Skocz do zawartości

Recommended Posts

polecam procki i7 920-950 (400-600zł) do tego OC tak do 4000-4400 MHz i masz super wydajność za grosze :) płyty główne X58 fajne kupisz za 300-400 zł i masz wydajność dużo lepszą niż FX 8120 :)

A jeśli masz więcej kasy to polecam oczywiście i5 2500k lub i5 3570k i oczywiście OC płytka na Z77 lub jeśli chcesz nowość to płytka Z87 i do tego i5 4670k w grach oczywiście bezkonkurencyjna wydajność 

Edytowane przez kiziamizia2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to nie zmieniaj podstawki i sprzedaj 8120 i kup 8350, 8350 bije i7 920 w każdym teście http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=697

i wyjdzie tanio bo góra 300 zł dołożysz



nówka 8350 kosztuje około 720 zł, 8120 puścisz za 400 i poczujesz skok wydajności



chyba przy tym budżecie to najrozsądniejsze rozwiązanie, albo jeżeli juz z uwzględnieniem sprzedaży swojego masz 600 zł, to 8320 kosztuje około 590 zł, a to to samo co 8350 tylko zegary lekko niżej to sobie podkręcisz i masz stricte to samo

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak przedmówca napisał nie ma sensu.W domu mam fx8150,ga990xa-ud3,7970,8gb ram w pracy i7 920,gtx590,9gb ram,sabertooth x58 z ciekawości kiedys puściłem pare smarków i komp w domu wypadł lepiej.Nie wiem jak z grami na tym w pracy :/ Ale w domu da rade pograć w nowości(niestety tylko te które wymagają więcej od gpu bo jak by nie patrzeć fx nie nadaje się do gier mmo).

 

Chyba 2500k to taki rozsądny wybór ale dostać dobrą sztuke z 2 ręki graniczy z cudem.Albo wyżyłowane albo cena taka ze dokładasz 200zł i masz płytke i 3570k ze sklepu... W nieskończoność czekać też nie warto bo wyjdzie coś nowego i różnica w cenie bedzie rzędu 50zł na procku... tak jak to jest teraz ivy(ok 860zł)-haswell(899-920zł).Wszystko zależy od funduszy jakimi dysponujesz  na chwile obecną

Link to post
Share on other sites

oczywiście że ma.. fanboy intela prędzej czy później musiał wpaść i zrobić śmietnik z tematu;D



oczywiście mając 600 zł lepiej kupować nowe mobo, i7 920, który jest stary jak świat i kosztuje jeszcze sporo kasy, jak można tylko dołożyć pare groszy i wymienić procesor na lepszy



http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-920-vs-AMD-FX-8350



i skończ już

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2012/oc/gry.png

 

Ode mnie tyle w temacie. Procesor dwa razy droższy, jeszcze prawie 20% wolniejszy w grach, a Ty chcesz mu go polecać. Te swoje mądrości, jak linki do CPUBoss, to sobie lepiej dla siebie zachowaj.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Klik!

 

Miłego przeglądania kolejnych stron życzę ;).

 

Klik!

 

Masz tu jeszcze swoje ukochane AnandTech, testy gier są oczywiście na samym dole ;). Różnica zegarów taka sama, jak w przypadku FX-8350 na 4,7 GHz oraz Core i7-920 na 4 GHz. Tak więc porównanie oczywiście uczciwe. Chyba mi nie wmówisz, że nikt nie będzie tych procesorów podkręcać :wariat:.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Umiesz czytać w ogóle ze zrozumieniem? Od samego początku pisałem, że chodzi mi o porównanie po OC. Dlatego właśnie taki dobór procków na AnandTech, żeby była różnica procentowa zegarów zachowana.

 

Klik!

 

Kolejny pokaz "demonicznych mocy" FX-8350 :hahaha:. Kupiłem ten crap w nadziei na przyzwoitą wydajność, ale się mocno przeliczyłem. Dalej ściga się co najwyżej z Phenomem II.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/intel-core-i7-975-procesor-extreme-edition-box-36m-i3314680382.html

 wkleiłeś link do tego



podziękował:)



przecież wiadomo że FX będzie działał na większym zegarze, więc nie ma co porównywać 8320 stock to jakiegoś wyżyłowanego i7



porównaj sobie jak 8320 będzie wykręcony o tyle samo



proporcjonalnie

Link to post
Share on other sites

Ty naprawdę masz jakieś problemy z myśleniem. Różnica procentowa stockowych zegarów Core i7-975 oraz FX-8350 jest bardzo podobna do tej, jaką będziesz mieć po podkręceniu Core i7-920 oraz właśnie FX-8350 do poziomów odpowiednio 4 GHz oraz 4,7 GHz. Dlatego też relacje wydajnościowe są podobne i stąd dobór tego testu. Dla Ciebie jednak to chyba za dużo, żeby to wydedukować.

 

Tak na marginesie, jak masz propozycję testów, to czekam ;). Mam zarówno Core i7, jak i FX. Tak więc dobierzemy odpowiednie zegary i wszystko będzie jasne :wariat:.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

no nie bo wklepałeś link do testu niekręconego 8350, i do i7 975 extreme, jeżeli 975 extreme to kręcony 920, to nie porównuj do stockowego 8350, tylko do kręconego 8350, ale on nie ma odpowiednika na anadtech więc twój argument nie ma sensu



 

 

Tak na marginesie, jak masz propozycję testów, to czekam ;). Mam zarówno Core i7, jak i FX. Tak więc dobierzemy odpowiednie zegary i wszystko będzie jasne :wariat:.

tak na marginesie, mam co w życiu robić, a nie się z tobą wykłócać o pierdoły i wyczekiwać na forum aż sam sobie testy zrobisz, też musiałbym mieć dostęp do FX-a i do i7 żeby sie przekonać, także się nie wysilaj

Link to post
Share on other sites

Core i7-975 to nie jest kręcony Core i7-920, ten drugi osiąga jeszcze wyższe zegary! Żeby Ci to w końcu uzmysłownić, to zrobię małe obliczenia.

FX-8350/Core i7-975 = 4 GHz/3,33 GHz = 20%
FX-8350 OC/Core i7-920 OC = 4,7 GHz/4 GHz = 17,5%

Tak więc w moim porównaniu FX ma jeszcze większą (!) przewagę zegarową, a pomimo tego obrywa w grach na AnandTech. Poza tym, odniesiesz się do mojej wcześniejszej propozycji ;)?

 

Tak na marginesie, jak masz propozycję testów, to czekam ;). Mam zarówno Core i7, jak i FX. Tak więc dobierzemy odpowiednie zegary i wszystko będzie jasne :wariat:.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...