Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie mam porównania bezpośrednio do 500R, ale u mnie w X80 dodanie dodatkowych wentylatorów za koszykami i na dole (po 1 szt.) dało spadek w iddle 770GTX (Gigabyte OC2) o 3 stopnie, i w stresie o 5-6 stopni - więc wyraźnie daje to bardzo dużo i mam naprawdę bardzo dobre temperatury (29 w iddle i 60 podczas grania C3). Ogólnie mogę polecić obudowę bo dobrze się spisuje, jakościowo stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie i oferuje bardzo dużo opcji. 

 

500R to jednak też kawał dobrej blachy, i wypada dobrze w testach wentylacji. Ma tylko słabo z filtrami i trzeba albo ją często czyścić, albo zaopatrzeć się w filtry dodatkowe. 

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem 500R i nie uważam żebym musiał ją często czyścić. Filtry co w połowie zabawka (nawet pomimo tego, że są komputer się kurzy), ma tam gdzie trzeba. Obudowa jest bardzo dobrze wykonana, przewiewna i dobrze wentylowana. na boku ma 20 cm wentylator który wyraźnie też dał się odczuć mojej grafice - spadek temperatury o 6-7 stopni w stresie. Gpu - hd7870xt od Sapphire.
Ogółem polecam Corsaira budę, jest naprawdę warta ceny.

Jak masz jakieś konkretne pytania to czekam.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

500R bez 2 zdań.

Obudowa bardzo solidna. Jakość na najwyższym poziome. Zapewnia lepszą wentylację od X80.

http://infobit.pl/kategoria/hardware/silentiumpc-gladius-x80-pure-black/7

Poza wszystkim zdecydowanie ładniejsza.

Dla zwolenników ciszy przy ustawieniach wentylatorów na LOW deklasuje X80

Różnica temperatury CPU pod obciążeniem aż 8,75c !

Różnica temperatury GPU pod obciążeniem 6c.

To już są spore różnice.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

500r ma bardzo fajny design, przystępną cenę, jest przestronna i wszystko się w niej zmieści. Jeśli chciałbyć coś podobnego to jest jeszcze Corsair Vengeance c70. 

A wentyl na spodzie może i jest wydajny itd, ale ile kurzu wlatuje do środka...

No to tyle :D

Link to post
Share on other sites

 

 

ale u mnie w X80 dodanie dodatkowych wentylatorów za koszykami i na dole (po 1 szt.) dało spadek w iddle 770GTX (Gigabyte OC2) o 3 stopnie, i w stresie o 5-6 stopni - więc wyraźnie daje to

Za koszykami znaczy xD? Mógłbyś zrobić zdjęcie? ;D

Link to post
Share on other sites

@ omar2033

1. Wentylacja jest lepsza w Corsair 500R bo są tam ma boczne otwory wentylacyjne (boczna wentylacja w większym lub mniejszym stopniu pomaga każdej obudowie). Pytanie tylko czy użytkownik będzie walczył o każdy stopień ;)

2. Corsair też robi obudowy w Chinach więc jakość wykonania jest taka w tamtejszej fabryce.

3. Gladius X80 jest tańszy a oferuje znacznie więcej opcji i ma mocniejsze blachy natomiast 500R ma przyjemniejszy dla oka design. Niech zatem użytkownik sam zadecyduje co woli :)

Link to post
Share on other sites

Możecie coś zaproponować, z otworem na wentyl na boku, żeby wszedł Macho HR-02 i żeby nie było droższe niż 350zł ;)?



Zależy mi na tym, żeby Macho nie kolidował z wentylem na boku, który na testach daje dużo :D

Link to post
Share on other sites

 

Za koszykami znaczy xD? Mógłbyś zrobić zdjęcie? ;D

 

 

Mogę, ale to z już w domu. Ogólnie zobacz sobie to zdjęcie:

http://infobit.pl/upload/497/silentiumpc-gladius-x80-spod3.png

Widać na nim takie wypustki za koszykami - do nich można przykręcić wentylator. Ja mam wyżej jeden, i jeden na "dole" za zasilaczem.

 

A filtry to nie żaden pic na wodę, obudowa bez filtrów się bardzo kurzy i fizycznie widać to na radiatorach, co oczywiście negatywnie wpływa na ich wydajność.

 

Co do wydajność to fizycznie Corair jak by nie wypadł lepiej w testach to bym się zdziwił ;) Ma 3x120 + 1x250 wentyle vs. X80 3x120 mm . Jednak pewnie nawet full wyposażony X80 będzie troszkę gorzej chłodził od 500R bo ma zabite boki, ale też pewnie będzie min. cichszy. Różnice jednak w obie strony nie powinny być wielkie.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Z boku i na górze z tego co wiem to nie ma nic. Z przodu i na dole są, jednak te z przodu nie są łatwo demontowane. Oczywiście jest opcja dokupienia, albo dorobienia (pierwsze są drogie, a drugie wymagają czasu i umiejętności - ale nie jest to mega trudne).

 

Tak szczerze to jak nie X80 to ja bym wolał Fractal Arc R2 - masz tam też fajnie z filtrami (co prawda z boku też niestety nie ma, ale tam jest bardziej standardowy wymiar to taniej coś dokupić, a z góry i z przodu są i to fajniejsze niż w 500R). No i mi się Arc bardziej podoba.

 

Jednak 500R to kawał dobrej blachy, jakościowo to najwyższa półka w tym przedziale cenowym - nie ma za wiele wad tak naprawdę ;) Filtry to raczej brak pewnego wykończenia i cecha obudów korsarza.

Link to post
Share on other sites

No, na pewno go słychać, a im wyższe obroty tym gorzej. Jakoś nie lubię wentyli powyżej 140 mm, ale w 500R zły nie jest ;)

 

Co do filtrów to tak można różne zamienniki stosować, ale prawie zawsze oznacza to znacznie cięższe czyszczenie. Właśnie chyba najbardziej za to lubię X80 - tam każdy filtr jest banalnie wyciągany bez konieczności kombinowania (czyszczenie filtrów dla mnie to 5 minut roboty, uwzględniając przemycie całej obudowy z zewnątrz).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...