Skocz do zawartości

PS3 Slim Gorąca obudowa - spód , dół obudowy


Recommended Posts

Zauważayłem , że dolna część obudowy w moim ps3 slim bardzo się nagrzewa. Wentylator działa poprawnie. Konsola była kupiona użwana ale widać po niej że prawie w ogóle nie używana. Stawiam ją na komodzie to po 3 godzinach grania cala komoda trzeszczy od tej temperatury ps3. Dlatego dorobiłem specjalne nóżki z filcu żeby uniść ją na 3 cm ponad powierzchnię komody. Czy to jest normalne żeby się to tak grzało jak jest niczym nie osłonięte i w ogóle nie zakurzone. Robiłem fantest i żaden kurz nie poleciał. Widać po wlotach i wylotach że jest mało kurzu albo go prawie nie ma. Dodam ze moj xbox 360 fat falcon nie grzje się aż tak- Jest ciepły ale nie gorący. Poza tym ps3 chodzi mi idealnie. Nic nie wskazuje na jakiekolwiek uszkodzenie. W sieci można naprawdę naczytać sie wiele głupot na temat przegrzewania się konsoli. Ja wymieniłem np w swoim xbox 360 pastę na grafice i cpu  po 4 latach użytkowania bezproblemowego. Pasta była ok ale jak dałem lepszą widzę że lepiej odprowadza ciepło. Dla przykładu powiem że ciepłowód z gpu na starej paście był gorący a teraz pzrzy w palec jak dotykam. To świadczy o tym jak poprawiło sie przewodzenie z gpu na chłodzenie. Mam jeszcze 4 mies gwarancji na ps3 i sie zastanawiam czy po gwarancji nie wymienić tam pasty termoprzewodzącej bo może oryginalna jest kiepska. Zastanawia mnie to że konsola ps 3 ma tak kiepsko rozwiązane odprowadzanie ciepła. Jak jest gorąca to powinna rozkręcać wentyle żeby sie tego pozbyć. Czytałem opinie że gorąca ps3 slim to norma. A przecież wiemy że przegrzanie to yellow light of dead. 

Link to post
Share on other sites
przegrzanie to yellow light of dead. 

 

 

Nieprawda, przynajmniej częściowo. To temperatura i długotrwałe jej utrzymywanie przyspiesza ylod. A nie sam fakt jednorazowego przegrzania. A który to model slimki? 

 

CECH-20xx/ 25xx/ 30xx  -  ?

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

To CECH - 2504B DOkładnie ale jak ta konsola jest gorąca sama z siebie. Stoi w dobrze wentylowanym miejscu i grzeje się moim

zdaniem niemiłosiernie. Czyli co każda ps3 jest skazana po pewnym czasie na ylod. Jak temu zaradzić. Może wymiana pasty na procesorach coś zmeni. Może dać podstawkę chłodzącą z wentylatorami a może się tym nie przejmować bo ten model tak ma.

Czy jest jakiś sposób na podkręcenie wiatraków w PS3

Link to post
Share on other sites

O ludzie, konsola musi się grzać, to nie pc z 5 wentylami.

Powiem Ci, że też mam "piekielnie ciepłą" slimke, ale ja widzę plusy w zimie - nie muszę ogrzewać pokoju. xD

Ilość ciepła które jest dostarczane do pokoju bedzie takie samo jakby konsola byla zimna. Poprostu wyobraź sobie kaloryfer z wiatrakiem. Kaloryfer jest zimny a w pokoju cieplo. Tak samo bedzie gdy kaloryfer w meszkaniu jest bez wiatraka. To tak dla przykładu. Mam tylko takie pytanie czy każda ps3 jest skazana na usterkę w wyniku przegrznia bo dla mne to dziwne że to jest takie gorące. Dla mnie nie ma problemu to ustrojstwo przerobić żeby sie schłodziło o ile jest taka konieczność. Dziwi mnie takie coś w urządzeniu firmy sony. Ale z drugiej strony np smartfon obciążony aplikacjami i rozmową na skype po godznie parzy i żadne lutowania mu nie puszczają. Z tego co mi wiadomo sony i nne frmy stosują cynę bez ołowiu z uwagi na ROHS i stąd ten problem. W medycynie i wojsku ołów w cynie nie jest zakazany. Więc co pozwolić się grzać temu ustrojstwu czy poprawić chłodzenie. Oczywiście wiadomo że konsola to nie pc z 5 wentylatorami ale umówmy sie. 12 czy 14 cm wiatrak na 2000 obrotow na minute wychlodziłby te ps3 do normalnej temp. Plastik pod konsolą ma około 60 stopni celcjusza czyli prawie parzy. Na dole konsoli nie ma w ogóle wlotów powietrza. Dziwne to jest dla mnie.

 

Masz na gwarancji?

Jeśli tak to oddaj, nic nie rób sam.

Tak mam na gwarancji ale z tego co czytam po forach to teoretycznie taka jest norma ps3. Dla mnie to jest dziwne.

Link to post
Share on other sites

Nieprawda, przynajmniej częściowo. To temperatura i długotrwałe jej utrzymywanie przyspiesza ylod. A nie sam fakt jednorazowego przegrzania. A który to model slimki? 

