Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy z i7-3770


Recommended Posts

Witam serdecznie. Postanowiłem sam złożyć zestaw komputerowy (robię to 1 raz) i mam kilka pytań o takiż zestaw:

 

Procesor: Intel Core i7 3770 3,40 GHz BOX trzeciej generacji

RAM: Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x4GB 2133MHz CL11 XMP

Płyta: MSI Z77A-G45 (G3)

Karta graficzna: GeForce with CUDA GTX 660Ti MSI POWER EDITION 2048MB (PCI-E 2GB) TWINFROZR OC 

Obudowa: CoolerMaster HAF XB bez zasilacza

Zasilacz: be quiet! zasilacz Pure Power L8 CM 630W

 

 

Dysk ssd i zwykły wybiorę w późniejszym etapie. Na tą chwilę pytanie - czy to będzie ze sobą grało ? :) Czy można oszczędzić na czymś poza prockiem i kartą graficzną ? Jak rozumiem z procesorem dostanę w pudełku wentylator ? I czy będę potrzebował jeszcze czegoś do tego zestawu ? 

 

 

 

  • Zastosowanie komputera : photoshop, cinema4d, after effects, gry
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1600x1200

 

 

 

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za pomoc.

W.

Edytowane przez wenm12345
Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że na podkręcaniu kompletnie się nie znam i pewnie nigdy tego nie będę robił. Obudowa akurat jest obojętna, ta którą podałem jest poprostu ładna :) 



Pytanie czy poza dyskiem będę musiał coś do tego komputera dokupić ? Chodzi mi o jakieś kable, wentylatory etc



I czy ktoś może polecić jakiś sprawdzony i niedrogi sklep :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Problem w tym, że na podkręcaniu kompletnie się nie znam i pewnie nigdy tego nie będę robił. Obudowa akurat jest obojętna, ta którą podałem jest poprostu ładna :)

Facet, ogarnij się :P Podkręcenie TAKICH procesorów to latwizna, ogranicza sie raptem do przestawienia 2 liczb w biosie- mnoznika procesora na większy oraz zwiekszenia napięcia.

 

A ta obudowa... no cóż... ciekawa alternatywa... :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LINK za 4340zł

770 od gigabyte najlepiej się kręci, nawet lepiej od lightninga.

Jakbyś chciał mocno to i7 to na zasilaczu możesz oszczędzić 60zł, aby nie był modularny, Obudowę możesz brać spokojnie tańszą, choćby ba carbide 200R, gdzie na zmianie budy zaoszczędzisz 440 - 280 = 160zł

4400-4340 to 60, do tego 60 za tańszy zasialcz i 160 za budę to 280.

Do i7 dopłacisz 1270-880 = 390

Czyli 110 zł poza limitem i masz bardzo fajny zestaw. Oczywiście macho możesz wymienić na CNPS10x performa (180 - 140 to 40) i zostanie tylko 70zł do dopłacenia.

Jak już mówiłem, karta jest bardzo dobra, jak chcesz SLI, to musisz mieć droższą, bardziej przewiewną obudowę, OC procka od razu zrobione, dobrym wówczas rozwiązaniem by była proponowana na początku obudowa carbide 500R, bo jest potężna, przewiewna, a na dodatek ma potężny wentylator od boku na karty, dzięki czemu nie usmażysz górnej karty.

 

I wyprzedzając fakty, to SB @4GHz + 770 podkręcony to pobó 350W, zaś +690 (2x680) to 460W. To jakby ktoś znowu próbował wsadzać za duży zasilacz.

Te ramy, co ty dałeś są nieporozumieniem. Pomiędzy 1600 MHz a 2133 nie zauważysz żadnej różnicy, chyba, że jesteś "benchmarkowym onanistą".

Obudowę masz potężną 500R, ale jak już masz w tym, co jest w cytacie, można zestaw odchudzić i dodać i7. Do after effects (test), gier i photoshopa (test) i7 się nie przyda, co do cinema 4d, to nie mogę znaleźć testów i5 vs i7, więc niech ktoś się wypowie na ten temat.

Trzba jednak przyznać, ze 3 z 4 pozycji nie wymagają i7, więc ja bym zostawił ten mój zestaw za 4340, chyba, że ten cinema 4d taki ważny, to wtedy jednak odchudzamy/dopłacamy tak, jak w cytacie jest.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcesz podkręcać to proponuję taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/hYrYwb/

 

Skoro komputer pod pracę to od razu daję 16 GB RAMu (głównie PS i AAE - taka ilość to minimum). Procesor Xeon to to samo co i7-3770 (taktowania 100 MHz niższe i brak iGPU). Płyta nie oferująca OC - dobry model na B75. W budżecie znalazł się ponadto dobry SSD i HDD. Chłodzenie po to aby zapewnić ciszę, bo boksowe czasem jest głośne. Zasilacz też da radę z zestawem ze sporym zapasem. Karta graficzna trochę się gryzie ze wszystkim, ale pomyślałem, że trochę grasz :) jeśli grasz mniej to proponuję brać GTX 660 i może w budżecie się zmieści i7-3770K.

 

Wtedy z przekroczonym budżetem byłoby: http://www.morele.net/inventory/info/0UqLaZ/ i to zestaw dobry do pracy, a w następnej kolejności grania (z pierwszego postu wynika, że praca jest Twoim priorytetem).

