Skocz do zawartości

chyba niestabilny phenom x2 555 odblokowany na x4 b55


Recommended Posts

ja tam mam gigusia mobo tez niezaciekawie chlodzone ale nienarzekam :P

mam na procku chlodzonko aerocool dominator i na nim jest wentylator 14cm ktory dmucha tak jak by w storne mobo ladnie odmuchany est mostek chipset i memki...

jednym slowem kupilem jedno chlodzenie ktore oprocz procesora chlodze plyte glowna i memki :P

lukyeti sadze ze mobo siadlow twoim przypadku :P zasilacze powinien wszystko leciutko zasilic wiec watpie ze to cos innego moze procek sie uszkodzil ale czy ja wiem ;) jednak stawiam na plyte glowna...dobrze byloby sprawdzic gdzies u kolegi jakiegos ale jak mowisz ze nie masz gdzie no to trudno...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak przy okazji... czytajac ten temat... zauwazylem ze kilka osob mysli ze napiecie NB jest na plyte glowna (mostek polnocny)... ale jest to nie prawda ;)

 

Jest to napiecie na kontrolerze pamieci i L3... ktore oczywiscie sa na procku... takze mostek polnocny plyty glownej nie ma z tym za specjalnie nic wspolnego :D

 

edit:

i przy okazji... 1.4 powinien kazdy bez problemu wytrzymac (chociaz jest to calkime sporo i ja bym nie przekraczal 1.3)

 

A tak w ogole to wzrost czestotliwosci NB i HTT ma bardzo niewielki wplyw na wydajnosc systemu... i lepiej obnizyc mnozniki NB i HT tak aby lecialy w okolicach 2000MHz (HT nie moze byc wieksze od NB) i napiecia zostawic w spokoju. Chyba ze naszym celem jest najlepszy wynik w SuperPi to krecic NB ile wlezie... ale jesli do grania to dac sobie spokuj

Link to post
Share on other sites

no i du*a wróciełm złożyłem i nie rusza pomóżcie bo mnie chu.. trafi dałem karte kumplowi mówi że smiga dziś koleś w serwisie sprawdził zasilacz procka i płyte z ramem też podobno wszystko ok składam i du*a nie wstaje czarny ekran

jedyne co mi przychodzi to ze cos zle podpinam z tych kabelkow od wlacz wylacz mam pozacierane i nie pisze dokładnie gdzie plus a gdzie minus ...macie jakis sposob jak je rozpoznac dobrze wpiac? ja pi*****e za przeproszeniem da sie wlaczyc kompa bez uzycia glupich przyciskow z panelu? tak zeby je calkowicie odłaczyc i załaczyc kompa? pomożcie bo nie wytrzymam

Link to post
Share on other sites

Oj żabciu ;) (no offence) NB voltage... a NB VID to nie to samo :D i nie mysli o napieciu kontrolerka pamieci aka NB VID/VDDNB a O NAPIECIU mosteczka.

 

NB VID mozna tak jak mowisz ustawiac tyle co napiecie cpu tu sie rozchodzi o napiecie mostka :wariat:

 

 

Luk! podlacz tylko power. w jego przypadku jak podlaczysz plus minus nie ma roznicy rownie dobrze mozna je zewrzec srobokretem.

Link to post
Share on other sites

Jesli Ty przez caly czas mowiles faktycznie o mostku polnocnym... to przeczytaj dokladnie co oni pisali o swoich napieciach... bo mi sie wydaje ze oni pisali wlasnie o kontrolerze pamieci na procku...

 

a jesli sie myle (nie wykluczam tego) to niech mi ktos powie gdzie w AMD Overdrive moge znalesc napiecie mosta polnocnego plyty glownej? Jesli tam takiego nie ma, to TheRedGuy mowi o jednym napieciu, a lukyeti i krzysiekm7 o drugim.

 

A tak swoja droga to po co ktokolwiek mialby zwiekszac napiecie mostka polnocnego plyty glownej do podkrecania procesora/pamieci? Ma to jakikolwiek wplyw na to?

Link to post
Share on other sites

W AOD po cpu masz NB VID wlasnie napiecie kontorlerkapamieci (imc) .. i NB Voltage jest to 3cie od dolu na tej samej zakladce.

 

Wlasciwie teraz juz troszke swiatla na to rzuciles. Mozliwe ze Lukyeti wlasnie mowil o NB vid czesto kiedy ustawiasz je na auto plyta podnosi je automatycznie kiedy podnosimy napiecie cpu.

Co do krzysiekm7 wyraznie mowil o napieciu 1.1v wiec stawiam ze chodzilo mu o napiecie mostka.

 

Napiecie mostka podniesc? to w przypadku prockow nie-BE ;) wieksze stabilniejsze FSB czy jak to nazwiesz.

