Skocz do zawartości

Zachowanie wydajności RAMu


Recommended Posts

 

 

Ale ogólnie to w projektach jakie robię karta często się nudzi.
Ponieważ nie ma co robić - render jest tak naprawdę tym co obciąża sprzęt maksymalnie, później jego podgląd, a reszta to pikuś jest i byle i3 jest wstanie pociągnąć takie zadania  ;)

Sporo informacji na ten temat znajdziesz na forum Adobe i kilku innych stronkach maniaków AE - większości są to opinie, które warto wziąć pod uwagę. Ogólnie polecam regularne odwiedzanie stronki Adobe i poszerzanie wiedzy w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No to pojawił się konkretny problem i to dosyć dziwny.

Mam teraz pytanie. Czy maksymalna ilość Pamięci RAM jaką obsługuje Windows to suma RAMU oraz vRAMu na karcie graficznej?

Skąd takie pytanie? Pracuję sobie w Afterze (dosyć ciężki projekt), gdy nagle zaczynają mi wyskakiwać co chwila komunikaty że mam za mało RAMu i by nie utracić danych należy zamknąć program. Dziwne bo zajęte miałem 14.4GB RAMu więc zostało jeszcze ponad półtora GB.

Anuluję komunikaty by nagle po paru minutach dostać kompletny zawias programu do montażu. Kartę graficzną mam z 1.5GB pamięci i stąd moje podejrzenie że być może Windows vram karty traktuje jako najzwyklejszy RAM komputera. Gdzieś kiedyś o tym czytałem ale nie wiem czy to nie są kompletne bzdury. Może Premierka z Afterem się gryzą i nie lubią być na raz otwarte. Tylko dlaczego tak się nie lubią skoro RAMu jeszcze im trochę zostało?

W Afterze oczywiście ustawiłem maksymalną ilość RAMu jaką można ustawić na jego potrzeby. Doprawdy dziwne zjawisko.

Link to post
Share on other sites

Może masz preview na ram ustawione ? 

Pogrzeb w ustawieniach kompozycji - powinno pomóc ... to tak na szybko odpowiedź   :/


 

 

Mam teraz pytanie. Czy maksymalna ilość Pamięci RAM jaką obsługuje Windows to suma RAMU oraz vRAMu na karcie graficznej?
nie - to suma pamięci RAM.

Masz włączony pagefile.sys ?

Link to post
Share on other sites

Composition > preview > ram preview .. odhacz  ;) jeżeli masz zaznaczone. 

Spróbuj projekt pokroić i zapisywać w kompozycjach co kilka kroków ... szczerze to nie wiem jak pomóc ... Masz włączone stronicowanie w Windowsie (pagefile.sys) ? Dziwi mnie fakt że woła o RAM AE, prędzej dławi się zawsze brakiem miejsca na HDD, ale żeby przez RAM siadał to się nie spotkałem. Ogólnie masz plik stronicowania jak by ramu brakowało i dane są zrzucane na wirualny ram na HDD - zwalnia to pracę programu drastycznie, ale dzięki temu program nadal może działać - tak to mniej więcej wygląda   8-)


Hmm czy ja tam widzę pliczek 6minutowy  ??


Wytnij co możesz w PR tak żeby możliwie małe plik obrabiać - efekty robisz w AE (standard dla AE to kilku sekundowe sceny, a nie kilku minutowe spoty), a później całość zbijasz w PR.

W PR się obrabia i wykraja to co do obróbki ma iść w AE.

W AE obrabiasz wykrojone kilka sekund z filmu.

Następnie fragmenty łączy się w całość w PR.

Tak ja pracuje i kilku moich znajomych. W AE zrobisz to co w PR, ale program jedzie po zasobach że aż miło. PR jest przystosowany do zżerania znacznie mniejszych zasobów, ale w to miejsce oferuje znacznie ograniczoną funkcjonalność w stosunku do AE. Generalnie PR do montażu i krojenia, AE do nakładania efektów. Robiąc intro do filmu nie wrzucasz całego filmu, tylko fragment wycięty uprzednio w PR. Obrabiasz co masz do obrobienia w AE. Zapisujesz i sklejasz w PR z pozostałą częścią filmu.


Konkretnie kiedy wyskakuje komunikat o braku Ramu ? W jakich czynnościach / zadaniach ? Możliwe że masz uszkodzony jakiś plugin zewnętrzny, lub coś w ten deseń. 

Na tą chwile cały czas próbuje dojść czy czasem RAM preview nie jest problemem, bo z takimi problemami najczęściej się spotykałem. Później jest jakiś bug jednego z pluginów. Spróbuj z re-instalką AE może pomoże, a tym czasem co nie co więcej opisz co się tam u Ciebie dzieje i co najważniejsze kiedy to się dzieje. Ja zmykam na kilka godzinek (praca) i później zerknę - może coś pomogę, a może sobie sam już do tego czasu poradzisz z problemem   ;)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie. To jest ujęcie 6 sekundowe, nie na mój komputer After Effects i ponad minutowe ujęcia z Aftera ;)

 

Hm, może faktycznie ma taki ból ze względu na to że pamięć wirtualną mu ograniczyłem do 128MB. Nie wyłączyłem żeby niektóre programy o nią nie wołały więc zostawiłem takie prawie nic. A to dlatego że mam ją na SSD i nie chcę katować dysku.

Tylko żeby komputer Wirtualna pamięć ograniczała zanim wciągnie całą dostępną przestrzeń pamięci RAM? Patologia.

 

Link to post
Share on other sites

Przenieś pamieć na dysk HDD - zajedziesz SSD niepotrzebnie. Daj pagefile.sys na auto i daj znać czy pomogło.

Następnie sprawdź gdzie zapisujesz cache w AE i czy czasem tam miejsca nie jest zbyt mało. Lecęęęęeee ..do później  ;)

System zawsze rezerwuje określoną ilość na ramach - sam AE i cała reszta również coś tam zawsze zostawiają - u mnie dla przykładu ciężko jest wjechać powyżej 30GB, sporadycznie widzę 31GB, nigdy 100% nie jest zajęte.

Do tego dziury w ramach też ograniczają zapis (to coś ala jak defragmentacja na HDD) stąd może wolna przestrzeń. I dont know ... a teraz już spadam, bo mnie zabiją za kolejne spóźnienie  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...