Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak masz kontroler obrotów do wentylatora to śmiało możesz je obniżyć, a co do Arc Midi R2, miałem z nią styczność 2 dni temu, świetna obudowa pod LC, niestety wentylatorów nie zamontujesz na koszykach, lecz jeżeli wywiercisz sobie otwory to może...

Link to post
Share on other sites

Ale jeśli wyjmę dwa koszyki i dwa wentylatory 140mm na przodzie będą wiały na kartę to będzie tak samo dobrze, lepiej czy gorzej niż w X80 bezpośrednio na koszykach? Te koszyki nie będą utrudniać przepływu powietrza?

Link to post
Share on other sites

To którą wziąć? Takie same ceny... W Midi można wyjąć dwa koszyki i są większe wentyle. W X80 można zamontować wentyle na koszyki... W Midi 180mm na chłodzenie CPU, w X80 175mm... W obu bardzo dobre filtry :D

Link to post
Share on other sites

Jak wybierasz między tymi dwoma to bierz tą, która Ci się bardziej podoba :)

Arc jest bardziej klasyczna (miła dla oka - imitacja szczotkowanego aluminium, srebrne nóżki antywibracyjne), posiada system wyjmowania obu koszyków co na pewno docenisz, gdy będziesz wodował sprzęt.

X80 jest kontrowersyjna z wyglądu, albo lubisz taki design, albo nienawidzisz, jej zaletą w stosunku do Arc'a jest zdecydowanie regulator obrotów na topie (Fractal dostarcza jako akcesorium regulator na 3 wentylatory, ale montuje się go na zaślepkę PCI, ciekawe kto normalny będzie się wychylał ciągle za komputer, aby zredukować szum).

Jeżeli zależy Ci, na wyjmowanym dolnym koszyku to przecież w X80 wystarczy rozwiercić nity od dołu i po kłopocie.

 

Wybierz obudowę, która bardziej przypadła Ci do gustu, na pewno nie będziesz żałował :)

Link to post
Share on other sites

Racja, w jedynce nie masz kontrolera na froncie, w R2 masz, jednak na odpowiednio mniejszą liczbę wentylatorów.

Wszystkie wentylatory ~1300rpm na 12V będą słabo wiały na 5V, tak samo we Fractalu czy X80'tce.

Standardowe wentylatory montowane w M40/X80 nie są głośne, w dzień nie wybijają się specjalnie poza tło, w nocy je słychać, jednak nie "wyją".

Link to post
Share on other sites

 

 

Standardowe wentylatory montowane w M40/X80 nie są głośne, w dzień nie wybijają się specjalnie poza tło, w nocy je słychać, jednak nie "wyją".

 

Nie wiem jak w X80, ale w M40 uwierz, że jednak są głośne. Albo to ja po prostu mam dobry słuch... Dla mnie Enermax T.B. Silence na 12V nie jest cichy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...