 

EDIT: Czasem uda sie rowniez zyskac wieksze taktowanie nb

Link to post
Share on other sites

krzysiekm7 pisal w pierwszym poscie o napieciu cpu nb... wiec chyba tu chodzi o NB VID... no ale nie wazne.

 

 

Jakbys mogl to wrzuc screena z AOD bo za chiny nie moge znalesc... NB VID jest ale cos napiecia mostka u mnie nie ma.

Masz moze jakis link do jakiegos artykulu albo jakiejs dyskusji na forum o napieciu mostka polnocnego? Ja u siebie nie mam opcji w biosie jego zmiany ale z ciekawosci bym poczytal

Link to post
Share on other sites

http://www.pureoverclock.com/review.php?id=788&page=6

 

Tu masz jakis przegladzik plyty ktorej uzywalem pod amd.

 

Dokladnie ten obrazek http://www.pureoverclock.com/images/rev ... _bios1.jpg z biosu.

 

Z tego co pamietam napiecie czipsetu nb 1.8v napiecie rdzenia czipsetu nb volt na 1.1

Cpu/nb volt zaraz pod napieciem cpu to odpowiednik NB VID z AOD.

 

Z manuala plyty głównej http://www.scribd.com/doc/18993092/M4A79T-Deluxe

 

3.5.11 CPU/NB Voltage [Auto]
Allows selection of the CPU/NB Voltage. Thevaluesrangefrom0.8000Vto1.90V*withaThe values range from 0.8000V to 1.90V* with a 0.0125V interval.
• Thevalue[1.90V]issupportedonlyiftheThe value [1.90V] is supported only if the 
OV_CPU jumper
 is enabled. Otherwise, the maximum voltage supported is [1.70V]. See 
2. CPU overvoltage setting
 on page 2-21 for details.• The supported voltage may vary by CPU models.
3.5.12 CPU VDDA Voltage [Auto]
Allows you to select the CPU VDDA voltage. The values range from 2.50V to 2.80V with a 0.10V interval.
3.5.13 DRAM Voltage [Auto]
Allows you to select the DDR3 reference voltage. The values range from 1.50V to 2.50V with a 0.02V interval.
3.5.14 HT Voltage [Auto]
Allows you to select the HyperTransport voltage. The values range from 1.20V to 1.50V with a 0.02V interval.
3.5.15 NB Voltage [Auto]
Allows you to select the Northbridge voltage. The values range from 1.10V to 1.40V with a 0.02V interval.
3.5.16 NB 1.8V Voltage [Auto]
Allows you to select the Northbridge 1.8V voltage. Thevaluesrangefrom1.80Vto2.00VwithThe values range from 1.80V to 2.00V with a 0.20V interval.
3.5.17 SB Voltage [Auto]
Allows you to select the Southbridge voltage. The values range from 1.20V to 1.35V with a 0.15V interval.
EDIT: co najdziwniejsze przy napieciu SB asus automatycznie przy kazdych ustawueniach daje 1.35 (maxymalne dopuszczalne)

Postaram sie poszukac tych dyskusji neistety dzis czasu brak (małżowina męczy ze siedze przy kompie) podrzuce ci linki fora anglojezyczne czesc na supporcie asusa itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mi wywala bledy przy napieciu 1,5 ... odblokowalem 2 rdzenie i teraz smigaja 4 na 3,7 mhz , jak robie test stabilnosci to wyskakuja bledy , w sumie to nie przeszkadza mi to bo komp po za tymi bledami w testach chodzi stabilnie w grach i systemie takze sie tym nie przejmuje ... pozdro

Link to post
Share on other sites

no ba stary nie stresuj sie:) ja olałem to całe occt wywalał mi błedy przy 4x3,7 napecie 1,45 grałem w wiedzmina przez 10 godzin i sprzęt smigał Aż miło:) powiedz mi jak się ma normalne użytkowanie do jakiegos testu priorytet 9 w jakimś nędznym occt czy prime 95 ??? JAK gó**o DO HAMBURGERA!!każdy kto ma kompa sam stwierdzi na co może sobie pozwolic przy kreceniu:) a nie jakis program do testowania! takie testy nnie maja nic wspólnego z rzeczywistością! pozdro :menda:

Link to post
Share on other sites

A tak sie ma ze zadna gra nie korzysta tak intensywnie z procesora jak to go**o z hamburgerem.

 

Kiedys przyjdzie ci naprzyklad rozpakowac dosc duze archiwum i moga pojawic sie klopoty. No chyba ze komp wylacznie do grania to mozna olac...

Link to post
Share on other sites

zlokalizowałem usterke!! to karta graficzna przyniosłem od brata gf 7300 i wszystko poszło powiedzcie mi tylko jak zrobić flash biosu z mp 3 bo chciałem wejsc przez delete i jakies bzdury 1flash mi wyskoczyly potzebuje taki bios do mojej płyty żeby acc działało i dało sie włączyc 4 rdzenie help mi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...