Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. W tym miesiącu zamierzam przystąpić do wymiany mojego starego grata na coś nowszego i potrzebuje pomocy przy kupnie nowych części. Na początek procesor. Myślę o Haswellu model Intel Core i5-4430 3,0 GHz 6MB. Płytę główną chce taką max do 400 zł i znalazłem taką od Asusa. Pamięci to jakieś Good Ramy 2x4 GB. Karta grafiki, to chyba zdecyduje się na GeForce 760 TI, jak tylko wyjdzie. 
Jak ktoś jest obeznany w temacie, może rzucić okiem na te części i powiedzieć czy będą ze sobą dobrze współpracować, tak żeby jedno nie ograniczało drugiego.

Procek:
http://proline.pl/?p=CORE+I5-4430

Płyta główna:
Asus H87-PLUS s.1150.
http://proline.pl/?p=ASUS+H87-PLUS

Pamięci:
http://proline.pl/?p=GYS1600D364L9%2F8GDC

 
 

 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej skorzystaj z szablonu, to raz, a dwa: nie bierz Haswella...

 

W ogóle nie wiem o co Ci chodzi. Chcesz kupić ramy, procka, grafikę i MOBO? Nawet nie wiesz ile ta 760'tka Ti będzie kosztowała, więc wziąłbym coś sprawdzonego. Jaki masz zasilacz? Jeśli dobrze zrozumiałem to weź coś takiego:

 

Intel Core i5 3350P

 

MSI B75A-G43

 

Asus GTX 660 DirectCU II TOP 2 GB

 

Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB

 

I tak jak mówiłem, podaj parametry zasilacza oraz jaki masz budżet, bo propozycja którą podałem jest trochę "na oślep"

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

Chce wymienić najważniejsze podzespoły w kompie a jako że ostatni upgrade robiłem pod koniec 2008 roku, to w nowych podzespołach nie jestem w temacie. Mój budżet to maksimum będzie do 2500 zł. Jeśli chodzi o zasilacz to nie chcę go na razie zmieniać i myślę że powinien dać radę. Model to Yesico 560 Wat. Chcę mieć dość mocny PC, bo będę nagrywał gameplaye z nowszych gier, a miło byłoby nagrywać w FulHD. Będę się też też często zajmował konwersją filmów w HD i nie chcę aby to zbyt długo trwało. Najważniejsze jest dla mnie wybór odpowiedniej płyty głównej, bo na nich prawie wcale się nie znam. 

Obecny komp jaki mam to Core 2 Duo 2.4 Ghz, płyta Asusa (nie pamiętam dokładnie jaki model), 4GB ram DDR II, Dsyk Seagate 500 GB i grafika Gainward 260 GTX. Na rozbudowę się to raczej już nie nadaję, więc chce to wymienić. Reszta nieistotnych rzeczy zostaje jak nagrywarka DVD, klawiatura czy mysz zostaje.

Z tych części co podałeś, będzie można nagrać gamepley np z Crysisa 3 w FullHD, przy zachowaniu 30 klatek? Niekoniecznie w najwyższych detalach.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do wymiany, bo za długo to on nie pociągnie. W 30 klatkach oczywiście, ale zdecydowanie nie w najwyższych ustawieniach graficznych. Do tego co napisałem wyżej dokup jeszcze zasilacz, np. ten XFX Core 550W i jeszcze powinno zostać z budżetu. Zawsze możesz sprzedać 260'tke, może za dużo nie dostaniesz ale zawsze coś :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...