Skocz do zawartości

Black Friday 2013 (Czarny Piątek) U.S.A.


Recommended Posts

Czy ktoś z was kiedyś kupował coś w stanach w czarny piątek? Taki temat na luzie, może ktoś to wyczyta i akurat będzie w okresie Dziękczynienia w U.S. i wyłapie coś za grosze :) Warto wiedzieć takie rzeczy.

 

Ja osobiście w 2010 roku w czarny piątek wyłapałem Alienware M15X z rabatem 30% (Konfig z i7 840mq + gtx 460M). Służył mi rok, potem go opyliłem w Polsce z zyskiem  :roll: I przesiadłem się na obecnego HP'ka.

W 2011 wyłapałem Samsunga UE46D6500VS. Rok temu był to ekspres do kawy*.

 

W tym roku zbieram się psychicznie do zakupu Aliena 17 o ile będzie rabacik coś koło 20% bo nie wyrobie  :rotfl:  i wrócę z pustymi rączkami  :(

 

Co to jest czarny piątek? To tak jakby dzień "totalnych wyprzedaży i zniżek/rabatów". Jeden z najważniejszych dni w roku stanach. Co roku nawet 100 milionów hamburgerów rzuca się masowo na wszystko jak na... hamburgery.

 

Czarny piątek przypada na następny dzień po święcie Dziękczynienia.

 

W roku 2013 "Czarny Piątek" przypada na 29 listopada! 

 

Każdy kto w tym okresie wyjeżdża tam na święta etc. niech lepiej zbiera fundusze - best day evah.

Zalecam zakupy ON-LINE, w sklepie jak kupowałem ekspres ledwo uszedłem z życiem  :->

 

Jeżeli będziecie coś wysyłać (pocztą etc) to kupować tylko paczki "śledzone" i ubezpieczone. Druga sprawa nie wysyłać w oryginalnych kartonach i bez rachunków/paragonów (pierwsza podstawa to dowalenia CŁA + VAT). Ja z ekspresem zrobiłem tak:

- kupiłem najzwyklejszy karton

- wrzuciłem trochę kawy i upaprałem cały ekspres (CAŁY) i zrobiłem sobie jedną kafkę (nie mogą być żadne miejsca np. błyszczące, ma mieć pozorne ślady ostrego użytkowania)

- wysłałem normalnie pocztą (koszt ok. 60$ był to wtedy).

 

Uniknąłem cła i vat  :D

 

Teraz wy pochwalcie się swoimi łupami jeżeli takie macie, jeżeli nie to polujcie ;]

Jedni kupią sprzęt do kompa, drudzy kupią ekspres do kawy  :wariat:

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Trzeba wiedzieć gdzie szukać, ja zawsze przed listopadem/na początku listopada robię sobie listę z 50 stron WWW gdzie coś może mnie zainteresować, mykam po paru większych sklepach, zapamiętuje fajne rzeczy, wracam do domu, zapisuje co gdzie i za ile $ (i sprawdzam czy kiedyś robili duże zniżki). :D
Trzeba wiedzieć gdzie szukać, przynajmniej z NY jest elegancko  8-)

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Nie ale jestem tam średnio dwa razy na rok:

1. Okres kwiecień (2 tygodnie) - niestety nie zawsze się udaje

2. Druga połowa listopada do końca grudnia (głównie z tego powodu że rodzina tam mieszka i spędzam tam święta)

 

I akurat tak się składa że bezczelnie trafia się zawsze Black Friday i zazwyczaj coś przywożę  :D

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Nie powiedział bym tego ;)
Nie chcesz wiedzieć ile każą płacić sobie za nadbagaż... a zawsze trafi się jedna/dwie walizki ponad bagaż  :cry:
Także też trzeba kupować z rozsądkiem  :pajac:

 

Tak czy siak jeżeli ktoś kupił coś w Czarny Piątek to niech się pochwali kiedy, co i gdzie. 

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Uhum, nast. razem lepiej akcentuj. Jeżeli masz na celu złośliwości itp zachowaj to dla siebie. Zapewne są tu ludzie którzy nie wiedzą że istnieje taki dzień w roku i mogły by z tego skorzystać ;) Także nie nabijaj sobie postów  %-)

W tym dziale posty się nie nabijają %-)

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...