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Już zmieniając sklep z komputronika na jakiś inny oszczędzasz kilkadziesiąt złotych :) Moja propozycja:

 

Proc: Intel Core i7 3770k

Grafika: Asus GeForce GTX 660 DirectCU II TOP 2GB

Ram: Corsair DDR3 2x8GB 1600MHz CL10 Vengeance

MOBO: MSI Z77A-G45

Zasilacz: XFX XXX 650W Modular 80+

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho 120

 

Razem: 3472 zł

 

Jeśli chodzi o obudowę bierz jaką chcesz, byleby pomieściła chłodzenie :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi - za dużo informacji na raz :)) Jeszcze dopytam - podajecie dodatkowe chłodzenie czyli jak rozumiem w i7-3770k box wentylator w zestawie się nie nadaje ? I czy będę do tego potrzebował jeszcze dodatkowych części poza dyskami ?

 

Pozdrawiam i dzięki

Link to post
Share on other sites

Mój poprzedni post został edytowany po waszych komentarzach i wiecie co? Mój zestaw lepszy (bo droższy :D  + ileśtam przewertowanych stron w celu najlepszej wydajności).

A i nic nie stoi na przeszkodze, aby nie mieć tak mocnej karty, bo takie 660ti wystarczy, to trzeba przyznać, 770 to jest potwór, który udźwignie Crysis 3, a przy twojej rodzielczości, to może nawet z MSAA x8 (i tak smaa lepsze :P ).

W moim zestawie już masz macho, więc o dodatkowe chłodzenie (bardzo dobre) się nie martw.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak, ale 8GB RAMu by się autorowi szybko zapchało w pracy z PS i AAE :) jeśli autor renderuje w C4D to uważam, że lepszym wyborem jest i7-3770K. Niech autor określi jasno czy w większym stopniu będzie grał, czy używał komputera do pracy bo tu na razie większość propozycji to zestawy dla graczy.

 

Co do pytania o chłodzenie. Boksowe sie nadaje do czasu jak procesor chodzi na stockowych taktowaniach (przy czym w stresie robi się głośne). Jak będzieszd podkręcał to weź np. Macho lub SPC Fortis.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites
decyzja padła na taki zestaw http://www.pcprojekt...XhGF9TnC3DnVdE* jeszcze przemyślę sprawę zwykłego i7-3770 i płyty nie do podkręcania bo szczerze mówię, że nawet nie wiem czy duża jest różnica między 3,5gh a podkręconym 4,5

 

  :o :o :o :o

http://www.demotywery.pl/uploads/2011_12/16/19224_22_500_Co-Ja-Pacze.jpg

 

Anyway; Weź się koleś zastanów, po co przychodzisz na forum- żeby zasięgnąć porady, czy żeby obwieszczać swoja upartość? Ludzie ci dają dobrego kompa a ty na siłę chcesz się pchać w koszty, które nie są współmierne z efektami. Co to ma być, Sejm RP czy jak?

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie - poczytałem tu i tam i faktycznie spory błąd robiłem z tymi podzespołami. Obecnie sprawa wygląda tak:

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNkEEOwiAQRe$CujEDDLR4B!PShXFBWhZNa2tKG6PGuwtDicZVF8OHNx8!mRe7TWOzdDPbn5kCDqxgaCQGURKrIJEoRURCZeIJjSaIEWIpEuS4ureUxDLZLwVr!9HXMZ8Hkgt!9v!1NYTnhNoNNgYgEBaKpMo!ob8rGuppkX5JDbk1kO5oyLF!uYbYMEh6c7KzPXaT8wFxsYJD63zr6udARpA7iKO9d71tTr31wyNgYO8PYkFVIQ**

 

 

tylko pytanie - czy zasilacz wystawczy i czy obudowa 200R będzie wystarczająco przewiewna ?

 

pozdrawiam i dzięki!

Link to post
Share on other sites

Do takiego kompa brać obudowę po kosztach, to wg mnie szczyt głupoty. Do tego SSD zły, dysk zły, zasilacz za duży, przy 550W mamy ok. 200W zapasu, złożę tobie na morelach, bo tam będziesz miał ramki nisko-profilowe. Na morelach kupując to samo wyjdzie taniej, a ja dam tobie kilka lepszych rzeczy.

bez W7: http://www.morele.net/inventory/info/d38t7c/ 5014zł

z W7 home OEM http://www.morele.net/inventory/info/dc4ppE/ 5365zł

Nawet z oprogramowaniem wyszło 25zł taniej, a masz lepszą budę, lepszy SSD, HDD, zasilacz odpowiedni, bo 650W to za dużo, na 550W pociągniesz nawet 770 SLI i będzie ponad 50W zapasu.

Nie widze sensu brać windowsa :evil: , ale ok, jak chcesz.

 

A co do zasilacza, to po zarejestrowaniu, dostaniesz Far Cry'a 3. Czytaj.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Gwynbleidd

 

Jeśli autor pracuje w AAE i PS (pierwszy post) to dałbym te 8 GB RAMu w jednej kości, żeby nie utrudniać późniejszej rozbudowy (do 16GB i 32GB). Tak w ogóle w tym budżecie wziąłbym od razu 2 kości po 8GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...