 

CECH-20xx/ 25xx/ 30xx  -  ?

Przegrzanie bardzo wysoką temperaturą, ale też częste nagrzewanie i ochładzanie lutów, im większa różnica temperatur i im częstsze takie wahania tym większe prawdopodobieństwo, że luty popękają (co np. w przypadku GTX8800 trwało średnio rok, gdyby przez ten rok GTX8800 był cały czas włączony a luty non stop gorące, teoretycznie nic by im się nie stało). 

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites

Również mam CECH - 2504B miałem ten sam problem. Trzech znajomych w tym modelu też tak mają to podobno normalne ze spód konsoli jest gorący. Jaki iż chce się nacieszyć PS3 trochę dłużej trochę konsole przerobiłem i problem zniknął:

 

https://docs.google.com/folder/d/0BzEZThD2X3-kbk5xVE5lSkNqQ0E/edit

 

 

Po tym zabiegu po 4 godzinnej sesji w Gowa lub Uncharted konsola jest na dole letnia a powietrze wydmuchiwane przez jeden z wentylatorów jest tylko ciepłe. Oczywiście pastę też wymieniłem.

Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że drugiej nie potrzebuje, a obecna też lubi pogrywać na ps3. Nie bardzo rozumiem twój post możesz go trochę rozwinąć ?

 

To pewnie ja mam poszukać dziewczyny bo żonę już mam. Co 2 to nie jedna.

 

Również mam CECH - 2504B miałem ten sam problem. Trzech znajomych w tym modelu też tak mają to podobno normalne ze spód konsoli jest gorący. Jaki iż chce się nacieszyć PS3 trochę dłużej trochę konsole przerobiłem i problem zniknął:

 

https://docs.google.com/folder/d/0BzEZThD2X3-kbk5xVE5lSkNqQ0E/edit

 

 

Po tym zabiegu po 4 godzinnej sesji w Gowa lub Uncharted konsola jest na dole letnia a powietrze wydmuchiwane przez jeden z wentylatorów jest tylko ciepłe. Oczywiście pastę też wymieniłem.

 

 

Również mam CECH - 2504B miałem ten sam problem. Trzech znajomych w tym modelu też tak mają to podobno normalne ze spód konsoli jest gorący. Jaki iż chce się nacieszyć PS3 trochę dłużej trochę konsole przerobiłem i problem zniknął:

 

https://docs.google.com/folder/d/0BzEZThD2X3-kbk5xVE5lSkNqQ0E/edit

 

 

Po tym zabiegu po 4 godzinnej sesji w Gowa lub Uncharted konsola jest na dole letnia a powietrze wydmuchiwane przez jeden z wentylatorów jest tylko ciepłe. Oczywiście pastę też wymieniłem.

No to rozwiązanie na tych zdjęciach to rozwiązanie hardcorowe. Podejrzewam że sama wymiana pasty na cpu i gpu by obniżyła temperatury. To że konsola jest gorąca mnie nie martwi. Bo może jest tak że tylko obudowa jest gorąca a temperatura gpu i cpu jest dopuszczalna. Tak np jest w macbook pro. Obudowa laptopa parzy a srodek jest powiedzmy w normie. Np w macbooku temperatura cpu 100 stopni celcjusza nie powoduje niczego złego. Co do konsoli to poprostu nie wiem , bo nie ma zadnego programu żeby zczytal temperaturę cpu czy gpu. To nie jest komputer ze mamy pole manewru. Ja osobiście dorobiłem drewniane nóżki które przykleiłem na taśmę dwustronną. Można to łatwo zdemontować. Natomiast ta przeróbka co podesłaliściez zdjęcia uniemożliwia tak naprawdę transport konsoli. Moim zdaniem dorobienie 4cm drewnianych nóżek bardzo poprawiło odprowadzanie ciepła. Tak na marginesie to za ylod nie są winne wysokie temperatury a nagrzewanie i chłodzenie układu. Od tego puszczają luty na układach.

Link to post
Share on other sites

Slimy te pierwsze, maja wade konstrukcyjna, ktora objawia sie wlasnie przegrzewaniem sie. To niestety standard i trzeba sie z tym pogodzic, albo jak najszybciej sprzedac. Sony po prostu dalo ciala z oszczednosci i tyle. Co gorsza serwis w zasadzie nie jest w stanie tego naprawic. Kumpel na gwarancji wysylal do nich konsole czterokrotnie, bo po powrocie z serwisu podzialala kilka tygodni i dalej wyskakiwal YLOD. Za ostatnim razem mu barany na sztywno spiely wentylator na najwyzszych obrotach i mial w domu odkurzacz, dopoki nie pozbyl sie zlomu na czesci. Ponoc najnowsze modele sa juz poprawione.

Link to post
Share on other sites

http://images37.fotosik.pl/2110/f1b5cfa038ae892agen.jpghttp://images46.fotosik.pl/2103/38501328606ead3egen.jpg:P

 

Drewniane stopki załatwiają sprawę i są proste i tanie w wykonaniu. Po polakierwaniu na czarno wygladają naprawdę przyzwoicie.

Czyli mało rzucają się w oczy. Dokleiłem je na taśme dwustronną i konsola ma naprawdę normalne temperatury czyli już dół nie parzy.

Polecam. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...