna przy małych obrotach (~600rpm). Nie znalazłem jednak tego, co najważniejsze - głóśności i wydajności przy wysokich obrotach w porównaniu z innymi polecanymi wentylatorami lub z dużą listą innych wentyli. Zatem dlaczego brać ten a nie to, co jest na liście wentylatorów polecanych?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...